Partycentrum Schoudee in andere handen w r 1 www.vuurwerklandgoes.nl Gamen op Wii is leuk i8l zeeland Rotonde maakt einde aan verkeerchaos Zelzate Gisteren werd voor de vierde keer de Wii-battle gehouden. Heinkenszand, 's-Gravenpolder, Kapelle en Sint-Annaland bonden de strijd met elkaar aan. 3,2,1... GO! 00 a O PROFITEER NU VAN ^OE LAAGSTE PRIJZEN HP CARTRIDGES' Zierikzee houdt lengtebeperking trucks in 2012 Kinderkookcafé in ontmoetingskerk VUURWERK NUUIG, KIJK EERST OP Koningstraat 2,44611W Goes L J donderdag 29 december 2011 !mi£3ggS£g&gmm8iaxmZSSSll3BiZ "yw'iiwnMUWiiiw OVERNAME Familie Gunst nieuwe eigenaren COMPUTERWEDSTRIJD door Frank Balkenende wemeldince - Na vijftien jaar stopt de familie Rottier met party centrum Schoudee in Wemeldin- ge. Per 1 januari nemen Martin (32) en Anne (27) Gunst het hore cabedrijf over. Beiden dreven de afgelopen zes jaar met succes eetcafé De Opti mist aan de jachthaven in Wemel- dinge. Ze hebben die zaak ver kocht om zich te wijden aan Schoudee. „Dat was noodzakelijk om het financieel rond te krijgen. De bank zei 'het een of het ander'. We hebben gekozen voor Schou dee", zegt Martin Gunst. Volgens hem gaf bij de bank de doorslag dat het eetcafé goed draai de. „We namen in 2005 een slecht lopende zaak over. In zes jaar heb ben we de omzet weten te vervier voudigen. Ik denk dat je dan wel mag zeggen dat je geschikt bent voor het vak." Gunst vindt dat de familie Rottier het prima heeft gedaan in de afge lopen decennia. Toch ziet hij ruim te om meer inkomsten te halen uit het zakelijke segment. Ook wil len de nieuwe uitbaters op zon en feestdagen brunches en buffet ten aanbieden. „Kijk, momenteel- gebeurt er niets op zondag in Schoudee. Daar ligt nog wel een kans." Schoudee is gevestigd in een mo numentale boerderij aan de rand van Wemeldinge. De hoeve ver rees in 1752 en werd door de eeu wen heen door boeren gebruikt als werk- en woonplaats. In die tijd moest het Kanaal door Zuid-Beveland nog worden gegra ven (dat gebeurde pas medio de 19e eeuw) en Wemeldinge be stond in principe slechts uit een paar huizen en een grote kerk. Na aanleg van het kanaal bevond Schoudee zich ten oosten van de vaarweg. Met de kanaalverlegging en -verbreding in de jaren tachtig van de vorige eeuw, kwam de hore cagelegenheid als het ware op een eiland te liggen, tussen de nieuwe kanaalarm en het voormalige slui- zencomplex. Dat was 35 jaar nadat de hoeve zware schade had opgelopen tij dens de watersnoodramp. De toen malige eigenaar kon wel gewoon doorwerken. Aan de agrarische functie van de boerderij kwam in de jaren tachtig een einde. De slechte landbouwprijzen leidden tot verkoop. De hoeve werd veran derd in onder meer een restaurant en een disco, die in Zeeland een begrip was. Veel veertigplussers van nu gingen er destijds stappen. Sinds 1 april 1997 exploiteerde de familie Rottier het partycentrum. Elf jaar geleden trof een brand het hoofdgebouw: de momentale schuur. De Rottiers wisten de boer derij op basis van de oude tekenin gen weer geheel in authentieke stijl op te bouwen. Niet in de laat ste plaats zijn bruidsparen er blij mee, want Schoudee is een favorie te plek voor huwelijksfeesten. door Wout Bareman zelzate - De verkeerssituatie op de Kennedylaan (R4) tussen Zelza te en Gent baart de Vlaamse rege ring al jaren grote zorgen. In het re cente verleden leidde dat al tot een aantal ingrijpende maatrege len. Nu worden opnieuw miljoe nen vrijgemaakt voor verbetering van de verkeersveiligheid. Minister Hilde Crevits (verkeer) heeft 20,4 miljoen euro gereser veerd voor onder meer de aanleg van een rotonde op het chaotische verkeersknooppunt bij Zelzate, ter hoogte van staalreus ArcelorMit- tal. Het verkeer op die kruising loopt dagelijks muurvast. Het kruispunt ligt in her verlengde van de Tractaatweg tussen Terneu- zen en Zelzate en wordt ook veel vuldig gebruikt door noord-zuid- verkeer van en naar de Wester- scheldetunnel. De aanleg van de rotonde vergt 4 miljoen euro. Al eerder besloot Crevits enkele mil joenen uit te trekken voor de 'do- denkruising' iets noordelijker, op de plaats waar de Tractaatweg overgaat in de Kennedylaan met een afslag naar Zelzate. NOG GEEN KLANT? BESTEL EENVOUDIG VIA DE WEBSITE... WWW.WESTSTRATE.NLI Spanning op de gezichten tijdens een potje FIFA 2011. Jason (I) en Tom uit Heinkenszand ■WBBBaB«l»MBWeE8SaBm zierikzee - Het historische stads centrum van Zierikzee blijft voor lopig - ontheffingen uitgezonderd - ook in 2012 taboe voor vrachtwa gens langer dan acht meter. Dat heeft het Schouwen-Duivelandse college besloten. Vereniging Bewonersbelangen Bin nenstad Zierikzee is teleurgesteld. BBZ heeft er nooit een geheim van gemaakt dat zij vindt dat de ge meente zich veel strikter zou moe ten houden aan de maximum leng te van acht meter voor trucks in de Zierikzeese binnenstad. Er zijn - zegt BBZ - veel te veel ontheffin gen verleend waardoor de limiet ei genlijk een wassen neus is. middelburg - Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 4 januari gaan koken in de Ontmoetingskerk in Middel burg. Van 17.00 tot 19.00 uur kunnen ze daar tijdens het kinderkookcafé lekkere hapjes klaarmaken om die later samen op te eten. Tussen het koken en eten door wordt verteld over 'het koninklijke feest'. De toe gang voor de kinderen is deze avond gratis. De Ontmoetingskerk staat aan de Oosterscheldestraat. Informatie is te krijgen op 06-45095226. door Rob Paardekam Rennen, rennen, rennen! Kom op, zet voor. Schie ten, schieten, la, Goal! In de bibliotheek van Heinkenszand speelden acht jon gens gisteren het spel FIFA 2011 op spelcomputer Wii. In de bibliotheken in Kapelle, 's-Gravenpolder en Sint-Annaland deden andere jongens - en een paar meisjes - precies hetzelfde. De vestigingen speelden namelijk tegen elkaar. „We houden deze Wii-battle al voor de vierde keer", vertelt Hanneke Ekkenbus van Bi bliotheek Oosterschelde. „Nor maal kunnen de kinderen op woensdagmiddag terecht in de Skoolzones om bijvoorbeeld een werkstuk te maken, maar nu is het vakantie. Om de kinderen toch wat vertier te bieden, hebben we dit evenement bedacht. We doen het tijdens elke vakantie." Volgens Bibliotheek Oosterschelde is een spelmiddag als gisteren niet alleen leuk. Gamen zou ook een positief effect hebben op de ont wikkeling van kinderen. Zo leren ze resultaatgericht werken, verwer ven ze strategisch inzicht en is het ook goed voor de oog-handcoördi natie. „Natuurlijk is té veel gamen niet goed", stelt Ekkenbus. „Maar lekker anderhalf uur achter de computer op woensdagmiddag kan geen kwaad, hoor." Tijdens de eerste twee Wii-battles, waarbij dezelfde dorpen tegen el kaar speelden, werd het spel Mario Kart gespeeld, sinds de vorige edi tie staat FIFA 2011 op het program ma. „Voor de volgende keer moe ten we weer een ander spel beden ken", stelt Ekkenbus. De jongens vermaakten zich giste ren echter nog opperbest met het voetbalspel. Jason Liang en Tom Hoogesteger, allebei tl jaar oud, gingen helemaal in het spel op. Zij speelden het eerste potje tegen 's-Gravenpolder en gingen met de winst aan de haal 2-1. Jason was al één keer eerder van de partij, terwijl Tom bijna alle Wii-battles al heeft meegemaakt. Hij miste er nog maar één. „Het is gewoon hartstikke gezellig", zegt hij. Jason is het met hem eens. De gezelligheid is volgens hem de be langrijkste reden om mee te doen. „Nou, ik wil ook wel heel graag winnen, hoor", vult Tom aan. „Ge lukkig deden we dat. 's-Gravenpolder was best goed, hoor, maar wij zijn gewoon beter." Dat dit geen grootspraak was, bleek aan het eind van de middag, want Heinkenszand kwam net als vorig jaar als winnaar uit de bus. Zie ook www.pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38