gedoe in de Staten' 3 zeeland 123 brieven Prima service én een voordelige vaste prijs? Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. donderdag 29 december 2011 voor nodig. Met dergelijke teksten nog in de oren was het voor me nigeen een verrassing de voltallige PW-fractie op de eerste rij bij de Oesterpartij te zien, een evene ment voor genodigden dat een paar centen mag kosten. Van Dijk: „We wilden dat eens meemaken. Dat wil zeggen: het officiële gedeel te in de Nieuwe Kerk. Daarna zijn we weggegaan. Ja, zonder maar één oester te eten of een glas wijn te drinken." De PW zal ook schit teren door afwezigheid op de nieuwjaarsbijeenkomst van de pro vincie op 6 januari. „Nergens voor nodig. Wat dat allemaal niet kost. Nee, als we als Statenleden de bes te wensen willen uitwisselen, dan stel ik voor dat we de eerste verga dering van het nieuwe jaar een half uurtje eerder komen en dan drinken we gewoon een kop koffie extra." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Domburg Als lid van de Stadsraad Domburg wil ik graag het misverstand dat de Stadsraad Domburg wordt verte genwoordigd in de OBD (Onderne mers Badplaats Domburg) uit de wereld helpen. Dit is niet het ge val. In een schrijven van de wet houder aan de raad van de gemeen te Veere over het raadsvoorstel 'Uit voeringsplan wellness en vitaliteit' is onder 'Breed draagvlak' inder daad te lezen: Bij de OBD waarin ook de stadsraad Domburg is verte genwoordigd. Logisch dat me vrouw Zevenbergen dit in haar arti kel heeft overgenomen, alleen het is niet waar. De Stadsraad Dom burg kijkt, net als alle inwoners van Domburg, kritisch naar de ve le ontwikkelingen die er aanko men voor de kern Domburg, maar altijd vanuit het standpunt van die inwoners. De samenwerking met de gemeente Veere en de OBD is hierin goed, maar dat is iets anders dan 'vertegenwoordigd zijn'. J. Flipse Zuiderpark 5, Domburg Theater Woede, verbazing, schaamte. Senti menten van afgelopen week. Oor zaak: Middelburgs gemeentebe stuur. Woede vanwege de keuze voor een miljoenenverslindend theaterproject. Een exacte bouw kostenbegroting ontbreekt. Sluiten de exploitatie hoogst onwaarschijn lijk. Verbazing omdat ik lees over bezuinigingsplannen van ruim 80.000 euro op groenvoorziening. Het college is zich bewust van na delen. 'Middelburg wordt niet fraai er maar men rekent op begrip van de inwoners'. Niet van mij. Miljoe nen uitgeven voor een theater mas todont terwijl we met kleiner toe kunnen maar wél 80.000 euro be zuinigen op groen. Maatregelen die Middelburg verder doen afglijden van mooi naar lelijk. De PvdA pleit te voor het theater onder meer om wille van werkgelegenheid. En de werkgelegenheid bij Leté dan? Zij verzorgen het groen en daarop wil men 8100 uren bezuinigen. Bezui nigen op sociaal maatschappelijk verantwoorde werkgelegenheid. Schaamte voor een gemeentebe stuur dat zo met gemeenschapsgel den omgaat, haar maatschappelijke taak verkwanselt en onze in poten tie zo mooie stad willens en we tens voor bewoners en toeristen minder aantrekkelijk maakt. Wim van Liere Dam 63a, Middelburg Theater 2 Het gemeentebestuur van Middel burg gaat nog even door, ondanks duidelijke signalen, afgegeven door bewoners en anderen. Het was in de decembervergadering nog niet het slotbedrijf van het theater, dat komt neem ik aan in het bezuini gingsjaar 2012. Je vraagt je wél steeds meer af hoe rijk een ge meente wel moet zijn, die zich met opgespaarde gemeenschapsgel den zo'n theaterstuk, al vanaf het hele bouwputdrama, kan veroorlo ven. Het is boeiend, maar toch. Nee, dan toch maar liever nog eens een wielerkoers of een ziekenhuis. A. M. van den Broecke Beukenlaan 1, Middelburg Openbaar groen 'B en W van Middelburg schat in dat een groot deel van de maatrege len op begrip kan rekenen bij be woners. Het college heeft een lan ge lijst opgesteld van hagen, hees ters, bloembakken en bloemper ken die zullen verdwijnen om 80.000 euro te kunnen besparen op het onderhoud; zo lees ik. Ver volgens staat er: Burgers kunnen al ternatieven aandragen of zelf voor onderhoud zorgen. Nou nog mooier: In het verleden werd een compostbak gepromoot (minder af val in vuilnisbak) Afvalheffing bleef hetzelfde! Lege flessen in glas bak (afvalheffing ongewijzigd) Apart inleveren van plastic. Eento nig, maar toch (afvalheffing is weer niet gewijzigd, verminderd). Nu weer het voorstel om dan maar ook voor het openbaar groen te zorgen. Waar is het einde van het beroep op goedwillende burgers? Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Pensioenen Nederland op weg naar 17 miljoen inwoners. Alle inwoners van de EU mogen zich vrij in Nederland vestigen. Zij hebben recht op WW, bijstand, ANW en zodra ze 65 jaar zijn of recht op AOW en als dat niet mogelijk is gewoon bij stand. Nederland als grootbetaler aan de EU. Nederland betaalt per jaar 6 miljard euro voor de garan tie, die gegeven is voor onze Zuid- europese mede EU-landen. Neder land heeft ABN Amro opgekocht dit gaat de belastingbetaler 20 mil jard minimaal kosten. In Neder land is aan pensioenen 800 miljard euro gespaard door Nederlandse burgers. De Europese Commissie wil meer macht, Europa wil dat de Hedwige ontpolderd wordt. Nog even en Europa wil dat alle pen sioenen 'eerlijk' over Europa ver deeld worden. Je hoeft niet mee te betalen als Europees, maar in Ne derland mag je gewoon meegenie ten. A. de Waele K Dunantstraat 20, Koewacht Luchtreiziger Reactie op artikel: 'Klagende lucht reiziger loopt geld mis'. Afgelopen zomer hadden wij met Sunweb België een akkefietje. Toen we op Rhodos verbleven, ontvingen we een sms, waarin stond dat onze oorspronkelijke vlucht naar Brus sel (met Transavia was geschrapt en dat deze was gewijzigd naar Am sterdam. Vanaf Amsterdam wer den we dan met de bus naar Antwerpen/Brussel verscheept! Daarbij kwam dat we in Rhodos anderhalf uur vertraging hadden en dus uiteindelijk vier uur later dan oorspronkelijk met de bus in Antwerpen werden gedropt. Goed dat de rechtsbijstand er is! Via In terpolis aangekaart en die hebben het een dag bestudeerd en kwa men tot de conclusie dat dit gold als een vertraging van vier uur en hebben, nagenoeg direct 2 x 400 euro gestort. Sunweb? Die deed het af met overmacht en alles om er onderuit te komen. Voor het on gemak kregen we 30 euro per per soon. (We waren met achten). Eric Boeijkens Jacintastraat 18, Graauw Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m yr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl ■BMNHHI Bel 0800-5150 en stap in voor 6 januari 2012. www.DELTA.nl/energie DELTA, mijn keuze! af aan: jullie zijn gekozen, dus horen jullie erbij. foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23