is straks helemaal niet meer nodig zeeland 13 D HALVE PRIJS!!! DELSCHER. Ombudsman tikt OM op de vingers commentaar Hot or not? Nieuw in de PZC: uw (groot)ouder of baby in de schijnwerper SLECHTS EEN WEEK: Miranda van der Poel van vintagewinkel Hart Ziel in Middelburg: „De vraag naar tweedehandskleding is enorm. En ik denk dat er ook een markt is voor restyling - van mensen én huizen - op&asis van wat mensen al in huls hebben. Niet steeds nieuw kopen, maar je eigen spullen herwaarderen. Daar ga ik in 2012 mee beginnen." donderdag 29 december 2011 IBIHWIIiliIIW^iHI'l'I^IIBWIHl' WlilllllllllllllllMMflIIIIIIIIIIIIMIilWl'lll daarom een van-naar-lijst, met ont wikkelingen die een blijvende im pact hebben en zich de komende tien jaar volgens hem steeds ster ker zullen doen voelen. Bosma, die trendwatching combi neert met 'toekomstdenken', voor spelt onder meer een overgang: - van graaicultuur naar geefmaat- schappij - van kopen naar ruilen - van klaag- naar draagcultuur - van belegger naar boer - van hebben naar zijn - van datastick naar dropbox - van 'doe 's normaal' naar 'fijn dat jij er ook bent' (zie www.trendslator.nl) Het lijstje is samengesteld door crowdsour- cing; via een twittercampagne kon iedereen een bijdrage leveren. Die informatie werd vertaald naar trends. Een typisch Zeeuws lijstje maken is moeilijk, zegt Bosma. Trends zijn niet sterk regiogebon den. Een poging? - Krimpregio Zeeland gaat van pensioendenken naar levensloop- bestendig carrièredenken; levens lang leren en groeien. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om io.oo, 16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl De PZC bericht al decennia over mensen die vieren dat ze zestig jaar getrouwd zijn. Het nadeel was al tijd dat deze berichten slechts in één editie verschenen, terwijl de kinderen die naar Goes zijn verhuisd, natuurlijk ook graag de foto van hun Terneuzen- se ouders in de krant zien. Daarom zetten we in het nieuwe jaar de jubilarissen één keer per week alle maal tegelijk in het zonnetje: in de krant van zaterdag, op de speciale pa gina Mensen. Viert u, of vieren uw (groot)ouders hun 60-, 65- of 70-jarig huwelijk? Mail een foto van het echt paar, met de volgende gegevens: na men, leeftijden, woonplaats, huwelijks datum, aantal (klein)kinderen en de manier waarop ze elkaar hebben leren kennen, naar eindredactie@pzc.nl Op de pagina Mensen willen we ook een beeld geven van de nieuwe Zeeuwen. Heeft u een baby verwel komd? Mail een foto met naam, na men van de ouders, broers en zussen, geboorte- en woonplaats, geboorteda tum en eventueel geboortegewicht en -lengte naar eindredactie@pzc.nl Dinsdag 27 december tot en met zaterdag 31 december ALLE MERKEN ^uitgezonderd basisartikelen DELSCHER Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes www.delscher.nl - Hoe onzekerder de buitenwereld, hoe meer de blik naar binnen ge richt wordt. Lokale intiatieven worden steeds belangrijker. - Die kerncentrale? Is straks hele maal niet meer nodig. Want we gaan van energietekort naar ener gieoverschot, door steeds inventie ver te zoeken naar mogelijkheden om te besparen op energie. ecember is dé Iijst- jesmaand. Wat is in? Wat is hot? Trend- watcher Tony Bos ma gruwelt van deze traditie en plaatst deze cultus in de cate gorie 'uit'. Vermoedelijk tegen beter weten in. Want lijstjes zijn populair. Zeker rond de jaarwisseling. Dan snakken ve len naar wat houvast. Tradities zijn hardnekkig. Mensen creë ren zelfs enthousiast nieuwe tradities. Dat bewijst het succes van de oliebollentest, de nieuw jaarsduik en van de Top 2000. Kwalijk is dat niet. Het samen stellen of lezen van zo'n lijst biedt naast wat onschuldig ver maak ook de gelegenheid tot re flectie. Wat zijn de ontwikkelin gen in de maatschappij? Doe ik mee met die trends? In het ver lengde hiervan liggen de goede voornemens. En hoewel ieder een weet dat veel goede voorne mens verdampen voordat de mist van het vuurwerk is opge trokken, weten we ook dat de datum 1 januari veel mensen steun biedt in de strijd tegen ni cotine, vetzucht of een andere verslaving. middelburg - Een schademidde- laatster van het Openbaar Ministe rie in Middelburg is haar boekje te buiten gegaan. Naar het oordeel van de Nationale Ombudsman en de Kinderombudsman heeft ze het recht op rechtsbijstand van een minderjarige ondermijnd door buiten hem en zijn advocaat om contact op te nemen met zijn ouders. De bemiddelaarster had eerst con tact gezocht met de advocaat met de vraag of zijn minderjarige cliënt de door hem toegebrachte schade wenste te vergoeden. De advocaat had evenwel het dossier nog niet ontvangen, zodat hij zijn cliënt nog niet van advies had kun nen dienen. Dezelfde dag belde de schadebe- middelaarster met de vader van de minderjarige. Die stemde in ver goeding van de schade. Voor de advocaat was deze gang van zaken aanleiding een klacht bij de Ombudsmannen in te die nen. Beide beoordelaars zijn zich er van bewust dat met name in jeugdza ken korte doorlooptijden zeer wenselijk zijn. Dit mag echter geen afbreuk doen aan het belang en het recht van een jeugdige op rechtsbijstand door een advocaat. Ze vinden bovendien dat in strijd met het vereiste van fair play is ge handeld. Het gedrag van de schadebemidde- laarster beschouwen ze als 'niet be hoorlijk'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3