Meer grote minicampings dan verwacht Souburgse kerk krijgt i8l zeeland Eindejaarsconcert in kerk Souburg V' 3,2,1... GO! 0090 20% TOT 70% KORTING OP DE nr Ut Wintertafereeltjes in Westkapelle PROFITEER NU VAN DE LAAGSTE PRIJZEN 1 HP CARTRIDGES' De Stichting Historische Kerk Oost-Souburg verwelkomde onlangs haar driehonderdste 'vriend'. Na bijna vijfjaar weet de stichting nog steeds te overleven zonder overheidssubsidie. Lammetjesdag Kaasboerderij Mariekerke Kinderkookcafé in Ontmoetingskerk BLAUWE WINKEL donderdag 29 december 2011 .W-3S'2T mm - RECREATIE Uiteindelijk 57 uitbreidingen door Henk Postma domburg - De gemeente Veere heeft uiteindelijk aan 57 van de 165 kampeerboeren toestemming moeten verlenen hun minicam- ping uit te breiden. Dat zijn er twaalf meer dan ooit de bedoeling was, en ook enkele meer dan de gemeente in april nog verwachtte. Het is recreatie-wethouder René Molenaar (CDA) gelukt nog net voor het eind van dit jaar alle aan vragen af te handelen. Dat heeft ge leid tot nog eens 21 uitbreidingsver gunningen naast de 36 die al wa ren verstrekt. In alle gevallen gaat het om uitbreiding van 15 naar 25 kampeerplekjes. Overigens mogen belanghebben den de vergunningen nog aanvech ten. Dat kunnen andere kampeer boeren zijn of mensen die in de buurt wonen. De laatste bezwaar termijn loopt half februari af Dan is duidelijk of alle vergunningen onherroepelijk zijn. Voor een aan tal kampeerboeren geldt ook nog de voorwaarde dat ze tegen die tijd hun kwaliteitsverbeterings plan op orde moeten hebben, of dat de landschappelijke inpassing moet zijn uitgevoerd. Dat de gemeente alsnog meer ver gunningen moest verstrekken werd veroorzaakt door een lek in de eigen regels. Dat werd ander half jaar geleden blootgelegd door de Middelburgse bestuursrechter. Die deed uitspraak in slepende procedures die minicamping De Heksenketel tegen de gemeente voerde. Veere gooide het uiteindelijk met De Heksenketel op een akkoordje en dichtte het lek in de regels, maar moest nog wel 50 aanvragen afwikkelen. Daarvan konden er 29 terzijde worden geschoven, omdat de aanvragers niet voldeden aan de eisen. In twee van die gevallen lopen nu nog beroepsprodecures. Van de 21 nieuwe uitbreidingsver gunningen zijn er vijf voor cam pings bij Oostkapelle (De Buck, Loverendale, Kalfhoek, Victoria en De Dankbare), drie bij Biggekerke (De Zonnehoek, De Hofwei en 't Schaepeweitje), drie bij Domburg (Duinzicht, De Schelp en De Drie sprong), twee bij Meliskerke Wis se en De Kluithoek), twee bij Zou- telande Waayenburg en Pieternel- lahoeve), twee bij Veere (De Hek senketel en Plantlust) en één bij Aagtekerke (De Westhoek), Grijps- kerke (De Kreekrug), Serooskerke (Carpe Diem) en Vrouwenpolder (Klein Zeeduin). SSWHSB SS M weststrate I mm f gjj HISTORISCHE KERK SOUBURG door Rens Wisse De Stichting Vrienden van de Historische Kerk Souburg groeit nog steeds flink. Door de culturele ac tiviteiten die de stichting organi seert, is zij een succes. Zowel bin nen als buiten de dorpsgrenzen. „Onze stichting staat geheel los van het kerkbestuur", zegt voorzit ter Tobias Meijers. „Als er mensen zijn die in de kerk een evenement willen organiseren, bijvoorbeeld een concert of een symposium, dan worden ze naar ons doorver wezen. Ook houden wij ons bezig met het behoud van de kerk als monument. Het heeft dus niet spe ciaal iets met het geloof te ma ken." De Stichting begon in 2007 en heeft inmiddels, bijna vijfjaar la ter, driehonderd donateurs. In het begin waren dat voornamelijk Sou burgers, maar de laatste tijd ko men er opmerkelijk veel belangstel lenden bij van buiten het dorp. Volgens Meijers komt dat doordat de stichting erin slaagt om - onder de noemer Souburg Cultureel - kwalitatief hoogstaande evenemen ten te organiseren voor een zeer betaalbare prijs. „Voor zeven euro vijftig bieden we soms al een lunchconcert aan, inclusief een kof fiepauze tussendoor. Dat zijn bij wijze van spreken vooroorlogse prijzen." Dat gaat volgens Meijers niet ten koste van de kwaliteit van het aan bod. Veel van de artiesten die ge strikt worden voor een concert, zijn professioneel en hebben op het conservatorium gezeten. Grote namen in de Zeeuwse muziekwe reld treden graag op in de Souburg- se kerk, zoals de jonge violist Ma- thieu van Bellen. „Daar betaal je in de schouwburg al gauw dertig euro voor. Wij kun nen het doen voor vijftien euro. Dat heeft ook met de fantastische akoestiek van dit gebouw te ma ken. Veel artiesten komen daar graag voor terug, zonder veel geld te vragen." Naast de groeiende belangstelling van buiten het dorp, is ook in Kerk Oost-Souburg De eerste vermelding van een kerk in Oost-Souburg dateert uit de tweede helft van de dertiende eeuw. Na de reformatie in de zestiende eeuw wordt de kerk protestants. Tijdens de beeldenstorm raakt het gebouw ernstig beschadigd. In het jaar 1603 is de kerk geheel hersteld. In 2007 ondergaat de kerk een grondige restauratie. In datzelfde jaar wordt de Stich ting Vrienden van de Historische Kerk Souburg opgericht. In december 2011 heeft de stich ting driehonderd vrienden. Oost-Souburg zelf de animo nog steeds groot. „Neem nu de oudere mensen", zegt Meijers. „Die kun nen niet zo makkelijk meer naar Middelburg of Vlissingen als ze er gens naartoe willen. Dankzij ons kan dat gewoon hier." De stichting draait geheel op vrij willigers. Voor een bedrag van mi nimaal twaalf euro vijftig per jaar kun je 'vriend' van.de kerk wor den. Vrienden worden niet alleen op de hoogte gehouden van activi teiten, maar krijgen ook korting op de entree. De donaties van de vrienden zor gen ervoor dat de stichting haar werk kan blijven voortzetten. Er is geen sprake van subsidie vanuit de gemeente. Meijers: „Er is de laatste tijd zoveel gedoe over culturele in stellingen die niet kunnen overle ven zonder subsidie. Wij laten juist zien dat het wel degelijk an ders kan." Naast de donaties haalt de stich ting haar inkomsten uit de entree voor de evenementen. Voor overi ge organisatiekosten springen sponsoren uit het bedrijfsleven bij. Het aanbod aan culturele activitei ten is gevarieerd. Meijers: „We pro beren een breed programma aan te bieden. Er zijn onder andere kindervoorstellingen, klassieke con certen en jazz. Voor elk wat wils dus." Vriend worden kan via de mail op: vriend@historischekerksouburg.nl. Meer informatie op www.historische- kerksouburg.nl In de historische kerk in Oost-Souburg vindt vrij dag 30 december een eindejaarsconcert plaats. Het concert wordt gegeven door drie Zeeuwse topmusici in een unieke samenstelling. Violist Ma- thleu van Bellen, vleugelpianist Christain Blaha en ba riton Rob van der Meulen verzorgen een concert met lichte klassieke muziek die geschikt is voor een breed publiek. Alledrie zijn aan het conservatorium afgestu deerd en hebben inmiddels hun stempel gedrukt op de Zeeuwse muziekwereld, maar ook daarbuiten. Toegang tot het eindejaarsconcert kost in de voorver koop 12,50 euro, inclusief koffie of thee en pauze. Voor donateurs van de Stichting Vrienden van de His torische Kerk Souburg is dit slechts tien euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Bruna en de Primera in de Kanaalstraat en de Vrijbuiter in de Paspoortstraat in Oost-Souburg. In Vlissingen zijn de kaarten verkrijg baar bij de Primera in de Lange Zelke. Voor zover voorradig zijn de kaarten ook ter plekke te koop voor 15 euro. WESTKAPELLE - Ze gaan als cadeautjes de hele wereld over, de miniatuur tjes die Elly van Ree uit Middelburg op schelpen schildert. Stads- of zeege zichtjes op een scheermes. Een boerinnetje op een mosselschelp. Of een sneeuwwit wintertafereel, zoals ze gisteren demonstreerde op Winter Woensdag, het kerstvakantiefestivalletje in Westkapelle. foto Izaak Verkeste NOG GEEN KLANT? BESTEL EENVOUDIG VIA DE WEBSITE... WWW.WESTSTRATE.NLI mariekerke - Kaasboerderij Marie kerke van de familie De Korte houdt vrijdag 6 en zaterdag 7 ja nuari lammetjesdagen. Iedereen die dat leuk vindt, kan in de stal komen kijken bij de kraam- hokken. De kans bestaat zelfs dat er lammetjes worden geboren ter wijl je staat te kijken. Ook is er een klim- en klauterhoek gemaakt van hooibalen, worden er rondleidin gen door de stal gegeven en kun nen lammetjes worden geaaid. Bezoekers zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Kaasboerderij Mariekerke is te vinden aan Marie kerke 24 (afslag van de Mariekerk- seweg tussen Meliskerke en Grijps- kerke). Entree is gratis. middelburg - Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 4 januari gaan koken in de Ontmoetingskerk in Middel burg. Van 17.00 tot 19.00 uur kun nen ze daar tijdens het kinder kookcafé lekkere hapjes klaarma ken en samen opeten. Tussen het koken en eten door wordt verteld over 'het koninklijke feest'. De toe gang is gratis. De Ontmoetings kerk staat aan de Oosterscheldes- traat. Informatie is te krijgen op 06-45095226. JEANS A CASUALS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18