zeeland 129 Zaalvoetbaltoernooi blijft een hit Directeur Veiligheidsregio 'niet kies' JUBILEUM Sportevenement in Sportpunt Zeeland beleeft deze week veertigste editie Verdachte branden op vrije voeten woensdag 28 december 2011 B door Luc Oggel Sportpunt Zeeland in" Goes is deze week het domein van honderden voetballers en -sters. Voor de veertigste keer wordt het jeugdkerstzaalvoetbal- toernooi gehouden. Een hele mond vol en pok goed voor veel punten bij Scrabble, maar feit is dat het evenement een niet meer weg te denken begrip is op de Bevelanden. Ook dit jaar hebben de acht voetbalverenigin gen Apollo, Bevelanders, G.O.E.S. 's-Heer Arendskerke, Kloetinge Ro- bur SSV'65 en Wolfaartsdijk weer tientallen teams afgevaardigd, die in vijf dagen 638 wedstrijden zul len afwerken. De organisatiecommissie is trots op het jubileum, zegt voorzitter Adri de Bruine, zelf al zo'n 35 jaar bij het zaalvoetbaltoernooi betrok ken. Hij zit van 's ochtends vroeg tot 's avonds in de secretariaats ruimte, het 'crisiscentrum' zoals het deze week gekscherend wordt genoemd. Maar eigenlijk mag het die naam niet hebben, want na zo veel jaren is de organisatie een goed geoliede machine die het klappen van de zweep wel kent. „We regelen eigenlijk alles in twee vergaderingen", zegt De Bruine. „Doordat de verenigingen zelf me de-organisator zijn, kan het zolang in stand blijven." KNVB-scheids- rechter Simon Sandee vult aan: „Communicatie is heel belangrijk, we voelen elkaar feilloos aan." Het jeugdkerstzaalvoetbal- toernooi zag het levens licht in 1971. Robur en Kloetinge hielden indertijd een ei gen toernooi voor de jeugd, maar besloten in dat jaar de handen in een te slaan. Ooit begonnen in de voormalige sporthal in Goes met één zaal, heeft de organisatie nu de beschikking over een complex met vier zalen. Uniek, vinden De Bruine en Sandee. „Zoiets zie je praktisch nergens." Het toernooi verloopt eigenlijk al tijd probleemloos. Er zijn af en toe blessures, maar tegenwoordig is de aanwezigheid van EHBO ver plicht. „Sommige van die gasten hebben ook wel eens vuurwerk op zak", weet Sandee. „Voordeel van lang meelopen en veel mensen Een spelertje van Kloetinge 10 viert een doelpunt tegen Bevelanders 3. foto's Willem Mieras kennen is dat ze wel dingen van je aannemen." Het zaalvoetbaltoernooi hing ooit aan een zijden draadje, toen spon sor Rabobank besloot ermee te stoppen. Nu is Sportpunt Zeeland hoofdsponsor, maar ook de ge meente Goes doet een flinke duit in het zakje. „Voor dit evenement maken wij een uitzondering op het subsidiebeleid, omdat we het belangrijk vinden dat de jeugd in de kerstvakantie wordt bezig ge houden", zegt wethouder Jo-An- nes de Bat, die zelf actief deel neemt als vrijwillig scheidsrechter. Want op vrijwilligers, daar drijft het sportspektakel voor een belang rijk deel op. Niet alleen onder voetballers (in de leeftijd van 5 tot 19 jaar) is het toernooi populair, ook onder ouders en opa's en oma's. Zij moe digen hun kind of kleinkind fana tiek aan. „Per dag hebben we zo'n duizend man aan publiek bin nen", weet De Bruine. Vanuit andere clubs is er eveneens interesse, maar dan zou er moeten worden uitgeweken naar andere zalen. „Terwijl we juist alles onder een dak willen houden", zegt De Bruine. Bovendien zul je er dan een extra commissie bij moeten hebben." Dat wordt lastig, want de vaste club organisatoren is ook niet meer zo piep. „Er zouden op zich wel wat jongeren bij mogen komen. Maar voorlopig gaan we door, de motivatie is het plezier van de kinderen." Het toernooi duurt nog tot en met zaterdag. Alle informatie en uitsla gen zijn te vinden op www.kerstzaalvoetbal.ri video op www.pzc.nl/bevelanden Adri de Bruine door Maurits Sep VLISSINGEN - De directeur van de Veiligheidsregio Zeeland gaat zijn boekje te buiten met zijn stelling dat Vlissingen en Middelburg niet kunnen weigeren om veel meer te betalen voor de brandweerzorg. Dat vindt Rijnco-Jan Suurmond van het CDA in Vlissingen. Volgens directeur Ronald de Meij van de VRZ moeten Middelburg en Vlissingen samen 900.000 euro per jaar meer gaan betalen en is 'weigeren geen optie', omdat het een wettelijke plicht is een veilig heidregio te hebben en betalen. Suurmond neemt er aanstoot aan dat De Meij publiekelijk zegt dat Vlissingen dat niet kan weigeren. „Chantage is een groot woord, maar ik ben diep ongelukkig met de manier waarop dit gebeurt. Hij heeft al piketpalen geslagen, voor dat met ons is gesproken. Hij gaat niet over ons geld, daar gaan wij als gemeenteraad over." Bovendien, en dat steekt Suur mond zo mogelijk nog meer, heeft de Veiligheidsregio Zeeland nog niet eens een goedgekeurde begro ting voor 2012. „Laat De Meij zich daar maar zorgen over maken. Om dat er nog geen goedgekeurde be groting is, staat de Veiligheidsregio onder toezicht van de provincie. En omdat er nog geen begroting is, heb ik geen inzicht in de nood zaak van een hogere bijdrage. De Meij noemt nu al een bedrag, ik niet. Ik wil eerst cijfers zien, dan kunnen we daarna praten over de oorzaak, over een oplossing en ver volgens over een bedrag. Het is niet kies om nü al te roepen dat er geen andere keuze is." Suurmond benadrukt dat hij aan het einde van zo'n proces best be reid zou kunnen zijn alsnog die 4,5 ton - met Middelburg samen 9 ton - te betalen. „Als dat voor de veiligheid van onze inwoners no dig is, zodat er een goede brand weerzorg blijft, dan wel. Maar mis schien zijn daar ook wel andere op lossingen voor." De hogere bijdrage voor Vlissin gen en Middelburg is een uitvloei sel van een herverdeling van de brandweerkosten over de dertien gemeenten. Sommige gaan dus ook minder betalen. Suurmond: „Onze stadsgewestelijke brand weer heeft altijd op een hoog ni veau gestaan. Ik zou het niet te recht vinden als wij daarvoor nu fi nancieel gestraft worden." Hij verwijst naar het besluit van de Vlissingse raad uit december 2009 over de VRZ. „Wij hebben als raad gesteld dat de financiering niet gewijzigd kan worden zonder instemming van alle gemeentera den, dat de kwaliteitseisen van de brandweerzorg gelijk moeten blij ven én dat de kosten voor Vlissin gen niet mogen stijgen. Op 12 ja nuari hebben we weer een com missievergadering. Dan stellen we dit zeker aan de orde." KOUDEKERKE - Een 36-jarige Koude- kerkenaar die maandagmiddag werd opgepakt voor de branden in Koudekerke, is weer op vrije voe ten gesteld. De man, woonachtig aan de Tramstraat waar vrijdag een schuurtje in vlammen opging, heeft een nacht doorgebracht in Torentijd. De politie wil voorals nog niet aangeven waarom de man verdacht werd van eventuele betrokkenheid. Of hij naar aanlei ding van tips is aangehouden, wil de politie eveneens niet aangeven. Volgens de politie is echter uit ver hoor niet duidelijk geworden of de man betrokken is geweest bij de branden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49