Kees Romijn beste in damtoernooi sport j 2 7 Bakker bij laatste vier Walchers Open Stephanie de Frel en Bromelia zijn toe aan overstap naar de Z-klasse Hoek oefent tegen Fortuna Sittard Van Dijk kampioene achtervolging Haase mist toernooi Chennai door visum Van Vlierberghe nieuwe trainer Clinge Craanbeurstoernooi telt 52 deelnemers donderdag 29 december 2011 door Sven Bakker VLISSINGEN - Bij het Walchers Open in het Racketcentrum in Vlissingen is tennisser Erik Bakker als laatste doorgedrongen tot de halve finales in de 3-categorie van het enkelspel. De ongeplaatste Bak ker uit Arnemuiden was met liefst 11-1 veel te sterk voor Vlissinger Mitchar Moens. In de halve eindstrijd staat voor Erik Bakker een ontmoeting met Rogier van Housselt op het pro gramma. De andere halve finale is die tussen de als eerste geplaatste Ferry Sonnemans en de als twee de ingeschaalde Michel Kokelaar uit Vlissingen. Titelverdediger Sonnemans speel de in de poulefase met 6-6 gelijk te gen Van Housselt en won met 9-4 van Jasper Smit. Kokelaar was in zijn poule met 6-4 te sterk voor Erik Bakker en was net als Bakker een maatje te groot voor Moens: 12-1. Bij de vrouwen in de 3-categorie gaat de finale tussen Laurelle van Tilburg en Stephanie Vermeulen, die beiden reeds wonnen van Kim- berley Goudt. Van Tilburg versloeg Goudt met 13-2 en Vermeulen was met 7-5 te sterk. Goudt verspeelde in haar partij tegen Vermeulen een voor sprong van 5-2. Irene Gijzen is hard op weg naar de titel in het enkelspel 4 na een 7-5-zege op Evi Ovaa en een 11-4-overwinning op Linda Gru- ber. Ook in de 5-categorie maakt Gij zen goede kans, maar daarin is de als eerste geplaatste Ria van der Meijden na een 12-3-zege op Inge Dierickx nog altijd in de race voor de eindzege. In het gemengddubbelspel 5 be reikten Lisette Joziasse en Paul Schipper de laatste vier door met 9-5 van de als derde geplaatsten Sylvia Siegers en Sonny Siegers te winnen. Aanstaande zaterdag (oudjaarsdag) staan in het Rackletcentrum in Vli- singen de finales van het Walchers Open tennistoernooi op het pro gramma. >aanwielrennen in Apeldoorn. foto Toussaint Kluiters/ANP door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. - Met een aansprekende overwinning be wees Stephanie de Frel, gisteren in de Rabo Stimulans dressuurcompe- titie bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland dat ze met Bromelia M2 klaar is voor de overstap naar de klasse Zi. Stephanie de Frel stal met de mer rie Bromelia de show. De amazo ne uit Koewacht reed de expressief bewegende en veel uitstraling to nende Gribaldi-dochter met 66,50 procent naar een overtuigende overwinning. „Dit is mijn laatste wedstrijd in M. Ik heb allang vol doende winstpunten zat. Maar om dat Bromelia nog geen zes jaar is, moest ik tot januari wachten met de overstap naar Zi", vertelde de Zeeuws-Vlaamse amazone. „Vol gens mij was ze allang klaar voor de overstap naar de Z-klasse. Marina Kuzee stuurde de veel uit straling tonende merrie Nynke van de Breesendiek met 64,50 pro cent naar de tweede stek. Opval lend was hierbij het verschil tus sen de beide juryleden. Juryvoor zitter Carla Haak plaatste Stepha nie de Frel en Marina Kuzee met 68,66 procent op een gedeelde eer ste plaats. Voor mede jurylid Joke Wisse was de proef van Marina Ku zee en de Tjerk-dochter slechts goed voor 59,33 procent en de acht ste plaats. Het verschil tussen de winnaar en het nummer drie in Ml was slechts achttiende procent. Bianca Relyveld uit Lewedorp behaalde met de Obelisk-zoon Bolero met 62,83 procent een nipte overwin ning. De combinatie bleef Sandra van Cadzand uit Goes met de in de uitgestrekte gangen uitblinken de San Remo-zoon Jack zestiende procent voor. De Ritthemse Sa- mantha Miltenburg eiste met de Balou de Rouet-zoon Benz Z met 62 procent de derde plaats op. Mil tenburg: „Alles gaat heel goed, al leen de wissels moeten beter. Als dat lukt kan ik overstappen naar ZZ licht. De overwinning in Li was een prooi voor Vera Boone met de ruin Zilverman. De amazone uit Domburg liep met de in de zijgan gen uiblinkende Riverman-zoon met 65,3,66 procent naar het oran je erelint. Boone was zichtbaar tevreden. „Ik heb altijd jonge paarden gereden. Maar Zilverman is de eerste waar mee ik op wedstrijd ga. Ik denk dat het een paard met veel poten tie is. Hij is heel werkwillig, heeft drie goede basisgangen en veel rek in zijn lichaam. Maar in de ring ziet hij alles, daardoor kost het nogal eens wat moeite om hem bij de les te houden. Maar met be hulp van Lucie Louws lukt dat steeds beter. Zij is mijn instructri- ce en dat klikt bijzonder. Van haar heb ik al veel geleerd. Nadia van Schaik reed de merrie Veersedam's Bo met 63,66 procent met het geringst mogelijk verschil naar de tweede stek. De combina tie uit Middelburg bleef Christian- ne Weyer uit 's-Heer Arendkerke met Absolutely Fabulous slechts één puntje voor. door Daaf Kasse 'S-CRAVENPOLDER - De Zeeuwse dammers grepen gisteren in het ze vende PWG Damtoernooi naast de hoofdprijs. Kees Romijn uit Dordrecht werd met een score van vijftien punten uit tien partijen eerste, voor Anton Kosior uit Pa- pendrecht. Johnny de Leeuw uit Goes, de winnaar van vorig jaar, moest met een derde plaats genoe gen nemen. Hij haalde dertien punten. Het jaarlijkse toernooi dat gehou den wordt in het Bevelandse 's Gravenpolder kende een sterke be zetting, met veel sterke dammers uit Zuid-Holland en ook een con tingent Belgische talenten. Kees Romijn, die voor zijn team Van Stigt Thans 2 in de hoofdklas se speelt, maakte meteen vanaf het begin een sterke indruk. Na ze ven ronden deelde hij de eerste plaats met Anton Kosior, maar een ronde later nam hij afstand. Zelf won hij van de Belg Kenny Leroy, terwijl Kosior een verrassende ne derlaag leed tegen Kees Rijk uit Le wedorp. In de voorlaatste ronde hield de zelfde Kees Rijk, die met twaalf punten op de gedeelde zesde plaats zou eindigen, de koploper op een punt, waardoor Kosior, via een klokwinst op Aart Walraven uit Zoutelande, een punt inliep. In de slotronde bleef Kosior tegen Radjinder Jharap op een gelijkspel steken, zodat Romijn met een iet wat moeizame remise tegen Theo Voorspuij zijn toernooizege kon veiligstellen. Met een gelijkspel tegen het Bel gische talent Keita Desmet verze kerde Goesenaar Johnny de Leeuw zich op de valreep van de derde plaats. In categorie B, voor spelers met een rating tot 1050, ging de hoofd prijs net als vorig jaar naar een jon ge Belg. Stijn Kindt uit Heule hield de Dordtse broers Pim en lob Arts achter zich. Beste Zeeuw werd Jeroen de Jonge uit 's-Gravenpolder, die op de vier de plaats eindigde. Het jeugdtoer- nooi werd een prooi voor Yoshua van der Most uit Alblasserdam. Kees Rijk HOEK Hoofdklasser Hoek speelt zaterdag 7 januari op eigen veld een oefen wedstrijd tegen Fortuna Sittard. Het duel begint om 15.00 uur. De ploeg uit de eerste divisie is van 4 tot en met 7 januari op trai ningskamp in Zeeland. Het team traint op de velden van de zon dag-derdeklasser Zeelandia Middel burg. Fortuna komt met een nieu we hoofdtrainer naar Zeeland. De huidige coach Wim Dusseldorp gaat per 1 januari aan de slag als technisch manager bij VW. APELDOORN Ellen van Dijk is bij de NK baan- wielrennen in Apeldoorn Neder lands kampioene geworden op de individuele achtervolging. De Am sterdamse bleef in de finale Kir- sten Wild bijna een seconde voor. Ook in de kwalificatie reed Van Dijk al de snelste tijd. Het brons ging in het Omnisport naar Amy Pieters, die in de strijd om de derde plaats te sterk was voor Laura van der Kamp. Ook vorig jaar veroverde Ellen van Dijk het goud op de individuele achtervolging. CHENNAI Robin Haase kan begin januari niet meedoen aan het ATP-toernooi in Chennai. De Nederlandse tennis ser, die vorig jaar in India nog de kwartfinales haalde, heeft zijn vi sum niet op tijd binnen. „Als iemand wil weten waarom in niet ga, een woord: visum....", zegt hij op Twitter. Haase, de nummer 45 van de wereld, begint het nieu we jaar nu een week later en doet vanaf 9 januari mee in Sydney. MIDDELBURG Marco van Vlierberghe wordt vol gend seizoen de nieuwe trainer van de eerste selectie van voetbal club Clinge. De ploeg staat in de middenmoot van de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De Hulstenaar die geboren en geto gen is in Clinge volgt Ivo Wauters op, die aan het eind van het sei zoen vertrekt. Van Vlierberghe is bezig aan zijn vierde seizoen als hoofdtrainer bij Graauw, de club die de ranglijst aanvoert in de vijf de klasse A. Hij begon zijn trainers carrière bij Clinge 2, waarna Terho le en Graauw volgden. ZIERIKZEE In clubhuis de Graanbeurs in Zie- rikzee begint op 2 januari de veer tiende editie van het Graanbeurs- biljarttoernooi. Philip van der Male uit Nieuwerkerk verdedigt zijn ti tel in het driebandentoemooi. Ver liezend finalist Arnold Slootmans uit Middelburg is ook weer van de partij. Aan de start verschijnen 52 biljarters, die verdeeld zijn in pou les van vier. De nummers een en twee plaatsen zich voor de volgen de ronde. De finaledag is op zaterdag 11 fe bruari, met nog acht deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27