81 buitenland Tranen Naama Margolis beroeren Israëliërs i'Jj MACEDONIË m? Corendon Wè *tW oifiuj ut n»H'* Ti IfIIUI fl'Ji DEZE ZOMER ONGEKEND VOORDELIG www.corendon.nl woensdag 28 december 2011 door onze correspondent Ad Bloemendaal bet shemesh - De tranen van de 8-jarige Naama Margolis hebben Is raël diep geroerd. Zo diep, dat gis teravond duizenden mensen de straat op gingen in haar woon plaats Bet Shemesh, om te beto gen tegen religieuze onverdraag zaamheid. Naama vertelde het af gelopen weekeinde in een televisie programma hoe ze op weg naar school was bespuugd door religieu ze extremisten. Ze scholden haar uit voor 'hoer' en 'slet' omdat ze naar hun smaak niet zedig genoeg gekleed ging. In hetzelfde item riep een ultraor thodoxe godsdienstfanaat uit zijn autoraam dat het goed was zon daars te bespuwen, kleine meisjes niet uitgezonderd. „Wij zijn gezon de mannen en jullie zijn ziek!", schreeuwde hij naar de televisie ploeg. En hij rondde zijn betoog af met de voorspelling dat de 'chare- dim' - de Godvrezende Joden - de macht zullen grijpen in Bet She mesh en in heel Israël. Het antwoord kwam gisteravond van de talloze betogers. „Wij ge ven Bet Shemesh niet op", klonk het uit duizenden kelen. „Als het ons hier niet lukt in vrede te le ven, dan heeft dat ernstige gevol gen voor de rest van het land", zei Dov Litman, een orthodoxe rab bijn onder de demonstranten. „De situatie is hier uit de hand gelopen omdat de gemeente en de politie Jonge Israëliërs vragen om verdraagzaamheid in Bet Shemesh nadat de 8-ja- rige Naama Margolis (rechts) in tranen op tv vertelde hoe ze regelmatig door volwassen orthodoxe mannen wordt beschimpt en bespuugd vanwege haar kleding. foto Dan Balilty/AP te laks optraden. Met alle aandacht die we nu krijgen is dat veranderd en daar zijn we blij om." Bet Shemesh is een overloopge meente van Jeruzalem. Vanaf de ja ren negentig vestigden er zich steeds meer ultraorthodoxen tus sen een autochtone bevolking van merendeels gematigde nationaalre- ligieuzen. „Van de grote meerder heid van de ultraorthodoxen heeft niemand last", zegt Litman. „De onruststokers zijn moeilijk als groep te definiëren, maar ze heb ben een totaal verwrongen beeld van wat onze prachtige joodse godsdienst heeft te bieden. We hebben geprobeerd een dialoog te beginnen, maar de mensen die met ons willen praten hebben geen macht over de radicalen." Onder de betogers zijn ook Esty en Ze'ev Moskovitz. Hun dochter Yuval (n) is net als Naama Margo lis leerlinge van de nationaalreli- gieuze meisjesschool Orot, het epi centrum van de onrust en de plaats van de demonstratie. In sep tember betrok de school een nieuw pand, aan de rand van een ultraorthodoxe wijk. Zoals alle leerlingen gaat Yuval gekleed in lange rok en een shirt met lange mouwen, maar zelfs dat is de ul tra's niet decent genoeg. „In september al verschenen er drommen ultraorthodoxe mannen voor de school", vertelt Ze'ev. „Ze riepen 'kleed je netjes aan of ver dwijn uit Bet Shemesh' en 'als jo den generen we ons voor jullie'. Sommigen gebruikten smerige taal die ik hier niet wil herhalen. Erger is dat de meisjes worden las tiggevallen op weg naar school of naar huis. Dan zijn ze extra kwets baar want er is niemand om hen te beschermen. Daar in de flatge bouwen naast de school hangen de fanatici overdag uit de ramen of ze komen naar beneden om te schelden en te spugen. Onze Yuval is niet bang, maar ik kan me goed voorstellen dat kleinere kinderen als Naama Margolis niet meer naar school durven." Deelnemers aan de protestmars van gisteravond droegen spandoe ken met zich mee met teksten als 'wij worden geen tweede Tehe ran'. In de islamitische republiek Iran moeten vrouwen hoofddoe ken en andere verhullende kleding dragen. Ongeveer 10 procent van de 7,7 miljoen Israëliërs is ultraor thodox. Deze minderheid groeit echter snel door hoge geboortecij fers en heeft veel macht door deel name aan regeringscoalities. - C»l_l IV! MAAM L>t VLIEGVAKANTIES a 023-751 06 06 Logies Ontbijt Half Pension MACEDONIË /Struga: Hotel DrilTl Ohrid smaakt naar meer Macedomè is een land vol histone met sporen uit het verleden, vele culturele bezienswaardigheden, maar ook een land met prachtige meren, bossen en gebergten. Daardoor is Macedonië zeer aantrekkelijk voor iedereen. Dit gastvrije land, gelegen in het hart van Europa, vindt u op slechts ruim 2,5 uur vliegen van Amsterdam en Eindho ven. Tegenwoordig is Ohrid ook het toeristische centrum van Macedonië samen met de badplaatsen Struga en het rustieke plaatsje" Pestani dat vlakbij het bekende St. Naum- klooster ligt Alle badplaatsen aan het meer zijn ware trekpleisters voor watersporters, duikers en zonliefhebbers Het meer is omringd door de hoge bergen van het nationale park Galicica en vormt een natuur lijke grens tussen Macedonië en Albanië. Ohrid en de overige badplaatsen hebben een brede selectie aan hotels Aan de rand van het oude deel van stad vindt u een keur aan gezellige restaurants, terrasjes en een drukke barstraat met cafés Ontdek het nu zelf! Een uitstekende keuze voor uw vakantie in het prachtige en onontdekte Macedonië. Dit hotel heeft haar naam te danken een de gelijknamige rivier die naast het hotel ligt en uitmondt in het meer van Ohrid. In Drim hotel geniet jong en oud van een onvergetelijke vakantie1 Drim ligt aan het meer van Ohrid en het gezellige centrum van Struga ligt op circa 300 meter Via de tuin wandelt u naar het privéstrand. Het fijne 4-sterren hotel Drim beschikt over 198 kamers ondergebracht in een hoofdgebouw Bij de receptie vindt u de kluisjes, 3 liften en een lobby. Drim beschikt over een buffetrestaurant en een a la carte restaurant en voor verfrissende drankjes kunt u terecht bij de lobby bar. poolbar of bij de beachbar In de tuin ligt het zwembad met apart kinderbad omringd door een zonneterras met ligbedden en parasols. Vertrekdata 4/5 - 28/6 29/6 - 12/7 13/7 - 5/8 6/8 -12/8 30/8 - 6/9 20/8-29/8 13/8 -19/8 29/9 - 5/10 7/9 - 28/9 6/10 - 16/10 8 dagen 349 399 449 429 299 extra week 149 175 199 189 149 1 pers. kamer toeslag 75 89 99 95 75 kind 2 t/m 12 199 249 299 275 199 Vroegboekkorting geldig tot 31 januari 2012 en is reeds verwerkt in de pnjs. Voor alle ovenge prijzen zie onze website! Toeslag halfpension per persoon per week €69- Mooie ligging direct aan het meer van Ohnd. Direct aan het strand Op loopafstand van het centrum Kindvriendelijk hotel A la carte restaurant Tevens halfpension bij te boeken Tuin mét zwembad Apart kinderbad Zonneterras met ligbedden en parasols Gratis wi-fi internet 2 bowlingbanen Basketbalveld Beachvolleybal Tennis fel MACÉMNM Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen, excl, evt. weekend-, of vertrek- of vakantietoeslag Druk- Naar Macedome met Corendon Airlines nu vanuit Amsterdam en Eindhoven. Iedere dinsdag en vrijdag vanaf 4 mei 2012 n zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8