41 binnenland Roemer premier: wen maar aan de gedachte 'Een positieve 0909-5010558 Ziekenhuis verwisselt doden PEILINGEN Als er nu verkiezingen zijn, wordt de SP de tweede partij Bel naar: Voor 3 winnaars: drie overnachtingen {voor 2 personen) in een luxe 2-persoons Bom rif Cottage met whirlpool t.w.v 239, p.p. boomhiemke GEVANGENISSEN De Arbeidsinspectie concludeert dat de werkomstandigheden in penitentiaire inrichtingen te wensen overlaten. woensdag 28 december 2011 In de peilingen van Maurice de Hond groeit de SP. De partij staat nu inmiddels op de tweede plaats, achter de WD, en een nummer t-no- tering is mogelijk. door Frits Bloemendaal Minister-president Emi- le Roemer: hoe klinkt dat? Volslagen idioot, zou de reactie ruim een jaar geleden zijn geweest. De Socialistische Partij had net vijf tien zetels gehaald in de verkiezin gen. Mooi, maar de SP is daarmee slechts de vijfde partij van Neder land. Inmiddels is de SP in de pei ling van Maurice de Hond de twee de partij, en nadert zij de WD. Natuurlijk, het zijn maar peilin gen. Maar uit eerdere peilingen van De Hond bleek dat de SP nog flink kan groeien. Heel wat PvdA-kiezers zouden ook best op Roemer kunnen stemmen. De WD houdt er al stilletjes rekening mee dat de SP de grootste partij kan worden. Om dat te voorko men zijn de liberalen voorzichtig met de PW: als die inzakt, kan de SP profiteren. Dus is het helemaal niet gek om stil te staan bij de ge dachte: de SP als grootste partij, en Emile Roemer als premier van Ne derland, hoe zou dat zijn? Zelf houdt Roemer de boot af Het pre mierschap? „In deze tijd sta je er niet om te springen", zei hij in het tv-programma Eva Jinek op Zon dag. Hij laat de komende bezuini gingsronde liever over aan het ka- binet-Rutte. „Maar", zei hij ook te gen Jinek, „je bent politicus en wilt iets veranderen, dus als je de kans krijgt, moet je die grijpen." Ook Roemer moet kennelijk nog aan de mogelijkheid van het pre mierschap wennen. Zo niet Hans Wiegel. „De gedachte was al eens bij mij opgekomen", zegt de WD-coryfee, die in de jaren ze ventig van de vorige eeuw fel streed tegen 'de socialisten' - waar mee toen nog de PvdA werd be doeld. „Ik heb veel waardering voor de manier waarop Roemer de partij leidt. Hij is een natuurta lent, die op een ontspannen ma nier harde taal kan spreken. Ik heb van nabij kunnen zien hoe de SP zich al een tijdje opmaakt om me deverantwoordelijk te worden voor het bestuur. Men schuift op richting de macht." Vindt hij, als liberaal, socialisten dan niet verderfelijk? „Socialisten zijn niet verderfelijk, ze hebben al leen een andere kijk op de inrich ting van de samenleving. Dat er in de jaren zeventig een echte tegen stelling was tussen de socialisten en liberalen deed niks af aan het feit dat joop den Uyl en ik elkaar persoonlijk respecteerden." Eén van de PvdA'ers van toen stemt tegenwoordig op de SP. „Een heel goed idee!", zegt Marcel van Dam spontaan bij de gedachte aan premier Roemer. „Hij is inmid dels al zo lang fractievoorzitter van de SP dat je gerust de conclu sie kunt trekken dat hij een bekwa me en gedegen, en geen wilde be stuurder is." Maar of het waar schijnlijk is dat Roemer in het To rentje komt, is een andere vraag. „Ik denk het niet", zegt Van Dam. „Ik zie de SP niet de grootste partij worden." Wiegel gelooft het eigen lijk ook niet. „Het hangt heel erg af van de machtsverdeling tussen de SP en de PvdA. Misschien komt de PvdA wel terug." €0,60 per gesprek Exclusief Wellness Weekend op Ameland In het prachtige Vakantieresort Boomhiemke is onlangs een geheel nieuw Wellnesscentrum gerealiseerd. In een ambiance van strand, zee en duinen vindt u'spAmeland'. Een bijzondere en unieke ervaring op het mooie Waddeneiland, inclusief een verblijf in een zeer luxe bungalow midden in de duinen. Samen met vriendin of partner doet u op Ameland een flinke dosis energie op en laat u zich heerlijk verwennen met dit exclusieve arrangement: Drie overnachtingen in een luxe 2 persoons Bornrif Cottage met whirpool! Op zaterdag het luxe dag arrangement "Vuurtoren" in spAmeland met: Ontvangst/intake met koffie Uitleg en rondleiding door de gastvrouw Gebruik van sauna faciliteiten Gebruik douchegel, scrubzout en shampoo Gebruik badjas en slippers - Zonnebank Massage van rug, nek en schouders Lunch Seve Marine treatment met een Hydramask (gelaatsbehandeling 75 minuten) Op zaterdag- en zondagmorgen een heerlijk ontbijt in uw bungalow. Op zaterdagavond een heerlijk driegangendiner in her bijzonder sfeervolle Restaurant de Duvelshoek. Dekbedset met opmaakservice. Een heerlijke fles wijn die voor u klaar staat bij aankomst. Eindschoonmaak I I I T VAKANTIEPARK Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 1 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) Het gevangeniswezen wordt flink gemoderniseerd. Dat moet leiden tot een lagere recidive door (ex-)gedeti- neerden. En een veiliger werkplek voor bewaarders. door Gerard den Elt Het is een aardige was lijst met klachten die af gelopen zomer bij de di rectie van een gevange nis in het midden van het land wordt bezorgd. Met tal van arbeids omstandigheden in deze peniten tiaire inrichting is van alles mis, constateert de Arbeidsinspectie. Er is voor de bewaarders door per soneelstekort onvoldoende tijd om te trainen in fysieke weerbaar heid, geen overbodige luxe in de omgangrnet gedetineerden. Inci denten op het gebied van agressie en geweld worden niet geregis treerd. Medewerkers voelen zich onveilig. Het schort aan nazorg na inciden ten. Er wordt eveneens onvoldoende opgetreden tegen onderlinge con flicten tussen de bewaarders, zoals pesten en discriminatie. Zo gaat de opsomming van ernstige onvolko menheden vijf kantjes lang voort. Stuk voor stuk overtredingen van de Arbowet. Geen pretje dus om daar te werken. Bovengenoemde bajes is een van de 27 inrichtingen die volgens de Arbeidsinspectie de aanpak van de 'psychosociale arbeidsbelasting' van medewerkers niet op orde heb ben. De inspectie stelt dat 'gevan genispersoneel nog te weinig be schermd wordt tegen agressie'. Die ferme conclusie heeft echter niet de instemming van de Dienst Justitiële Inrichtingen van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie. Volgens het departement is de werkdruk de afgelopen jaren juist flink afgenomen. De voorzitter van de groepsonder- nemingsraad Gevangeniswezen, Bert Koops, kan zich evenmin vin den in het algemene beeld dat de Arbeidsinspectie schetst van de werkomstandigheden van de 11.000 werknemers in deze sector. „Ik vind de conclusie te grofma- zig", stelt Koops. „Natuurlijk moe ten we de signalen serieus nemen, maar ik ben het niet eens met de stelling dat er overal van alles mis is. Op dat punt is nuancering noodzakelijk." Zowel de Arbeidsinspectie als on derzoeksbureau DSP hebben drie jaar geleden vastgesteld dat de kans op geweldsincidenten in de gevangenissen groot is en blijft. Die kans is de afgelopen jaren vrij wel gelijk gebleven. Bijna alle be waarders lopen jaarlijks wel een keer de kans betrokken te raken bij een incident. „Dat is ook niet gek. Je werkt niet voor niets in het gevangeniswe zen", zegt Koops. „Dat wil niet zeg gen dat we geweld accepteren, maar het hoort er wel een beetje bij." Toch ziet hij de laatste jaren juist HAARLEM - In het forensisch mor tuarium van het Kennemer Gast huis in Haarlem zijn in oktober twee doden verwisseld. Het stoffe lijk overschot van een Bloemenda ler ging op transport naar Groot-Brittannië terwijl de Britse dode werd begraven in Haarlem. De pijnlijke verwisseling kwam pas aan het licht bij controle in een Brits mortuarium. Nadat de blun der werd ontdekt, nam het Kenne mer Gasthuis in Haarlem meteen contact op met de nabestaanden. Daarop werd het stoffelijk over schot in Haarlem opgegraven en naar Groot-Brittannië gebracht. 1\vee weken later was de herbegra fenis. Er was niet gecontroleerd of de gegevens van de patiënt klop ten met de gegevens op een sticker die bij de overledene hoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4