binnenland 17 is nog wat wennen Ingetogen aartsvader van het Vara-amusement PIANO'S weekendcompany° Kerstkaartjes blijken lucratief Minder files door gunstig weer en spitsstroken BADKAMERS TOT 80% KORTING STUNTPRIJZEN! ACUSTICA Noodnummer van dierenpolitie vaak gebeld niet altijd berekend op de praktijk www.weekendcompany.nl in memoriam I93O-2OII woensdag 28 december 2011 Korting 49% Van 64r50 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR Douchewanden. (bubbel)baden, stoomkabines. kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens en enkele showroomkeukens! DAGELIJKS GEOPEND T/M OUD NIEUW VAN 12.00 - 19.00 Riethil 20, 4825 AP Breda Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 Bezoek ook ons filiaal in IJmuiden, Zuiderkruisstraat 42 met Silent-System Dag en nacht pianospelen Korte Huifakkerstraat 2. Breda - 076 560 24 23 vsww.acustica.nl door Dick van Rietschoten Vreselijk, die schreeuweri ge aankondigingen die je vaak op radio en tv hoort", zei een commu nicatiedeskundige in de jaren tach tig. „Laten ze een voorbeeld ne men aan Joop Koopman." Het was tekenend voor de uitstraling van Koopman dat hij in deze klaag zang als gouden standaard werd af geschilderd. De presentator, pro grammamaker en impresario die zondag op 8i-jarige leeftijd over leed, stond bekend als toonbeeld van ingetogenheid, beschaving en gepolijste spraak, eigenschappen die soms flink contrasteerden met de lichtvoetige kant van het leven waarmee hij zich zo vaak bezig hield. Daarnaast was hij ook een man met een brede culturele ken nis en een goede kijk op amuse ment. Joop Koopman werd op 7 april 1930 in Amsterdam geboren. Op twintigjarige leeftijd kwam hij al als omroeper in dienst bij de Va- ra-radio. Hij werd er gewaardeerd vanwege zijn verzorgde uitspraak van het Nederlands en raakte al snel betrokken bij de voorberei ding van programma's. In 1954 kreeg hij een eigen programma, De Regenboog, bedoeld om zieken op te fleuren. Drie jaar later al werd hij benoemd tot hoofd radio- amusement. In deze hoedanigheid maakte hij onder meer voor de za terdagavonden amusementspro gramma's met veel cabareteske on derdelen. Ook stond Koopman aan de wieg van diverse quizzen (zoals Tel uit je winst), alsmede van de van de BBC overgenomen ra diohit Dit is uw leven. Ook maakte hij naam met de regie van een aan tal oudejaarsconferences van Wim Kan. Eind jaren zestig werd Koop man hoofd amusement voor zo wel radio als televisie. Onder zijn verantwoordelijkheid ontstonden zeer populaire tv-programma's als Hadimassa, Eén van de Acht, De Stratemakeropzeeshow en Twee voor Twaalf. Laatstgenoemde quiz presenteerde hij zelf, waardoor hij onder een groot publiek een be grip werd. In 1976 hield Koopman het bij de Vara voor gezien. Hij zocht en vond een nieuwe levens vervulling in het begeleiden van ar tiesten. In de loop der jaren was Koopman de zakelijke en/of artis tieke begeleider en adviseur van onder anderen Youp van 't Hek, Adèle Bloemendaal, Fons Jansen, Martine Bijl en Harry Jekkers. den haag - Ze gaan door weer en wind, zes dagen in de week, het hele jaar door: de krantenbezor gers. Naar de koude en winderige wintermaanden kijken de bezor gers niet reikhalzend uit. De laat ste week van december vormt ech ter een uitzondering. Dan worden de dagelijkse ontberingen beloond met de nieuwjaarsfooi. Maar elk jaar dreigt weer het ge vaar van fraudeurs die zich met be hulp van vervalste kerstkaartjes voordoen als de bezorger om zo het welverdiende extraatje te kun nen stelen. De uitgever en distributeur van on der andere de Telegraaf, TMG, waarschuwt abonnees al enkele ja ren om altijd te vragen naar het identiteitsbewijs van de bezorgers. VaaajdtU,a8 Jleceni&er-aoii Overnachten op een voormalig Cruiseschip! den haag - De filezwaarte is dit jaar met 27 procent gedaald ten op zichte van het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar. Vooral in de regio Amsterdam stonden automobilisten minder bumper aan bumper. Dat meldde de ANWB gisteren. De bond spreekt van een 'spectacu laire' verschuiving, die voorname lijk te danken was aan het gunsti ge weer en de opening van spit€s- stroken. De filezwaarte is de leng te van de files maal de duur van de files. Vergeleken met 2010 wa ren de files 25 procent korter. Er kwamen spitsstroken in de re gio Amsterdam op de Al en de A9. Verder zorgden op de A2 (Amster dam-Den Bosch) extra rijstroken voor kortere files. Dat het economisch minder gaat speelt ook een rol, maar dat ver klaart maar een klein deel van de grote daling, aldus een woordvoer der van de ANWB. De invloed van het weer is het grootst. Dat bleek op 21 november. Door de mist hield Rijkswaterstaat toen de spitsstroken dicht en stond er in de ochtendspits meer dan 450 kilo meter file. Dit jaar was de A4 tus sen Amsterdam en Delft bij de Brug over de Oude Rijn het meest gehate stuk asfalt. Daar raakten de wegberijders samen maar liefst 1,6 miljoen uren tijd kwijt aan stil staan en in tegenstelling tot de lan delijke daling nam de filezwaarte daar zelfs toe. Ook op de A50 (Arn hem - Eindhoven) waren de files dit jaar weer langer. Dierenpolitieagent Gert Takens (50) aan het werk in Meppel. foto Vincent Jannink/GPD ter niet. Modderige zandwegen be zaaid met plassen kunnen dan een fikse uitdaging vormen voor een personenauto met enkel voorwiel aandrijving. Takens slingert over de weg, maar de plassen zijn te groot en te diep. Halverwege de route bedenkt hij zich, en rijdt ach teruit, terug naar de hoofdweg. „Dit gaat niet lukken." Alle begin is lastig, ook voor de dierenpolitie. De uitrusting blijkt regelmatig niet berekend op de praktijk. Takens mag bijvoorbeeld zelf geen dieren in beslag nemen, want die mogen niet mee in de den haag - Het landelijke telefoon nummer van de dierenpolitie 144 wordt overstelpt met meldingen. Dagelijks komen er zo'n zeshon derd telefoontjes binnen van bur gers die in hun omgeving mogelijk dierenleed hebben aangetroffen. '144, red een dier' is sinds half no vember in de lucht. Bij de centrale meldkamer van het KLPD (Korps landelijke politiediensten) in Drie bergen werken inmiddels twintig medewerkers voor het noodnum mer. Het ministerie van Veiligheid en Justitie schat dat een op de tien te lefoontjes resulteert in een mel ding bij een dierenpolitieagent. dienstauto. Voor transport moet hij een andere instantie inschake len, zoals de Dierenbescherming. Dat meldingen soms niks opleve ren, deert hem niet. „Er gebeurt nu tenminste wat. Aan zulke klus sen kwamen ik en mijn collega's vroeger nooit toe." 234 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0.30 c.f 'Excl. reserveringskosten 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 28 december tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. 1 overnachting 1 x ontbijtbuffet 2 kinderen t/m 12 jaar gratis Gelegen in Rotterdam Geldig t/m 29 februari 2012 Joop Koopman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7