zeeland 27 T-shirts zich op voor zestiende nieuwjaarsduik r'r i$j roïc tompemer ïllSBKHHi Betaling t-tag ook in Middelburg JL woensdag 28 december 2011 S De nieuwjaarsduik in Westenschouwen is de grootste in Zeeland. In totaal Dit jaar zijn in Westenschouwen T-shirts te koop als aandenken worden in de provincie zes nieuwjaarsduiken gehouden. Dat gebeurt in Dom- aan de nieuwjaarsduik Westenschouwen. De shirts zijn alleen op burg, Dreischor, Kortgene, Veere, Vlissingen en Westenschouwen. nieuwjaarsdag op het strand bij Westenschouwen te koop. De belangstelling voor de nieuwjaarsduik in Westenschouwen groeit met het jaar. Vorig jaar deden er bijna vijfhonderd enthousiastelingen mee aan het 'Friste Versejaarsfeestje' Het publiek stroomde massaal toe. foto Ronald den Dekker <L op een hanglamp naar keuze! NIEUW! Hanglamp Chivallo In rvs met helder en wit glas. 3x20W halogeen. Breedte 100 cm. Ook verkrijgbaar in tafel en wandlamp.JWT,- 1 jaar garantie op de lamp (m.u.v lichtbron) lichtadvies aan huis 14 dagen zichtgarantie thuisbezorgen montage service *15% korting geldig Vm 31 december 2011 SSeaSsiSP IK "1' door Rens Wisse MIDDELBURG - De parkeergarages aan het Scheldeplein in Vlissingen en die in de Geere en Kousteense- dijk in Middelburg stappen over op het betaalsysteem t-tag. Na de positieve reacties vanuit de Fontey- ne in Vlissingen, willen de beide gemeenten de t-tag verder uitbrei den naar deze locaties. Het systeem is niet onbekend in Zeeland. Het is al enige jaren in ge bruik om de tol van de Wester- scheldetunnel te betalen en ook in Terneuzen wordt het systeem toe gepast. Via een klein apparaatje in de auto worden de kosten automa tisch afgeschreven, zonder dat de gebruikers daarbij iets hoeven te doen. Reizigers die vaak door de Westerscheldetunnel komen, ma ken veel gebruik van de t-tag. Evenals de gemeente Terneuzen is ook Vlissingen tevreden over het functioneren van het systeem in de parkeerkelder in de Fonteyne. Het aantal gebruikers van de par keerkelder dat betaalt met de t-tag groeide de afgelopen maanden ge staag. In januari zal het systeem dan ook in de parkeergarage bij het Schelde plein ingevoerd worden. In Middel burg krijgen de parkeergarages Kousteensedijk en de Geere vanaf het voorjaar de mogelijkheid om met de t-tag te betalen. De gemeente Middelburg richt zich daarmee ook op bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Die hebben het apparaat vaak al in hun auto zitten omdat ze veel gebruik ma ken van de Westerscheldetunnel. Zij kunnen op deze manier voorde lig hun auto parkeren. „Het is een heel eenvoudig sys teem", zegt Martin Martens van Movenience BV, het bedrijf achter de t-tag. „Ie hoeft eigenlijk niets te doen. je hebt geen contant geld, creditcard of opgeladen chipknip nodig en hoeft niet meer in de rij te gaan staan voor de betaalauto maat." Het systeem is niet geheel onomstreden. Een aantal gebrui kers klaagt over de abonnements kosten om gebruik te kunnen ma ken van het parkeren met de t-tag. Het is niet bedoeling van de ge meenten om de t-tag op termijn als enige betaalsysteem te gaan ge bruiken. ■■9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63