281 zeeland Grondbank voor natuur Kanaalzone Arnemuiden is dit jaar geen risicogebied meer HÉT CHAMPAGNEHUIS VAN NEDERLAND! Veiling boeken Zeeland-collectie HAVEN Inrichting met 205 hectare natuur woensdag 28 december 2011 wasaamammmmm aanmBBBta ■■KBBaHBSBBSgsa door Wout Bareman GENT - De Vlaamse regering maakt serieus werk van natuurcompensa tie in de Gentse Kanaalzone tus sen Zelzate en Gent. Op initiatief van de ministers Hilde Crevits (openbare werken) en Joke Schau- vliege (leefmilieu) is vrijdag beslo ten daarvoor een Grondenbank Gentse Kanaalzone op te richten. Er komt ook direct een onderzoek naar de effecten van de aanwijzing of inrichting van natuurgebieden op de landbouw. Crevits in een verklaring: „Ter compensatie van de natuurgebieden die verdwenen zijn of dreigen te verdwijnen door de havenontwikkeling moeten na- tuurkerngebieden worden inge richt. Ook zullen groenschermen en bufferzones worden aangelegd aan de rand van het havengebied. De noodzakelijke grondverwer ving heeft zeer grote gevolgen voor landbouw. Daarom is een flankerend landbouwbeleid met fi terneuzen - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen doet een gedeelte van haar uitgebreide Zeeland-collectie van de hand. Deze collectie omvat allerlei uitgaven over Zeeland, van geschiedenis tot atlassen en van verhalenbundels tot uitgaven met prentbriefkaarten. De veiling vindt plaats op vrijdag 6 januari in bibliotheek Terneuzen en begint 's avonds om zeven uur. Vooraf gaand aan de veiling is er gelegen heid de kavels te bekijken. Vanaf 15.00 uur staat het aanbod ter inza ge. De kijkmiddag eindigt om 18.00 uur. Naast kavels worden er ook boeken los verkocht tijdens de kijkmiddag en 's avonds. nanciële toeslagen voorzien." Het strategisch plan Welvarende Ka naalzone geeft de havenontwikke lingen tot 2030 aan. Daarbij wor den leefbare woonkernen, land bouw en natuur gerespecteerd, ver zekert het Havenbedrijf Gent. Met het oog op die natuurcompen satie is het project Natuurdoelstel lingen Kanaalzone opgezet. De Vlaamse regering en het havenbe drijfhebben daarover overeenstem ming bereikt Crevits en Schauvlie- ge: „De filosofie bij de realisatie van nieuwe natuur is versnippe ring tegen te gaan en de natuurge bieden zoveel mogelijk bij elkaar aan te laten sluiten." Om aan de Europese regels te vol doen, moet een gebied van 205 hectare met nieuwe natuur wor den ingericht. Daarnaast worden zestien koppelingsgebieden inge richt: groenschermen en bufferzo nes, die dienst doen als kwaliteits volle overgangsgebieden tussen woonkernen en bedrijventerrei nen in de Vlaamse Kanaalzone. door Theo Ciele arnemuiden - Tijdens de jaarwisse ling wordt in Arnemuiden niet lan ger extra politie en brandweer in gezet. Tien jaar na de ernstige oudjaars- rellen acht burgemeester Koos Schouwenaar het niet langer no dig om met Arnemuiden anders om te gaan dan met andere wijken en kernen van de gemeente Mid delburg. De laatste jaren gaat het steeds be ter in Arnemuiden, zo heeft Schouwenaar met eigen ogen kun nen vaststellen. De gemeente heeft in een brief aan de inwoners van Arnemuiden de nieuwe aan pak uitgelegd. Schouwenaar: „Het is de laatste ja ren met Oud en Nieuw gewoon normaal, gezellig in Arnemuiden. Dan moet je de vraag stellen hoe lang je moet doorgaan met het stu ren van meer politie- en brand weermensen naar die plaats." Daar komt bij dat in bepaalde de len van de stad Middelburg het de afgelopen jaren steeds onrustiger wordt en dat daar eerder extra poli- tie-inzet nodig lijkt te zijn. Schouwenaar wil geen wijken of buurten bij naam noemen, ook al omdat het niet altijd te voorspel len is of en waar zich problemen zullen voordoen. Voor het op voorhand sturen van tientallen politie- en brandweer mensen naar Arnemuiden is vol gens de burgemeester in elk geval geen reden meer. Bovendien brengt dit ook ten on rechte schade aan de reputatie van de Arnemuidenaren. Schouwenaar: „Sommige mensen zullen zich afvragen of het wijs is om nu al te zeggen dat we in Arne muiden geen extra politie meer in zetten. Maar ik vind dat je met open vizier mensen tegemoet moet komen. Toen we wel extra politieinzet nodig achtten, zeiden we het ook. Dan moet je dat ook doen als je het niet meer nodig vindt. Het moet geen spelletje wor den", aldus de Middelburgse burge meester. In Arnemuiden zal nu worden ge patrouilleerd zoals in alle andere delen van de gemeente Middel burg. Het totaal aantal agenten en brand weermensen dat in de gemeente Middelburg op de been is tijdens oudejaarsavond en nieuwjaars nacht wordt niet minder. Net als elders in Zeeland krijgt de politie in Middelburg ondersteu ning van de Koninklijke Mare chaussee. Acties geldig t/m dinsdag 3 januari 2012, zolang de voorraad strekt. Druk- en zetfouten voorbehouden. Geniet, maar drink met mate. Wij verkopen geen alcohol onder de 16 jaar. geen sterke dranken onder de 18 jaar. Legitimatie verplicht. "In alle grote filialen. 'AQ| Waardering m De Grote Hamersma rj Cuno van 't Hoff; Wijnalmanak 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48