landelijk vervolg zeeland 131 Met 'handen af van hulpverleners' steunt Sire ook Zeeuws project Zeeland Refinery (Total) brieven woensdag 28 december 2011 Voor het jongste landelijke C02-project wil Zeeland Refinery in 2014 de C02-uitstoot met 10 procent verminderen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Koeltorens Eindelijk in de krant: koeltorens nodig voor Borssele 2! Want de Westerschelde mag niet teveel wor den opgewarmd. Dat opwarmen gebeurt nu al door Borssele 1. Deze thermische opwarming veroor zaakt dat de oorspronkelijke habi tat is vernield en er nu uitheemse diersoorten (schelpdieren, vissen) worden gevangen. Dit dient onmid dellijk te worden gestopt en mag zeker niet vertienvoudigd worden voor Borssele 2. Ook koeltorens voor Borssele 2, minimaal twee stuks van +/-1.80 meter en een re serve koeltunnel waar zes vracht wagens naast elkaar in kunnen rij den, zijn onbestaanbaar. Koelto rens geven niet alleen schone damp, zij zijn ook prominente op warmers van onze dampkring én een ideale voedingsbodem voor ziekten zoals legionella. Advies aan Delta: zet in op duurzaam! Dan heb je alle Zeeuwen mee. Advies aan Zeeuwen: Laat u informeren wat Delta van plan is. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, P Oost-Souburg Kerncentrale De voorbereidingen voor de bouw van een nieuwe kerncentrale gaan gewoon door volgens de woord voerder van de aandeelhoudersver gadering van Delta. De aandeelhou ders van Delta, dus gemeentes en provincie willen doorgaan om de rest van de wereld van energie te voorzien want voor Zeeland heb ben we al genoeg. Er moet door Delta werk gemaakt worden voor behoud van het draagvlak om kern energie op te wekken aldus de ge deputeerde. Een goed representa tief onderzoek, ook onder afne mers van andere energie maat schappijen, zou de ogen wel eens kunnen openen voor een duur zaam perspectief zonder de onbe heersbare kernenergie en eeuwen lange straling van het kernafval. Leen Jobse Orionstraat 2A, Oostkapelle Thermphos nam maatregelen om het affakelen van gassen terug te dringen, maar schoot te kort. foto Ruben Oreel SllTVVisC msmsmmsmsmmammmaKmm door Edith Ramakers middelburg - 'Handen af van on ze hulpverleners' heet de nieuwste campagne van Sire. Het leeuwen deel van de Nederlanders is het ge weld tegen hulpverleners meer dan zat. 88 procent vindt dat hulp verleners ongestoord hun werk moeten doen. Jeroen Trapman van de politie Zee land is sinds september 2010 actief als projectleider Veilige Publieke Taak Zeeland. Deze jongste Si- re-campagne past in zijn straatje: „Nederlanders vinden al een tijdje dat er strenger opgetreden moet worden tegen geweld tegen hulp verleners. En dat gebeurt ook." Een van de uitkomsten van het Zeeuwse project is dat het Open baar Ministerie dubbele strafeisen oplegt aan de daders van geweld te gen bijvoorbeeld bibliotheekperso neel, parkeerwachters, buschauf feurs of agenten. „En die rechter neemt in 93 procent van de geval len de eis van het OM over." In de Veilige Publieke Taak Zee land komen werkgevers van onder meer Connexxion, Emergis, de So ciale Dienst, Delta Safe Security, de Veiligheidsregio en het Open baar Ministerie samen. Hun werk nemers weten zich door deze aan pak gesterkt. „We hebben ook gere geld dat de meldingen van mishan delingen en dergelijke beter gere geld worden", zegt Trapman. Zeeuwse politieagenten hebben af gelopen jaar 192 keer melding van geweld gedaan, waarvan 108 mel dingen hebben geleid tot een aan gifte. In de sector 'overige werkers in het publieke domein', kwamen 71 meldingen binnen. Daarvan lei den er 57 tot een aangifte. Sire meldt dat er weer een 'schrik barende hoeveelheid gewelds- en agressie-incidenten zijn gemeld'. 75 procent van alle verpleegkundi gen krijgt met geweld te maken; 73 procent van de agenten en 44 pro cent van de brandweermannen. Higgs-deeltje Sterke aanwijzingen dat het aller laatste (Higgs) deeltje bestaat. Wordt zelfs God-deeltje genoemd. Hele wetenschappelijke wereld in opgewonden staat! Eerst lag de na druk op 'sneller dan het licht'. Natuurwetenschappers/filosofen zien hierdoor de mogelijkheid om in de tijd terug te gaan om de 'oer knal' te aanschouwen. Mijn ge zond verstand staat verbijsterd over zoveel naïviteit! Terug in de tijd betekent het steeds jonger wor den. Voor je het beseft ben je terug in moeders buik, als zaadcel in de vader, grootvader, overgrootvader enzovoort tot Adam en ten slotte in God. Oerknal aanschouwen? Te rug in de tijd betekent evolutie in tegengestelde zin, je wordt primi tiever! Voordat je weet ben jezelf een Higgs-deeltje. Oerknal aan schouwen? Kent men nog het prin cipe van de 'overrest'? In de wis/natuurkunde, natuurweten schappen en in ons dagelijks leven een bekend (mystiek) fenomeen! Rob Weijgers Eendvogelstraat 1 Heinkenszand Kerstcircus Het is weer zover, het kerstcircus heeft in Vlissingen zijn tenten op geslagen. Veel mensen zullen zich weer vergapen aan de wilde dieren die talloze kunstjes vertonen. Wat er achter de schermen gebeurt daar hebben ze geen weet van, of willen het niet weten. Circusdie- ren slijten hun leventje in een vrachtwagen, of zoals een olifant, aan een ketting. Olifanten leven in het wild in een kudde, en leggen vele kilometers per dag af Om over het aanleren van de kunstjes maar te zwijgen. Beter zou het zijn om kinderen te leren dat dit echt niet meer van deze tijd is en zeer dieronvriendelijk. Wat mij betreft mogen alle circussen met wilde die ren verboden worden! Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Dienstplicht Terwijl velen bezig zijn om hun zorgverzekering voor 2012 op maat te krijgen, heeft de overheid een verrassinkje tot op het laatst be waard. Een aantal - veelal rheuma- tische - aandoeningen wordt niet meer vergoed uit de basisverzeke ring. Dat betekent dus extra aanvul lend verzekeren en premieverho ging van enkele honderden euro's per jaar. Het verwondert mij niet: ik lijd al jaren aan zeldzame sar- casmus gravis en daar staat hele maal geen vergoeding tegenover. Ronald Verstraten IJzendijkseweg 6, Biervliet Maatschappelijke dienstplicht is een goede zaak en zou ook voor meisjes moeten gelden. Dit zal de samenleving zeker verbeteren. Te vens kan dit de alsmaar toenemen de stijging van bijvoorbeeld de zorgkosten beperken. Zelf heb ik 21 maanden gediend. Heb hier veel van geleerd, onder meer acceptatie, mensenkennis en discipline. Om eindeloze besprekingen en studies hierover te voorkomen, zou ik de overheid willen voorstellen: Neem het bestaande Oostenrijkse sys teem over. Dit is kort gezegd 9 maanden dienstplicht voor zware werkzaamheden, 12 maanden voor normale werkzaamheden en 15 maanden voor leuke/aangename assistenties. Dit in 2012 uitwerken en op 1.1.2013 invoeren. Ciel van Boom Kreeksingel 16, Hoek Zeesluis De aanleg van een nieuwe zeesluis kan, zoals de burgemeester van Ter- neuzen terecht zegt, een goeie im puls zijn voor de werkgelegenheid in de regio. Hier ligt een taak voor de politiek, die er voor moet zor gen dat, nu de werkgelegenheid in de weg-water-en bouwsector ver moedelijk zal stagneren er voldoen de werkgelegenheid blijft. Laat niet zoals bij de aanleg van de Tweede Maasvlakte de buitenlandse werk nemers het werk uitvoeren, maar zorg voor de eigen werknemers in de regio, zodat ze niet werkloos thuis zitten. Geen gekissebis onder ling maar eensgezind op de barrica de voor de eigen werknemers uit de regio. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59