SALE zeeland21 Wilfred Janssen verlaten bij Zeeuws reddingsplan voor de schippersvereniging Schuttevaer winter collectie 50% korting Twijfel over uw energieprijs? Wij helpen u graag vergelijken. DELTA, mijn keuze! Opa en omadag in het Fruitteeltmuseum Brand in schuurtje in Coese Couwervestraat donderdag 29 december 2011 Bel 0800-5150 en stap in voor 6 januari 2012. www.DELTA.nl/energie DELTA frsst-xA the multi-utility company Een chalet ais een paleisje is door de eigenaar achtergelaten. B „Voor je plezier moet je hier dus niet meer zijn. De meeste vaste standplaats houders pakten daarom na de zomer hun spullen. Na de herfstvakantie hebben ze alles wat voor hen bruikbaar was meegenomen." KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt woensdag 4 januari een knutselmiddag voor opa's en oma's en hun kleinkinderen. Sa men gaan ze een insecten- of bijen hotel maken. Ook is er een speur tocht. De knutselmiddag is van 13.00 tot 16.00 uur, kosten 7,50 eu ro. Aanmelden: 0113-344904 of info@fruitteeltmuseum.nl GOES De brandweer moest in de nacht van dinsdag op woensdag uitruk ken voor een brand in een schuur tje aan de Couwervestraat in Goes. Binnen tien minuten wisten de brandweerlieden het vuur te do ven. Er deden zich geen persoonlijl- ke ongelukken voor. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet bekend. foto's Mark Neelemans welke club ik secretaris ben. Maar de rest is voor het sloopbedrijf" Rijkswaterstaat wil de loods van de camping nog een tijdje gebrui ken voor de opslag van materieel en materiaal voor de herinrichting van het Zwin. Maar verder herin nert straks weinig tot niets meer aan Sandt Plaet. Dus ook niet aan voorganger De Wildhof de camping waar menig jongeling van onder de rivieren tot 2004 vakantie vierde: 'het Lloret de Mar' van Zeeland, aldus een be droefde oudere jongere in een reac tie op een website. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Zeeuwse afdelin gen van schippersvereniging Schut tevaer hebben een reddingsplan in de maak om de ondergang van de 150-jarige vereniging te voorko men. Schuttevaer dreigt in zwaar weer te komen door het wegval len van de rijkssubsidie van 75.000 euro en andere tegenvallers. Een contributieverhoging is onont koombaar en om het hoofdbe stuur en de directie daarbij een duwtje in de goede richting te ge ven, stelt de regio Zeeland nu voor de contributie voor varende schip pers vast te stellen op 325 euro per jaar plus - en dat is nieuw - nog- eens 5 cent per ton tot een maxi mum van 6000 ton en die voor niet-varenden op 50 euro vast te stellen. De extra opcenten per ton worden afgedragen aan het hoofd bestuur. Regiocoördinator lan de Vries: „We hebben drie jaar geleden al ge pleit voor aanpassing van de con tributie. Toen durfde het hoofdbe stuur, bang voor ledenverlies, dat niet. Voordeel is dat het nu gaat. om een voorstel van onderaf We leggen het aan alle afdelingen voor. Met de waarschuwing: gaat het niet door, dan is Schuttevaer over een paar jaar ter ziele." De schippersvereniging is momen teel ook betrokken bij de vorming van één gezamenlijke binnenvaart- organisatie. Dat gebeurt op 'ver zoek van minister Schultz van Hae- gen van verkeer en waterstaat. De onderhandelingen om te komen tot één belangenbehartiger verlie pen tot nu toe niet erg soepel. Verder kwam onder meer naar vo ren dat de binnenvaartschippers de wachttijden bij de sluizen van Terneuzen spuugzat zijn. Het oponthoud ontstaat iedere keer als via het Kanaal Gent-Terneuzen het overtollige oppervlaktewater vanuit het Belgische achterland moet worden afgevoerd. Daarvoor worden steevast alledrie de sluizen gebruikt. Ze zijn dan uren achter een gestremd. De schippers eisen dat bij de bouw van de nieuwe zee sluis ook een spuikanaal of -sluis wordt aangelegd. een voormalige standplaats los. wat tegels kunnen gebruiken, zijn vanaf half januari welkom om ze tijdens werkdagen op te halen. „Ze moeten even contact met ons op nemen en de tegels zelf loshalen, opladen en meenemen", lacht Janssen. Sommige vakantieverblij ven zien er nog heel gaaf uit. Heeft Janssen niet de neiging mooie spul letjes uit luxueuze chalets te bre ken. „Ach, de echt waardevolle za ken hebben mensen zelf al meege nomen. En wat moet je met spul len die je zelf al lang hebt. Ik zoek nog een bruikbare deur voor het opslaghok van W Biervliet van "d?coMectiievank saPPh =SPRI 1 Sgf- Triumph* yfe lina dkny

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41