Zeeland PZC Maatregelen tegen vuurwerkschade Baanbonus heeft acht personen op Tholen aan het werk geholpen BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 22 'Dierenagenten ruilen mag niet' almanak Kabinet Je lekker uitleven in het Speeldorp Donderdag 29 december 2011 Gamen is leuk en ook leerzaam Bleker had Zeeuwse natuur beter moeten beschermen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl JAARWISSELING Gemeenten halen straatmeubilair preventief weg, brievenbussen beveiligd door Luc Oggel goes - Vuurwerkvandalen krijgen dit jaar weinig kans om vernielin gen te plegen, als het aan de ge meenten ligt. In de aanloop naar de jaarwisseling zijn brievenbus sen van beveiligingen voorzien en wordt straatmeubilair zoals afval bakken en containers, op oudjaars dag preventief weggehaald of afge sloten. De voorzorgsmaatregelen brengen wat overlast met zich mee, want bijvoorbeeld dikkere pakketten kunnen deze dagen niet meer in de brievenbus worden gegooid, maar moeten worden afgegeven bij een postagentschap. Ook kan op verschillende plekken van 33 de cember tot 2 januari geen afval worden gedeponeerd. Het weghalen en afsluiten van ver- nielgevoelige publieke voorzienin gen kost geld, maar het weegt niet op tegen de jaarlijkse schadepos ten. Dit jaar wordt daarom extra in gezet op het voorkomen van ver nielingen, ook omdat steeds zwaar der vuurwerk in zwang is. Veel gemeenten in de regio doen mee aan de Zeeuwse campagne 'le hebt het zeifin de hand' voor een veilige jaarwisseling. Zo is in Kapel- Ie en Reimerswaal het carbidschie- ten aan banden gelegd en mogen vreugdevuren alleen op daarvoor aangewezen plekken en onder toe zicht worden onststoken. Die twee gemeenten hadden afgelo pen jaar een forse schadepost door vuurwerk. Kapelle maar liefst 30.000 euro, maar dat bedrag be stond voor de helft uit de schade die bij het politiebureau was aange richt met een vuurwerkbom. Ook Goes moest een bijna even hoge rekening betalen en zag de schade afgelopen jaarwisseling ver dubbelen ten opzichte van het jaar ervoor. Overigens doet de gemeen te Goes, net als Borsele en Tholen, niet mee met de provinciale cam pagne, omdat ze eigen projecten hebben. In Reimerswaal surveilleert de po litie extra om overlast door vuur werk te voorkomen. Zij treedt op oudejaarsdag en in de nacht van oud op nieuw streng op tegen van dalisme en geweld, ook het ge bruik van geweld of hinderen van hulpverleners zal snel (door mid del van snelrechtzittingen) en zwaar worden bestraft. middelburg - Agenten van de die- renpolitie kunnen niet worden in geruild voor 'gewone' agenten. Dat antwoordt burgemeester Koos Schouwenaar op vragen van de Middelburgse fractie van D66. Volgens Schouwenaar - korpsbe heerder van de Zeeuwse politie - kan dat niet omdat de minister van Veiligheid en Justitie dat niet toestaat. Hij heeft bepaald dat poli tiemedewerkers die zijn aangewe zen voor de dierenpolitie voor 100 procent dat werk moeten doen. HOEDEKENSKERKE - Kinderen konden zich giste ren uitleven in het Speeldorp in dorpshuis De Griend van Hoedekenskerke. Zo waren er work shops hiphop en streetdance door dansschool Janvier, Vlaamse volksspelen, een ballonnen clown en circus Hogerop en konden kinderen knutselen, 's Avonds was er een talentenjacht. Ook aan de ouders was gedacht: die mochten naar het borreluur komen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Die Goesenaar heeft een afkeer van het huidige kabinet. Hij zakte weg in een depressie toen minister-presi dent in spe Mark Rutte riep dat er een regeerakkoord waarbij rechts Ne derland de vingers zou aflikken. Van de weeromstuit begon hij zich weer jong en progressief te voelen. Een sensatie die weldadig aandeed. Intussen werken de maatregelen van het kabinet wel door: lastenverzwa ringen, caviapolitie, zware bezuini gingen op kunsten en natuur en 130 km per uur op de autosnelweg. Vroeger nam die Goesenaar het niet zo nauw met de maximumsnelheid. Sinds er een schepje bovenop mag, houdt hij zich evenwel nauwkeurig aan 120 km per uur. Als stil protest. smwfflwwa mm ""OTrfvy, - door Rob Paardekam tholen - De baanbonus in de ge meente Tholen is een succes ge worden. Vijf mensen zijn er al door aan het werk gekomen en daar komen er waarschijnlijk nog drie bij. De baanbonus houdt in dat werk gevers die een werkloze minimaal een jaar in dienst nemen van de gemeente een geldbedrag krijgen. Als de werkzoekende jonger dan 27 jaar is, krijgt de werkgever een bonus van 5000 euro. Als iemand ouders is, keert de gemeente zelfs het dubbele uit. Sinds de bonus in september werd aangekondigd, zijn er ruim tien verzoeken binnengekomen. Een paar ervan voldeden niet aan de voorwaarden, maar de meesten zijn in behandeling genomen. Vijf werkzoekenden zijn inmid dels aan het werk gegaan en de bij behorende bonussen zijn uitge keerd. Drie aanvragen zijn nog in behandeling, maar zien er veelbelo vend uit. Dat betekent dat acht mensen door de baanbonus aan werk zijn geholpen. De gemeente is tevreden over dat aantal. De termijn waarop aanvragen kun nen worden ingediend, loopt over een paar dagen af Of de baanbo nus terugkeert, is nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37