Ik gruw van dat informele 221 zeeland Henk Bleker teruggefloten omdat hij natuur beter moet beschermen PTA BV Proef met snuffelpalen in het Sloegebied Deltawerken in expositie op Maeslantkering donderdag 29 december 2011 Bekijk alle algemene, regio en sportvideo's op: www.pzc.nl/video PVV Peter van Dijk kwam bovendrijven in het kandidatenklasje als beoogd lijsttrekker nieuwdorp - In het industriege bied Vlissingen-Oost wordt het ko mende half jaar een proef uitge voerd met een netwerk van elek tronische neuzen. Die moeten de stankoverlast in het gebied in kaart brengen. De milieupiketdienst van de pro vincie Zeeland die het project uit voert, hoopt dat door het plaatsen van snuffelpalen de veroorzakers van geuroverlast beter kunnen worden opgespoord. Gedurende drie tot vier maanden worden ge gevens verzameld; in juni worden de resultaten bekend. Met de elektronische neuzen kan de relatie tussen uitstoot van be drijven en de geurhinder die om wonenden van het gebied ervaren worden aangetoond. Met name over fosforproducent Thermphos wordt veel geklaagd in de omge ving. Dat dossier is aanleiding voor het plaatsen van de palen. rotterdam - In het bezoekerscen trum Keringhuis van de Maeslant kering is nog tot 8 januari een ten toonstelling over de Deltawerken te zien. Het Deltavierluik neemt de bezoekers mee langs het verle den, het heden en de toekomst van de Zuid-Westelijke Delta. Ook is een expositie van oude landkaar ten van het Maasmondgebied te bezichtigen. Het Keringhuis heeft deze week de 6o.ooo-ste bezoeker van dit jaar verwelkomd. Elke dag tijdens de kerstvakantie is er om 14.00 uur een speciale kinderrond leiding. Er wordt een Klokhuisfilm vertoond, de kinderen ontdekken hoe de Maeslantkering werkt en ze kunnen hem ook van dichtbij bekijken. Dit is bijzonder, want het gebied is alleen onder begelei ding toegankelijk. De Maeslantke ring beschermt Rotterdam tegen stormvloeden en overstromingen. In Provinciale Staten en in de Eerste Kamer. Peter van Dijk is dit jaar fulltime volks vertegenwoordiger gewor den. door Ben Jansen Het leven van Peter van Dijk uit Kattendijke heeft het afgelopen jaar een verrassende wen ding genomen. Van parttime weg bereider in Europa voor het Ameri kaanse bedrijf Tekvet Technologies (elektronica voor diergeneeskun de) en eveneens parttime chauf feur op kleine bussen van vervoers bedrijf Connexxion tot voltijds volksvertegenwoordiger. Hij is frac tievoorzitter van de PW in de Sta ten van Zeeland en lid van de Eer ste Kamer voor dezelfde partij. In de Senaat is hij eerste woordvoer der namens de PW over binnen landse zaken, de hoge colleges van staat, algemene zaken en het huis van de koningin en voor konink rijksrelaties. In die laatste functie reist hij 2 januari met een gezel schap Eerste en TXveede Kamerle den naar de Antillen voor interpar lementair koninkrijksoverleg. Als eerstejaars in de Staten en in de Senaat kan Van Dijk mooi de manier vergelijken waarop de PW als nieuwkomer in beide organen van de volksvertegenwoordiger wordt bejegend. „Nou, ik moet zeggen dat het er in de Eerste Ka mer heel wat hartelijker aan toe gaat dan in Provinciale Staten. Dat komt natuurlijk ook doordat je el kaar in Den Haag elke week ont moet en in Middelburg misschien eens in de maand. Maar vanaf dag één was de benadering door de an dere senatoren er een van: jullie zijn gekozen, dus horen jullie erbij en inhoudelijk zien we het wel. Dat komt uiteraard ook doordat we in de Senaat als gedoogpartner een heel andere positie hebben dan in de Staten, waar we in de op positie zitten." Van Dijk (59), wiens revers immer worden gesierd door het oranje strikje dat erop duidt dat hij (sinds 2002) lid is in de orde van Oran- je-Nassau, voelt zich wel thuis in de op het eerste gezicht wat vor melijke sfeer in de Eerste Kamer. „Beter dan dat informele gedoe in de Staten. Bijna iedereen zegt bui ten de vergadering om Karla tegen de commissaris van de koningin. Daar gruw ik van. Je zult mij nooit iets anders horen zeggen dan 'me vrouw Peijs'." Als voormalig CDA-raadslid in Goes (van 1981 tot 1990) was Van Dijk een hoofdprijs voor de PW. Kandidaten met politieke ervaring waren niet zo makkelijk te vinden voor de provinciale verkiezingen van maart dit jaar. Van Dijk rea geerde laat op de advertentie waar mee de PW gegadigden voor een plaats op de kandidatenlijst zocht. De aanmeldingstermijn was eigen lijk al gesloten. Maar binnen vijf minuten had Van Dijk een mailtje terug van Lucas Hartong, de PW-Europarlementariër die de werving en de selectie van de PW-kandidaten voor de Zeeuwse Staten op zich had genomen. Hij verklapt dat hij zich pas daarna echt is gaan verdiepen in waar de partij van Geert Wilders voor staat. Hoe dan ook, in het kandida tenklasje dat zich gedurende een aantal maanden elke zaterdagoch tend verdiepte in de partijstand punten, kwam Van Dijk al gauw bovendrijven als beoogd lijsttrek ker. Zijn inbreng in zo'n zelfde klasje bracht hem op de tiende - en achteraf verkiesbare plaats - op de kandidatenlijst van de PW voor de Eerste Kamer. Het wordt als een vaststaand feit aangenomen dat Van Dijk zijn ver kiezing als senator te danken heeft aan lohan Robesin van de Partij voor Zeeland die naar wordt veron dersteld - hijzelfheeft het nooit be vestigd - op 23 mei bij de Eerste Kamerverkiezingen door de leden van alle Provinciale Staten op de PW heeft gestemd. Van Dijk: „Ik heb het uitgezocht, maar ik had de stem van Johan - als hij op me heeft gestemd - niet nodig. Er wa ren voldoende stemmen op de PW uitgebracht om onze partij ook zonder die ene extra stem uit Zeeland aan tien zetels in de Eer ste Kamer te helpen." Het is maar dat Robesin weet dat de PW zich niet schatplichtig aan hem voelt. De PW maakte zich in haar ver kiezingsprogramma sterk voor zui nig omspringen met gemeen schapsgeld. Dure ontvangsten op kosten van de burger zijn nergens Peter van Dijk: „De benadering van de PW in de Eerste Kamer was van begi Gunstige financiering voor 3 jaar tegen 0% rente" Direct uit voorraad leverbaar Nu kopen kentekenregistratie 2012 OPTIONEEL: afleverpakket {volle tank, mattenset en poetsen 145,-). De 0% ACTIE is op basis van 36 mnd. met een actiemaximum van 4.000,-. door Edith Ramakers DEN HAAG - Staatssecretaris Henk Bleker werd gisteren twee keer op zijn vingers getikt door de Raad van State. Het natuurgebied Ram- mekensschor in de Westerschelde had vorig jaar nooit ingericht mo gen worden voor de aanleg van een zanddepot door Zeeland Seaports. Bleker moest ook beter zijn best doen voor de grote stern in onder meer de Zeeuwse Delta. Hij krijgt een half jaar om een nieuw besluit in het kader van de Europese Vogel- en Habitatricht lijn te formuleren. Deze kwestie werd aangezwengeld door Vogelbescherming Neder land. De vogelbescherming protes teerde vorig jaar tegen het feit dat het Rammekensschor door de rege ring buiten het beschermde ge bied van de Westerschelde werd gehouden. Het protest werd gene geerd. De Raad van State oordeelt nu dat de motiviering van de over heid onvoldoende is om dit gebied buiten het beschermde gebied te laten. Vogelbescherming vindt dat het Rammekensschor weer in oor spronkelijk staat moet worden ge bracht. „Indien het Rammekens schor niet kan worden hersteld, moet Bleker als compensatie 30 hectare extra estuariene natuur rea liseren op een andere plaats langs de Westerschelde. Die opgave komt dan bovenop de 600 hectare natuurherstel door ontpoldering die al op de to-do list staat." Bleker moet tegelijkertijd veel meer doen voor het leef- en broed gebied van de grote stern in de Westerschelde en Saeftinghe. In 2009 besloot het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie om het aantal broed- paren in Nederland voor de grote stem te verlagen van 25.000 naar 20.000. Voor de Zeeuwse Delta werd daaraan 4000 broedparen voor de grote stern gekoppeld. In deze Delta zouden minder na tuurlijke broedplaatsen én voedsel beschikbaar zijn dan voorheen. Zo verdedigde het ministerie zijn be sluit. Dat aantal was echter aanzienlijk minder dan dat waarop de vogelbe scherming uitkwam: gemiddeld 6000 broedparen. De Raad van Sta te ziet geen aanleiding om te twij felen aan de aantallen van de vogel bescherming. Vogelbescherming wijst er nog op dat Bleker twee weken eerder ook is teruggefloten omdat hij de na tuur onvoldoende bescherming bood. Dat gold toen voor de vogels in het IJsselmeer. Zonder voorwaarden of bijkomende kosten! U betaalt GEEN kosten rijklaarmaken, GEEN leges kentekenbewijs en GEEN verwijderingsbijdrage Uw voordeel 1.890,-! www.pta.peugeot.nl PTA is gevestigd in Goes, Terneuzen, Vlissingen, Middelharnis, Zevenbergen en Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62