Arnemuiden Geen botoxbehandeling niet langer risicogebied 281 zeeland Krakers gesommeerd te vertrekken "A Verdachte branden Koudekerke opgepakt en alweer vrijgelaten OUD EN NIEUW extra inzet niet meer nodig SCHILDERIJ Plamuur in craquelé zorgt voor vertraging en hogere kosten Veiling van boeken over Zeeland woensdag 28 december 2011 ■ihi«Mjii«afe 'iwwnm*'wwiTi'n'i i' uw 1 a ï&BB&ag^sssesrgisgï door Theo Ciele arnemuiden - Tijdens de jaarwisse ling wordt in Arnemuiden niet lan ger extra politie en brandweer in gezet. Tien jaar na de ernstige oudjaars- rellen acht burgemeester Koos Schouwenaar het niet langer no dig om met Arnemuiden anders om te gaan dan met andere wijken en kernen van de gemeente Mid delburg. De laatste jaren gaat het steeds be ter in Arnemuiden, zo heeft Schouwenaar met eigen ogen kun nen vaststellen. De gemeente heeft in een brief aan de inwoners van Arnemuiden de nieuwe aan pak uitgelegd. Schouwenaar: „Het is de laatste ja ren met Oud en Nieuw gewoon normaal, gezellig in Arnemuiden. Dan moet je de vraag stellen hoe lang je moet doorgaan met het stu ren van meer politie- en brand weermensen naar die plaats." Daar komt bij dat in bepaalde de len van de stad Middelburg het de afgelopen jaren steeds onrustiger wordt en dat daar eerder extra poli- tie-inzet nodig lijkt te zijn. Schou wenaar wil geen wijken of buur ten bij naam noemen, ook al om dat het niet altijd te voorspellen is door Theo Ciele middelburg - De drie krakers die sinds vrijdag in Middelburg een pand op bedrijventerrein Rams- burg bezetten moeten van de ge meente het huis verlaten. Het gaat om een woning op het terrein waar eerst het dierenasiel was gevestigd. De gemeente Middelburg heeft dit pand, en andere percelen en pan den in de buurt gekocht, om de Oostperkweg te kunnen verleg gen. Het gekraakte pand staat op de nominatie om spoedig gesloopt te worden. Het asiel verhuisde dit voorjaar naar een nieuw onderko- terneuzen - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen doet een gedeelte van haar uitgebreide Zeeland-collectie van de hand. Deze collectie omvat allerlei uitgaven over Zeeland, van geschiedenis tot atlassen en van verhalenbundels tot uitgaven met prentbriefkaarten. De veiling vindt plaats, in biblio theek Terneuzen, op vrijdag 6 ja- door Lilian Dominicus Plamuur op een schilders doek om craquelé op te vullen. Hoe verzin je het, zou je anno 2011 zeg gen. Maar de belangstel ling voor de cultuurhistorische waarde van Vaarzon Morels Ge zicht op de Haven van Yerseke uit 2923 is niet altijd zo groot geweest als nu. Decennialang fungeerde het vier meter hoge en zes meter brede werk als louter achtergrond decoratie van de politieke discus sies die burgemeesters, wethou ders en raadsleden over het beleid in de toenmalige gemeente Yerse ke voerden. Die moeten er, geheel in de tijdsgeest van toen, vrolijk op los hebben gepaft. De hoofdmoot van het restauratie werk van de afgelopen maanden bestond dan ook voornamelijk uit het verwijderen van lagen vuil, vet en nicotineaanslag. Circa 160 werk uren zitten daar al in en nog is het werk niet gedaan. „We zijn nog wel 30 a 40 uur bezig voordat deze eerste fase af is", schat conservator Eef (Evert) Kloezen in. Het schilderij is indertijd gmaakt voor een tentoonstelling in de Ab- of en waar zich pröblemen zullen voordoen. Voor het op voorhand sturen van tientallen politie- en brandweer mensen naar Arnemuiden is vol gens de burgemeester in elk geval geen reden meer. Bovendien brengt dit ook ten onrechte scha de aan de reputatie van de Arne- muidenaren. Schouwenaar: „Sommige mensen zullen zich afvragen of het wijs is om nu al te zeggen dat we in Arne muiden geen extra politie meer in zetten. Maar ik vind dat je met open vizier mensen tegemoet moet komen. Toen we wel extra politieinzet nodig achtten, zeiden we het ook. Dan moet je dat ook doen als je het niet meer nodig vindt. Het moet geen spelletje wor den", aldus de Middelburgse burge meester. In Arnemuiden zal nu worden ge patrouilleerd zoals in alle andere delen van de gemeente. Het totaal aantal agenten en brand weermensen dat in de gemeente Middelburg op de been is tijdens oudejaarsavond en nieuwjaars nacht wordt niet minder. Net als elders in Zeeland krijgt de politie in Middelburg ondersteu ning van de Koninklijke Mare chaussee. 1 l •i men in Vlissingen. De nu gekraak te woning diende tot de sluiting als kattenverblijf De gemeente Middelburg heeft de drie krakers gesommeerd het pand te verlaten. Ook is contact gezocht met het Openbaar Ministerie om het drie tal op grond van de nieuwe an- ti-kraakwet uit de woning te laten zetten als ze niet vrijwillig vertrek ken. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om drie jonge mannen die zeggen te zijn gaan kraken omdat er in Middel burg geen woonruimte voor hen te krijgen is. Maar volgens de ge meente snijdt dit verhaal geen hout en moeten ze 'ophoepelen'. Conservator Eef Kloezen geeft uitleg over het verloop van de restauratie van Vaarzon Morels Gezicht op de Haven ssamsamasm nuari en begint 's avonds om ze ven uur. Voorafgaand aan de veiling is er ge legenheid de kavels te bekijken. Vanaf 15.00 uur staat het aanbod ter inzage. De kijkmiddag eindigt om 18.00 uur. Naast kavels worden er ook boe ken los verkocht tijdens de kijk middag en 's avonds. door Annemarie Zevenbergen koudekerke - Een 36-jarige Koude- kerkenaar die maandagmiddag werd opgepakt voor de branden in Koudekerke, is weer op vrije voe ten gesteld. De man, woonachtig aan de Tramstraat waar vrijdag een schuurtje in vlammen opging, heeft een nacht doorgebracht in Torentijd. De politie wil vooralsnog niet aan geven waarom de man verdacht werd van eventuele betrokken heid. Of hij naar aanleiding van tips is aangehouden, wilde politie eveneens niet aangeven. Volgens de politie is echter uit verhoor niet duidelijk geworden of de man be trokken is geweest bij de branden en wat zijn betrokkenheid dan zou zijn. De Koudekerkenaar is gis teren weer in vrijheid gesteld. Of hij nog steeds als verdachte wordt beschouwd, wil de politie bevesti gen noch ontkennen. De branden afgelopen kerstweek einde brachten nogal wat beroe ring teweeg in de dorpsgemeen schap. In totaal gingen drie auto's en een schuurtje in vlammen op. Er waren tevens twee brandmel dingen die loos alarm bleken te zijn. In de nacht van vrijdag op za terdag gingen twee auto's en een schuurtje in lichterlaaie, alle in het centrum van het dorp. De auto's stonden respectievelijk aan het Dorpsplein en de Cithershillsingel. Het schuurtje stond aan de Tram straat. Eerste kerstdag ging op nieuw een auto in vlammen op. Ditmaal aan de afgelegen Meiners- weg. De politie gaat er voorlopig vanuit dat er geen verband tussen de branden is. Het onderzoek is nog in volle gang. Brandweerofficier van dienst Peter de Kraker gaf in een eerste reactie al aan dat de brandweer niet ver moedt dat er een pyromaan actief is in het dorp. De brandweer ziet de branden als 'incidenten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64