gewoon bloot SALE 9 Verleidelijke -30°Af-40% [-50% nu met korting tot wel 60% zeeland 121 Dierenagent niet te ruilen voor gewone politieagent Acht mensen aan het werk door baanbonus het koude zeeewater in Einde verkeerschaos bij Zelzate winter collectie 50% korting Toch nog steeds incidenten op de Westerschelde Twijfel over uw energieprijs? Wij helpen u graag vergelijken Lingerie en nachtmode Lingerie en nachtmode donderdag 29 december 2011 door Maurits Sep middelburg - Agenten van de die- renpolitie kunnen niet worden in geruild voor 'gewone' agenten. Dat antwoordt burgemeester Koos Schouwenaar op vragen van de Middelburgse raadsfractie van D66. Volgens Schouwenaar - tevens korpsbeheerder van de Zeeuwse politie - kan dat niet omdat de mi nister van Veiligheid en Justitie dat niet toestaat. De minister, Ivo Opstelten, heeft bepaald dat poli tiemedewerkers die zijn aangewe zen voor de dierenpolitie voor honderd procent dat werk moeten doen. Dierenagenten komen in actie bij onder meer doden, mishandelen en verwaarlozen van dieren, die renporno en seks met dieren en stroperij. Ze kunnen mensen die zich hieraan schuldig maken, ver baliseren. Ook kunnen ze hulp ver lenen en proberen dierenleed te voorkomen, legt Schouwenaar uit in schriftelijke antwoorden op de vragen van D66. Zeeland krijgt elf dierenagenten, waarvan drie voor Walcheren. Eén medewerkster van het team Middelburg/Veere heeft in novem ber haar diploma gehaald. In heel Zeeland zijn er nu drie actief. Hoewel dierenagenten zich alleen met dierenleed mogen bezighou den, zal het toch gebeuren dat ze ook ander politiewerk uitvoeren, merkt Schouwenaar op. 'Indien er geen meldingen en/of af te hande len zaken zijn die betrekking heb ben op dieren', zal de dierenagent zich bezighouden met 'reguliere werkzaamheden op het gebied van opsporing, handhaving en/of hulpverlening'. zelzate - De verkeerssituatie op de Kennedylaan (R4) tussen Zelza te en Gent baart de Vlaamse rege ring al jaren grote zorgen. Dat leid de al tot ingrijpende maatregelen. Nu wordt opnieuw 20,4 miljoen euro vrijgemaakt voor verbetering van de verkeersveiligheid. Op het chaotische verkeersknooppunt bij Zelzate, ter hoogte van staalreus ArcelorMittal, komt een rotonde. Het kruispunt ligt in het verlengde van de Tractaatweg tussen Terneu- zen en Zelzate en wordt veel ge bruikt door verkeer van en naar de Westerscheldetunnel. Markt 4 4531 EP Terneuzen tel. 011561484 terneuzen - Ondanks allerlei maatregelen en intensiever contact tussen de loodsen en de binnen vaart doen zich op gezette tijden nog incidenten voor op de Wester schelde. Voorzitter lohnny van lik van Schuttevaer Terneuzen ver baast zich daarover. Hij refeerde tij dens de jaarvergadering aan twee voorvallen in de omgeving van Walsoorden. „Het verbaast me dat dit een Westerschelde-probleem is, want dezelfde schepen varen ook naar Rotterdam en daar doen deze problemen zich niet voor." Hij suggereerde dat de oorzaak moet worden gezocht bij de ver- keerscentrale Zandvliet bij Antwer pen, 'die zich volgens ons minder om de binnenvaart bekommert als het om de veiligheid op de Wester schelde gaat'. Van Ijk pleitte ook voor strengere controles op het ge drag van cruiseschepen. meesnorkelen. Ze hoeven niet het volledige parcours af te leggen, te kent de organisatie aan. 'Het is geen wedstrijd, maar gewoon een eindje snorkelen.' Om 14.00 uur wordt het startschot gegeven. Ook hier mutsen en soep. In Veere kunnen liefhebbers om 14.00 uur het water in bij het Basti onstrandje. Tv-kok Corjan Hooger- heide organiseerde ook deze twee de Veerse duik. „Dit is tevens de archieffoto Izaak Verkeste eerste Veerse activiteit in het ka der van het Jaar van het Water. Ik presenteer ook mijn alternatief voor snert; 'Zeeuwse vissnert'. Met knolselderij, zeekraal en fruits de mer. Toeters en Bellen musi ceert en Zeeuwse Sien entertaint. De burgemeester geeft het start schot. Het is een soort een nieuw jaarsreceptie aan het water. De op brengst gaat naar Sandenburgh voor een zitje bij het kunstwerk." door Rob Paardekam tholen - De baanbonus in de ge meente Tholen is een succes ge worden. Vijf mensen zijn er al door aan het werk gekomen en daar komen er waarschijnlijk nog drie bij. De baanbonus houdt in dat werk gevers die een werkloze minimaal een jaar in dienst nemen van de gemeente een geldbedrag krijgen. Als de werkzoekende jonger dan 27 jaar is, krijgt de werkgever een bonus van 5000 euro. Als iemand ouders is, keert de gemeente zelfs het dubbele uit. Sinds de bonus in september werd aangekondigd, zijn er ruim tien verzoeken binnengekomen. Een paar ervan voldeden niet aan de voorwaarden, maar de meeste zijn in behandeling genomen. Vijf werkzoekenden zijn inmid dels aan het werk gegaan en de bij behorende bonussen zijn uitge keerd. Drie aanvragen zijn nog in behandeling, maar zien er veelbelo vend uit. Dat betekent dat acht mensen door de baanbonus aan werk zijn geholpen. De gemeente is tevreden over dat aantal. De termijn waarop aanvragen kun nen worden ingediend, loopt over een paar dagen af Of de baanbo nus terugkeert, is nog niet bekend. Bel 0800-5150 en stap in voor 6 januari 2012. www.DELTA.nl/energie DELTA, mijn keuze! BasSSKOHMMMm Het is SALE bij Livera en dat is verleidelijk! Goes - Middelburg H Het is SALE bij Livera en dat is verleidelijk! B I de collectie van: =SPRI I TT' Triumph» DKNY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21