Zeeland PZCI: Lengtebeperking trucks ook in 2012 SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 REGELS Acht meter maximum maar ontheffing blijft mogelijk Amerikaanse Zwaardschede trekt bijzondere gasten Dader aanrijding meldt zichzelf Alert! geboren uit onvrede over de afstandelijke politiek Donderdag 29 december 2011 Bleker had Zeeuwse natuur beter moeten beschermen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het historische stads centrum van Zierikzee blijft voor lopig - ontheffingen uitgezonderd - ook in 2012 taboe voor vrachtwa gens langer dan acht meter. Dat heeft het Schouwen-Duivelandse college van burgemeester en wet houders besloten. De gemeente wil nog wel met de ondernemers van de Zierikzeese binnenstad om de tafel om met hen te spreken over de plannen voor herinrichting van Haven plein, Havenpark en Oude Haven. In 2012 moet vervolgens een defini tief besluit over de lengtebeper king genomen worden. Vereniging Bewonersbelangen Bin nenstad Zigrikzee (BBZ) is teleur gesteld. BBZ heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat zij vindt dat de gemeente veel strikter dan ze nu doet de hand zou moeten hou den aan de maximum lengte van acht meter voor trucks in de Zie rikzeese binnenstad. Er zijn vol gens BBZ veel te veel ontheffingen verleend waardoor de limiet eigen lijk een wassen neus is in de ogen van de vereniging. BBZ-voorzitter Wouter Teunissen: „Kennelijk is het college nog steeds niet bij machte om de achtmeterlimiet daadwerkelijk te handhaven. Dat is en blijft teleurstellend. Het voelt alsof de gemeente een lange neus trekt naar de inwoners." Teunissen wijst erop dat op initia tief van BBZ onlangs en trillings- onderzoek is gehouden. Een on derzoek waarvan de uitkomsten niets aan duidelijkheid te wensen overlieten. Teunissen: „Uit dat onderzoek blijkt dat 40 procent van het vrachtverkeer de norm voor scha de aan woningen overschrijdt. Als je dan als gemeente besluit het hui dige beleid voort te zetten en niet, zoals wij graag zouden zien, aan te scherpen, doe je geen recht aan de uitkomsten van het trillingsonder- zoek. Teunissen is vast van plan verantwoordelijk wethouder Wim Stouten om opheldering te vragen. „Nee, hier is het laatste woord ze ker nog niet over gezegd." Dat de binnenstad van Zierikzee mogelijk autovrij dan wel autoluw wordt, maakt de pil voor Teunissen niet minder bitter. „Aanpakken van het zwaar verkeer in de binnen stad van Zierikzee blijft in ieder ge val hoog op ons verlanglijstje staan." Wethouder Wim Stouten was we gens vakantie niet bereikbaar. NEELTJE JANS - Bergen schelpen zijn aangespoeld op het strand van Neeltje Jans. Het levert een bijzonder plaatje op. Het is de Amerikaanse Zwaardschede. Een schelp die op zijn beurt weer bijzondere vogels aantrekt, want de grote en de kleine burgemeester zijn verzot op deze schelpen. Deze meeu wensoorten zijn zeldzaam in Nederland. Voor vogelaars en vo gelfotografen aanleiding om tijdens deze kerstvakantie eens in de auto te stappen en een ritje te maken naar Neeltje Jans. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Een 72-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land heeft zich bij de politie ge meld. Hij vermoedde dat hij zater dag op de Langeweg in Bruinisse een 15-jarige fietser had aangere den. De man had niets gemerkt, maar hij had wel schade aan zijn auto. Uit technisch onderzoek bleek dat hij inderdaad de dader was. De man heeft waarschijnlijk een black-out gehad. De fietser liep lichte verwondingen op. Die Goesenaar heeft nooit een ge heim gemaakt van zijn afkeer van het huidige kabinet. Hij vreesde al het ergste toen WD, CDA en PW vorig jaar de koppen bij elkaar sta ken en kort daarop zakte hij weg in een diepe depressie toen de minis ter-president in spe Mark Rutte kraaide dat er gewerkt werd aan een regeerakkoord waarbij rechts Neder land de vingers zou aflikken. Van de weeromstuit begon hij zich weer jong, links en progressief te voe len. Een sensatie die weldadig aan deed. Maar intussen werken de maatrege len van het kabinet wel door: lasten verzwaringen, caviapolitie, zware be zuinigingen op kunsten en natuur en 130 km per uur op de autosnelweg. Vroeger nam die Goesenaar het niet zo nauw met de maximumsnelheid. Sinds de invoering van de verrui ming houdt hij zich evenwel nauw keurig aan 120 km per uur. Als stil protest. donderdag 29 december van 8.30 *21.00 uür; s"? lv>V 's vrijdag 30 december van 8.30 - 21.00 uur /f M\ X j V 'V5^ 1 zaterdag 31 december van 9.00 - 17.00 uur Volop voorraad, dagelijkse aanvoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57