zeeland 119 WINTER en ook leerzaam Extra ligplaatsen met 7°^h n°ssteeds MET KORTINGEN A-,,óX jSy/ttw TOT WEL TrendHome Mortiere Middelburg Nieuwjaarsduik in het Veerse Meer Politie houdt man aan voor mishandeling Dansclub houdt bal op oudejaarsavond Open middag in Kerkje van Ellesdiek Auto over de kop en in de sloot Lammetjesdag op kaasboerderij j incidenten op de VOldOCnCiC stroomkesten Westerschelde donderdag 29 december 2011 SAL150% Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl juichen, nadat ze hebben gescoord tegen het team in de bibliotheek van 's-Gravenpolder. foto's Willem Mieras KORTGENE TERNEUZEN - Met het oog op de verwachte toename van de binnen vaart na de ingebruikname van de nieuwe zeesluis in Terneuzen én van de Schelde-Seineverbinding pleit de afdeling Terneuzen van schippersvereniging Schuttevaer voor extra ligplaatsen. De schippers willen daarover op korte termijn praten met ha venschap Zeeland Seaports en de gemeente. Voorzitter Johnny van IJkmaakt zich zorgen over de plannen van de gemeente en projectontwikke laars appartementen te bouwen aan de beurtvaartkade, vlakbij het stadscentrum. „Geen goed plan. Op die manier wordt de scheep vaart weer verder uit het centrum verdrongen." Want scheepvaart (met draaiende aggregaten) en ap partementsbewoners verdragen el kaar niet. Het havenschap en Schuttevaer praten half januari over de plaat sing van stroomkasten op strategi sche plaatsen op de kades. Er wordt straks geëxperimenteerd met drie kasten, maar er moeten er veel meer komen. Van Ijk: „Wij zijn er voorstander van, maar niet tegen elke prijs. We willen bijvoorbeeld vrijstelling voor schepen, die maar voor enke le uren afmeren." TERNEUZEN - Ondanks allerlei maatregelen en intensiever contact tussen de loodsen en de binnen vaart doen zich op gezette tijden nog incidenten voor op de Wester- schelde. Voorzitter Johnny van Ijk van Schuttevaer Terneuzen ver baast zich daarover. Hij refeerde tij dens de jaarvergadering aan twee voorvallen bij Walsoorden. „Het verbaast me dat dit een Wester- schelde-probleem is, want dezelf de schepen varen ook naar Rotter dam en daar doen deze proble men zich niet voor." Hij suggereer de dat de oorzaak moet worden ge zocht bij de verkeerscentrale Zand vliet bij Antwerpen. SINT-ANNALAND Een 28-jarige man uit de gemeente Tholen is dinsdagavond rond 21.30 uur in Sint-Annaland aangehouden wegens mishandeling en bedrei ging. De man wordt ervan verdacht een aantal personen in een woning in die straat te hebben mishandeld en bedreigd. Hij is meegenomen naar het poli tiebureau en ingesloten. GOES Dansclub De Vriendschap uit Goes houdt op oudejaarsavond een oud en nieuwbal in wijkgebouw De Spinne aan de Joseph Lunslaan 7 in de Goese Polder. Onder het genot van een hapje en een drankje kan de hele avond wor den gedanst. Onder meer de fox trot, rumba, Engelse wals en cha cha staan op het programma. De avond begint om 21.00 uur. Kaar ten kosten 12,50 euro aan de zaal. Net als in voorgaande jaren staat Kortgene weer een Nieuwjaars duik te wachten. De deelnemers verzamelen zich zondag bij het Grand Café (naast camping De Paar dekreek) om rond 13.00 uur het Veerse Meer in te plonzen. In Kort gene is een aantal nieuwsjaars- zwemmers steevast ludiek ver kleed. Voor deelnemers en bezoekers is er gratis chocolademelk en snert. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Ellesdiek zet morgen zijn deuren open voor alle belang stellenden. Tijdens de open mid dag, die in het teken staan van oudjaar, is er muziek van de groep West-Zuidwest onder leiding van Leunis de Jonge. Verder is er een veiling van oude spullen en curio sa. Loterijrondes moeten de kas van 't Kerkje spekken. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. WILHELMINADORP Een automobilist is gisteren rond 19.55 uur op de Wilhelminapolder- weg in Wilhelminadorp met zijn auto over de kop geslagen en in de sloot terechtgekomen. Hij kwam met zijn rechtervoorwiel in de berm terecht en raakte daarbij de macht over het stuur kwijt. Daar door kwam hij op zijn kop achter stevoren in de sloot terecht. De be stuurder van het voertuig raakte ge wond. De auto is total-loss. MARI EKERKE Kaasboerderij Mariekerke van de fa milie De Korte houdt vrijdag 6 en zaterdag 7 januari lammetjesdagen. Iedereen die dat leuk vindt, kan in de stal komen kijken bij de kraam- hokken. De kans bestaat zelfs dat er lammetjes worden geboren. Ook is er een klim- en klauterhoek ge naakt van hooibalen, worden er rondleidingen door de stal gegeven en kunnen lammetjes worden ge aaid. Aanvang: 10.00 uur. op een hanglamp naar keuze! Hanglamp Su In nickel met opaal wit glas. 3-lichts, 100W. breedte 125 cm. glas 0 30 cm. Inclusief tip dimmer. Meerdere modellen verkrijgbaar. 1 jaar garantie op de iamp (m.u.v. lichtbron) lichtadvies aar huis 14 a'agen zichtgarantie thuisbezorgen montage service *15% korting geldig tfm 31 december 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39