Zeeland PZCU Schouwse parken zijn redelijk bezet Veel meldingen zoenende wielrenner iïtvL'JMA Bob SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 30 en 31 TOERISME Belgen melden zich na jaar afwezigheid weer tijdens kerstvakantie Nu is het wachten op de vorst almanak Woensdag 28 december 2011 Westenschouwen maakt zich op voor 16e nieuwjaarsduik Zeeuwse aanpak krijgt landelijk vervolg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Ietsje beter dan vorig jaar, maar niet spannend." Zo om schrijft Peter van Oost de verhuur van huisjes op zijn camping De Wijde Bliek in Renesse. De VW Schouwen-Duiveland schat de ge middelde bezetting tijdens de kerstvakantie op iets meer dan vijf tig procent. De accommodaties op De Wijde Bliek zitten voor driekwart vol. „Vorig jaar lag er sneeuw en waren de wegen slecht. Daarom doen we het dit jaar wat beter, maar het is niet spannend", legt Van Oost uit. Zeker zestig procent van Van Oosts gasten komt uit Duitsland. „De rest bestaat uit Nederlanders en voor een klein deel uit Belgen. Zij zijn na een jaar afwezigheid weer terug tijdens de kerstvakan tie in Zeeland." De Wijde Bliek heeft ook een cam perplaats. Van Oost: „De verhuur daar is beperkt. Bij goed weer rij den de gasten aan. Bij slecht weer blijven ze thuis. Ik zie wel wat er deze week nog komt aanwaaien." Strandpark De Zeeuwse Kust heeft ook kampeerplaatsen. Dertig procent ervan is deze week ver huurd. „Maar bij de huurchalets ligt de bezetting op zestig procent en daar ben ik heel tevreden mee", vertelt directeur Mare Ruij- tenberg. De cijfers van deze twee ondernemers komen overeen met de indruk die directeur Sylvia de Geest van de VW heeft. „Bunga lows en huisjes zijn redelijk bezet. Het zal gemiddeld iets boven de vijftig procent liggen, met uitschie ters naar boven en naar beneden." Het had drukker kunnen zijn op Schouwen-Duiveland als Kerstmis dit jaar niet in het weekeinde was gevallen. „Nu moeten de mensen toch relatief veel vakantiedagen op nemen", zegt De Geest, die verder opmerkt dat de meeste Duitse gas ten pas gisteren zijn gearriveerd. „Die vieren eerst kerst met de fa milie thuis en stappen pas daarna in de auto." Van de dagattracties heeft het Watersnoodmuseum de cember uitgeroepen tot actie- maand. Bezoekers krijgen 25 pro cent korting en op vrijdag zijn er gratis rondleidingen. „De eerste twee vrijdagen hadden we vier mensen voor de rondleiding, maar overmorgen zijn dat er veertig en dat is toch heel goed", zegt een woordvoerster. De kortingsactie loopt volgens haar ook goed. Enke le tientallen mensen stapten giste ren rond in het museum. NIEUWERKERK - Een jaar hebben de vrijwilli- ligers bij de ijsvereniging Nieuwerkerk en hebben. Daarbij kwam de wens vanuit de Ie- bouw. Op de foto enkele vrijwilligers van de gers aan het nieuwe clubgebouw gewerkt, daarna is het wachten op een paar nachten den voor een kleine kantine. Er werd een plan ijsvereniging: (v.l.n.r.) Sam Flikweert, Anja maar nu is het helemaal af. Komende zater- flinke vorst. Bij de ijsvereniging bestond al eni- gesmeed, de vergunning werd verleend en in Boot, Leo Padmos, Teus Huisman en Martien dag is het open huis voor sponsoren en vrijwil- ge tijd de wens om een eigen opslagruimte te november vorig jaar werd begonnen met de Kleemans. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - De zoenende wielrenner, die afgelopen jaar wildvreemde vrouwen op straat kuste, heeft de Delictenmonitor van de gemeente Goes flink in de war geschopt. Dankzij hem is het aantal zedenza ken explosief gestegen. Vorig jaar waren dat er 25, in 2011 staan er 36 zedenzaken geregistreerd. Volgens burgemeester René Verhulst is ze ker de helft daarvan te danken aan de onbekende wielrenner die aller lei vrouwen op straat begon te zoe nen. Veel vrouwen deden daarvan aangifte of melding. Op die ma nier zijn de zoenen van de wielren ner in de statistieken van de zeden delicten beland. Ook het uitgaansgeweld is toegeno men, althans er zijn meer aangif tes gedaan. Vorig jaar werd zeven tien maal aangifte gedaan van ge weldsmisdrijven in het uitgaans centrum, dit jaar gebeurde dat 25 keer. Het bezit van vuurwapens is fors gestegen. Vorig jaar betrof dat bezit van één illegaal vuurwapen, dit jaar zijn er vier in beslag geno men. Het aantal woninginbraken is afge nomen, evenals de winkelcrimina- liteit. Allebei met zo'n tien pro cent. Verder kwam er in 2011 min der (geregistreerd) huiselijk ge weld voor. Ook het aantal meldin gen van overlast door jeugd daal de. Een echt koffiezetapparaat, het staat alweer enkele jaren op het verlang lijstje van die werknemers op dat Goese kantoor. Bij gebrek aan beter worden uit erfenisjes van oudtantes bijna versleten koffiezetapparaatjes gered om maar koffie te kunnen blij ven drinken. Als het ene apparaat er mee ophoudt, is er altijd een alterna tief. Om beurten halen de collega's pakken koffie. En zo blijft koffie een dankbaar onderwerp van gesprek, Tip? redactie@pzc.nl waaruit altijd weer geconcludeerd wordt dat het bakje thuis het best smaakt. Zo ook bij die Goese collega, die prat gaat op haar sterke kopjes, gezet in een Italiaanse cafetière. „De oorspronkelijke manier om espresso te maken", legt ze daar steevast bij uit. Totdat ze onlangs door een bouwvakker, bij haar thuis voor een klus, uit de droom werd geholpen. Die weigerde, het tweede bakje. Zijn verklaring„Ik moet nog rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61