Zeeland PZC I 5 Hulst wil meer zorg op maat leveren ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 30 en 31 HULST VOOR ELKAAR Hulpvragen lopen voortaan via Stichting Welzijn Hulst Kerstman blijft dagje langer in Hulst Raad Hulst wil geen varkensstallen Ambtenaar werft voor glastuinbouwproject Inbrekers halen veel weg uit twee huizen Vier tips binnen na overval supermarkt Residence Noordzee geeft Cadzand nieuw gezicht Zeeuwse aanpak krijgt landelijk vervolg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Woensdag 28 december 2011 door Eugène Verstraeten HULST - Inwoners van de gemeente Hulst die hulp willen op grond van de wet Maatschappelijke Onder steuning (Wmo) moeten vanaf vol gend jaar niet meer bij de gemeen te aankloppen, maar bij de Stich ting Welzijn Hulst (SWH). Samen met SWH bepalen inwo ners in een 'keukentafelgesprek' welke ondersteuning het best bij hun persoonlijke situatie past. SWH werkt samen met de gemeen te, zorgaanbieders en Dethon in het project 'Hulst voor elkaar'. Eerst wordt bekeken wat familie, bekenden en vrijwilligers kunnen doen, of dat de inzet van voorzie ningen, zoals tafeltje-dek-je, bood schappendiensten of vervoer toerei kend is. Inwoners die een uitkering ontvangen via de Wet Werk en Bij stand kunnen ook worden bena derd door de gemeente om karwei tjes te doen bij of in het huis. Pas als dat niet lukt, komt de profes sionele hulp om de hoek kijken. Overigens kunnen de keukentafel gesprekken er ook toe leiden dat een inwoner die ondersteuning wil, zelf actiever wordt. Mensen be schikken over meer talent dan ze soms zelf beseffen. „We willen be reiken dat mensen in beweging ko men", zeggen wethouder Frank van Driessche en projectleider Frans van der Grinten. „Mensen kunnen heel veel, alleen zijn ze zich daar vaak niet van bewust. En veel mensen weten niet dat ze van algemene voorzieningen gebruik kunnen maken in plaats van een beroep te doen op individuele pro fessionele ondersteuning." Door allerlei regelgeving is er in Ne derland volgens Van der Grinten een 'indicatiegekte' ontstaan met veel bureaucratie en weinig daad werkelijke hulp. Alleen al als het om de huishoudelijke hulp gaat, geeft Hulst nu veel meer geld uit dan er aan bijdragen van het Rijk binnenkomt. „Dat moet verande ren om iedereen die hulp te kun nen blijven bieden die nodig is." Door een nauwere samenwerking met de verschillende zorg- en wel zij nsaanbieders wil de gemeente de komende jaren een totaalpakket van welzijn en zorg aanbieden. Zonder bureaucratie, zonder ber gen papier. Gebaseerd op de eigen kracht van inwoners en met meer inzet van vrijwilligers en mantelzor- gers. Van Driessche: „Omdat we een koppeling maken tussen zorg en welzijn is het logisch om de hulpvragen voortaan via de stich ting welzijn te laten verlopen." HULST - Kerstmis was dan wel voorbij, maar de kinderen in Hulst konden gisteren nog een middag doorbrengen in kerstsfeer. Stichting Jeugdvakantiewerk hield op 't Jager tje in Hulst een spelletjesmiddag voor kinde ren van 6 tot 13 jaar. Voor slechts vijftig euro cent werd er geknutseld en kregen kinderen een hapje en een drankje. Met het eten van oliebollen nam de jeugd alvast een voorschot je op de viering van oud en nieuw. Ook stond er een film op het programma. Albert Heijn Hulst overhandigde een cheque van 1545 eu ro aan stichting Jeugdvakantiewerk. Die wil er nieuw speelmateriaal mee aanschaffen. Een deel wordt gebruikt om nieuwe projecten op poten te zetten. foto Mark Neelemans ZELZATE Grensgemeente Zelzate gaat werk lozen stimuleren aan de slag te gaan in de glastuinbouw in de Ka naalzone bij Westdorpe. Daarvoor is een ambtenaar aange worven, die de komende drie maanden het werk in de kassen gaat propageren. Zelzate verbond zich eerder, net als de overige Ka naalzonegemeenten, aan het glas tuinbouwproject. Tot nu toe viel het aantal geplaatste werklozen vanuit Vlaanderen erg tegen. TERNEUZEN In Terneuzen is maandag ingebro ken in een woning aan het Debus sy hof. Uit het huis zijn onder meer computerapparatuur, sieraden, een camera, een I-phone en een geldbe- rag weggenomen. In de Beneluxstraat in Terneuzen heeft het dievengilde toegeslagen tussen 19 december en 26 decem ber. Uit deze woning zijn zes mari- foons, een tv, een computerspel, een schotelantenne en een kluis ge stolen. SINT JANSTEEN De politie heeft vier tips binnenge- krgen naar aanleiding van de over val op de Spar-supermarkt in Sint Jansteen afgelopen vrijdagavond. De meldingen worden op dit mo ment nagetrokken of ze bruikbaar zijn. Eén van de drie daders is opge nomen op een beveiligingscamera. Het beeld, waarop de overvaller goed herkenbaar is, werd door de politie, verspreid. Ook is een deel van het kenteken bekend van de vluchtauto: 64-XV-. door Eugène Verstraeten HULST - Ook al wordt er beloofd dat er nagenoeg geen stankoverlast zal zijn voor de omgeving, mega- varkensstallen horen niet thuis in het Hulster plattelandsgebied. Dat is het standpunt van de Hulster ge meenteraad. In een motie op initiatief van de PvdA zegt de raad zich ernstige zorgen te maken over de omvang van deze veehouderijen. „De volks gezondheid is leidend voor beleids ontwikkeling ten aanzien van vee houderij", stelt de raad. „Ook het welzijn van dieren kan in het ge drang komen en er moet naar ons idee gestreefd worden naar grond gebonden veehouderij. Wij geven de voorkeur aan agrarische gezins bedrijven, die meer lokaal veran kerd zijn. Het aantrekken van deze megastallen zal ook zwaar vracht vervoer met zich meebrengen. Ook dat willen we tegengaan." De raad wil dat B en W alles in het werk stellen om de bouw van twee megastallen bij Hengstdijk en Vogelwaarde te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53