T0.00O Voetbalbond wil spelregels aanpassen na zaak-Esteban sport 125 51% €42,- Van Gerwen verder op WK darts €43,- Van der Wiel baalt Ajax-AZ, 19 januari Rechter geeft Ten Have en Ling tijd Minderhoud vierde in kür in Mechelen Waterpolosters ruim langs Hongarije Nog meer straf voor Luis Suarez O'Neill bondscoach van Noord-lerland JE BESPAART KORTING Bij Ajacied Gregory van der Wiel kwam het besluit om de bekerwedstrijd tegen AZ over te spelen dubbel hard aan. Hij had Ajax in het gestaakte duel op voorsprong gebracht, maar zijn treffer is geschrapt „Lekker dan, daar gaat mijn goal", meldde Van der Wiel via Twitter. Ajax krijgt 10.000 euro boete voor het staken van de wedstrijd tegen AZ. De aanklager vindt dat Ajax niet alles heeft gedaan om te voorkomen dat de man het veld kon betreden. door Theo Brinkman ZEIST - De spelregel dat een voet baller een rode kaart moet krijgen als hij op het veld geweld gebruikt tegen 'een buitenstaander', moet misschien worden aangepast. Dat vindt Bert van Oostveen, directeur betaald voetbal van de KNVB. Van Oostveen zei dat gisteren tij dens de persconferentie waarin hij uitleg gaf over het vervolg van de gestaakte bekerwedstrijd Ajax-AZ. AZ-keeper Esteban kreeg in dat duel een rode kaart omdat hij een supporter die hem op het veld be laagde, twee trappen gaf. 'Een gewelddadige handeling', oor deelde scheidsrechter Bas Nijhuis. Hij stuurde de keeper van het veld. „Nijhuis heeft de spelregels gevolgd, daar is geen discussie over", zei Van Oostveen. „Maar de vraag is of deze spelregel eigenlijk wel hanteerbaar is. Een scheids rechter moet nu in een split se cond beslissen of er sprake is van een ongeoorloofde gewelddadige handeling of dat de keeper gerech tigd was zo te reageren. Dat is on doenlijk. Het zou goed zijn als een scheidsrechter op zo'n moment LONDEN - Michael van Gerwen is er als enige Nederlandse darter in geslaagd de laatste zestien te berei ken van het wereldkampioen schap van profbond PDC in Lon den. Van Gerwen versloeg gister middag in de tweede ronde de En gelsman Mervyn King met 4-1. Zijn volgende tegenstander is de Australiër Simon Whitlock. Voor Van Gerwen (22) is het de eerste keer dat hij de derde ronde bereikt bij het WK. Hoewel zijn er varen opponent de meeste 180'ers gooide - negen tegen vijf - was de Brabander op de beslissende mo menten de baas. „Ik pakte de juis te scores op de juiste momenten. Dat gaf de doorslag", liet de Bra bander weten. „Ik heb veel zelfver trouwen. Nu wil ik verder komen in het toernooi." Eerder gingen Co Stompé, Vincent van der Voort, Jel- le Klaasen en Roland Scholten on deruit in de tweede ronde. Ray mond van Bameveld overleefde zelfs de eerste schifting niet. Whit lock, bijgenaamd The Wizard, schakelde de Engelsman Steve Bea ton uit met duidelijke cijfers: 4-1. De grootste verrassing tot nu toe is de uitschakeling van Phil Taylor, de beste darter van de wereld, door Dave Chrisnall. een afkoelingsperiode kan inlas sen. Dan kan in alle rust worden beoordeeld of je hier wel een rode kaart voor moet geven. Ik ga die vraag voorleggen aan de spelregel commissie." In het tumult dat ontstond na de rode kaart voor Esteban, haalde AZ-trainer Verbeek zijn elftal van het veld. De Alkmaarders weiger den verder te spelen. Volgens de clubleiding was dat omdat de spe lers zich niet meer veilig voelden. Scheidsrechter Nijhuis kon vervol gens niets anders doen dan het duel na 37 minuten te staken, bij een i-o-voorsprong voor Ajax. De onverkwikkelijke gebeurtenis sen worden Ajax het zwaarst aan gerekend door de KNVB, bleek gis teren. AZ gaat vrijuit, terwijl de Amsterdammers diverse straffen opgelegd kregen. Zo krijgt Ajax een boete van 10.000 euro en te vens moet de club bij een nieuwe overtreding een wedstrijd zonder publiek spelen. Ook het feit dat de gestaakte wedstrijd in zijn geheel moet worden overgespeeld - en Ajax dus zijn i-o-voorsprong kwijt is - en ook nog zonder publiek, kan worden gezien als straf voor de Amsterdammers. „Het lijkt me duidelijk dat Ajax in deze zaak meer te verwijten valt dan AZ", al dus Van Oostveen. „Het begon er al mee dat die supporter ondanks een stadionverbod toch op de tri bune zat. Vervolgens kon Hij over het hek springen, naar het invali- denplatform gaan, het veld opren nen en een speler aanvallen. Dat is vier stappen te ver." Hoewel hij meerdere keren zei dat zijn eigen mening 'niet relevant' was, liet Van Oostveen wel mer ken dat hij de opgelegde straffen redelijk en rechtvaardig vond. „Als Aanvang 14.30 uur. Wedstrijd wordt overgespeeld. Geen publiek. Beide clubs mogen veertig personen (inclusief spelers en technische staf) meenemen. Trainers zijn vrij in de opstelling. Ze zijn niet gebonden aan de op stellingen van 21 december. Gele kaarten uit het eerste duel (Ajax-speler Enoh en AZ-speler Alti- dore) gelden niet. Supporters met een kaartje krijgen geen geld terug. dit was gebeurd bij een wedstrijd van de Fifa of de Uefa, was er een kans geweest dat Ajax uit het toer nooi was geknikkerd. Onze regle menten bieden die mogelijkheid niet en ik zeg ook niet dat we dat gewild hadden. Maar op deze ma nier geven we toch een signaal af." De mogelijkheid om het duel te hervatten in de 37e minuut bij de bestaande i-o-voorsprong van Ajax, verwierp Van Oostveen. „Vol gens de reglementen had AZ dan met tien man moeten spelen. Dat vonden we onredelijk." Van Oostveen ontweek de vraag of hij er begrip voor had dat AZ van het veld liep - en daarmee in feite verantwoordelijk was voor het staken van de wedstrijd. Maar hij veroordeelde de handelwijze van de Alkmaarders ook niet. „Ik was zelf bij de wedstrijd en heb dus kunnen zien wat er op het veld en in de catacomben ge beurde", zei Van Oostveen. Hij nu anceerde het beeld dat AZ het 'vei ligheidsaspect' alleen maar als ex cuus had gebruikt. „Ik heb zelf in de catacomben waargenomen dat de geluiden over het garanderen van de veiligheid zeer verschillend waren." donderdag 29 december 2011 UTRECHT De rechter in Utrecht heeft oud voetballer Tscheu La Ling en voor zitter van de raad van commissaris sen van Ajax, Steven ten Have, tot morgen de tijd gegeven een oplos sing te vinden voor hun conflict. Ling had een kort geding aange spannen omdat Ten Have hem in verband zou hebben gebracht met omkoping. De voormalig rechtsbui ten was de favoriet van Johan CruijfF om directeur van Ajax te worden. Volgens Ten Have zijn zijn uitspraken verdraaid. MECHELEN Hans-Peter Minderhoud uit West- kapelle is bij wereldbekerwedstrij den dressuur in het Belgische Me chelen op de vierde plaats geëin digd. Met Withney van het Gent hof scoorde hij 76,85 procent in de kür op muziek. Hij staat nu tweede in de kwalificatiereeks voor de WB-finale achter de Zweed Kittel. Europees kampioene Adelinde Cor- nelissen won met Jerich Parzival met een score van 85,325 procent. DORDRECHT De Nederlandse waterpolosters hebben een oefenwedstrijd tegen Hongarije overtuigend gewonnen. Het team van bondscoach Mauro Maugeri was in Dordrecht, in een wedstrijd die over vijf periodes ging, met 18-15 (4*3 6-5 3-1 4"3 1-3) te sterk. Het duel was ter voorberei ding op het EK, dat in januari in Eindhoven plaatsvindt. Iefke van Belkum nam in totaal vijf doelpun ten voor haar rekening. Nomi Stomphorst was vier keer trefzeker en Mieke Cabout drie maal. Oranje en Hongarije spelen vandaag op nieuw tegen elkaar. LONDEN Liverpool-aanvaller Luis Suarez is bestraft met een wedstrijd schor sing en een boete van 20.000 pond (31.000 euro) wegens het tonen van de middelvinger aan fans van Fulham. Dat gebeurde in het door Liverpool verloren competitieduel in Londen. De club moet hetzelfde bedrag betalen, omdat spelers arbi ter Friend belaagden nadat hij Jay Spearing rood had gegeven. Suarez werd vorige week al voor acht duels geschorst wegens racistisch gedrag tegenover Patrice Evra van Manchester United. LONDEN Michael O'Neill is benoemd tot bondscoach van Noord-lerland. O'Neill, die dit seizoen Shamrock Rovers naar de groepsfase van de Europa League leidde, volgt Nigel Worthington op. De voormalig Noord-Iers international begint op 1 februari met een contractduur van twee jaar. Zijn doel is het berei ken van het WK van 2014. Noord- lerland was voor het laatst in 1986 op het WK actief. De Noord-Ieren moeten het in de kwalificaties op nemen tegen Portugal, Rusland, Is raël, Azerbeidzjan en Luxemburg. SWEETDEAL VAN DE DAG Op zoek naar een origineel cadeau? Laat nu dan een canvas (tuin)doek van 125x125cm met een persoonlijke afbeelding maken! IN PLAATS VAN €85,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55