Geen botoxbehandeling 261 zeeland Plan voor verbouwing dorpshuis Kattendijke 'Krakers moeten eruit' Met de t-tag nu ook afrekenen in garages Middelburg en Vlissingen Wii battle tussen de bibliotheken Ambtenaar werft voor glastuinbouwproject Vier tips binnen na overval supermarkt Extra voorstelling poppentheater Woninginbraken in Oud-Vossemeer SCHILDERIJ Plamuur in craquelé zorgt voor vertraging en hogere kosten woensdag 28 december 2011 KAPELLE Bibliotheek Oosterschelde houdt vanmiddag tussen 14.30 en 16.00 uur een online gametoemooi voor scholieren tussen vier bibliothe ken. De vestigingen 's-Gravenpol- der, Kapelle, Heinkenszand en Sint Annaland nemen het tegen elkaar op. Jongeren die mee willen doen kunnen zich inschrijven via h.ekkenbus@biblioosterschelde.nl. Svp naam en leeftijd vermelden. ZELZATE Grensgemeente Zelzate gaat werk lozen stimuleren aan de slag te gaan in de glastuinbouw in de Ka naalzone bij Westdorpe. Daarvoor is een ambtenaar aange worven, die de komende drie maanden het werk in de kassen gaat propageren. Zelzate verbond zich eerder, net als de overige Ka naalzonegemeenten, aan het glas- tuinbouwproj eet VIDEO Bekijk de video van het Jeugdkerst- zaaltoernooi in Sportpunt Zeeland in Goes op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Iets gezien of gehoord? Bel de PZC Bevelanden-Tholen: 0113-315672 SINT JANSTEEN De politie heeft vier tips binnenge kregen over de overval op de Spar-supermarkt in Sint Jansteen af gelopen vrijdag. De meldingen wor den op dit moment nagetrokken. Eén van de drie daders is opgeno men op een beveiligingscamera. Het beeld is door de politie ver spreid. Ook is een deel van het ken teken bekend van de vluchtauto: 64-XV-. MIDDELBURG Poppentheater Parabel geeft van middag een extra voorstelling van het kerstschimmenspel De vier lichten. De drie geplande voorstel lingen zijn inmiddels uitverkocht De extra voorstelling wordt gege ven op woensdag 28 december om 16.00 uur in het huiskamertheater, Herengracht 66 in Middelburg. Re serveren voor de extra voorstelling kan telefonisch op 0118-552566. OUD-VOSSEMEER Inbrekers hebben op tweede kerst dag hun slag geslagen in Oud-Vos semeer. Er werd ingebroken bij wo ningen aan de Hofstraat en de Cor- nelis Frankenstraat De inwoners misten bij thuiskomst onder meer sieraden, computerapparatuur en een camera. Ook elders in Zeeland sloeg het die vengilde toe tijdens de kerstdagen. De politie meldde gisteren dat er is ingebroken in diverse woningen in Temeuzen en Oost-Souburg. Ook hier werden sieraden, een camera en computerapparatuur gestolen. door Luc Oggel KATTENDIJKE - Dorpshuis 't Blok huis in Kattendijke is toe aan een verbouwing. Het gebouw voldoet niet meer aan de eisen van de tijd en daarom zijn plannen uitge werkt om met name de zaal en de keuken aan te passen. Het bestuur zal de ideeën nu voorleggen aan de gemeente Goes, waarna zal moeten blijken of ze uitvoerbaar zijn. De aanpassingen zijn volgens het bestuur noodzakelijk, omdat het dorpshuis een belangrijke rol speelt bij het leefbaar houden van Kattendijke. Overigens is het bestuur van het dorpshuis op zoek naar een nieu- MIDDELBURG - De drie krakers die sinds vrijdag in Middelburg een pand op bedrijventerrein Rams- burg bezetten moeten van de ge meente het huis verlaten. Het gaat om een woning op het terrein waar eerst het dierenasiel was gevestigd. De gemeente Mid delburg heeft dit pand om de Oost- perkweg te kunnen verleggen. Het gekraakte pand staat op de nomi natie om spoedig gesloopt te wor den. De gemeente heeft de drie krakers gesommeerd het pand te verlaten. Volgens een woordvoer der van de gemeente gaat het om drie jonge mannen die zeggen te zijn gaan kraken omdat er in Mid delburg een woonruimte voor hen te krijgen is. Maar volgens de ge meente snijdt dit verhaal geen hout en moeten ze 'ophoepelen'. door Lilian Dominicus Plamuur op een schilders doek om craquelé op te vullen. Hoe verzin je het, zou je anno 2011 zeg gen. Maar de belangstel ling voor de cultuurhistorische waarde van Vaarzon Morels Ge zicht op de Haven van Yerseke uit 1913 is niet altijd zo groot geweest als nu. Decennialang fungeerde het vier meter hoge en zes meter brede werk als louter achtergronddecora tie van de politieke discussies die burgemeesters, wethouders en raadsleden over het beleid in de toenmalige gemeente Yerseke voer den. Die moeten er, geheel in de tijdsgeest van toen, vrolijk op los hebben gepaft. De hoofdmoot van het restauratie werk van de afgelopen maanden bestond dan ook voornamelijk uit het verwijderen van lagen vuil, vet en nicotineaanslag. Circa 160 wer kuren zitten daar al in en nog is het werk niet gedaan. „We zijn nog wel 30 a 40 uur bezig voordat deze eerste fase af is", schat conser vator Eef (Evert) Kloezen in. Het schilderij is indertijd gemaakt voor een tentoonstelling in de Ab dij van Middelburg in het jaar 1913, ter gelegenheid van honderd we beheerder, aangezien de huidi ge beheerders Peter en Miranda Valkis er mee willen stoppen. Belangstellenden moeten woon achtig zijn in Kattendijke, in het bezit zijn van het diploma sociale hygiëne, ingeschreven staan bij de kamer van Koophandel als zelf standig ondernemer en in het be zit zijn of raken van een diploma bedrijfshulpverlening. Het bestuur wil gegadigden de mo gelijkheid bieden om activiteiten te ontplooien die de leefbaarheid ten goede komen. Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie contact opnemen via zona@zeelandnet.nl of 06-21512726. Conservator Eef Kloezen geeft uitleg over het verloop van de restauratie van Vaarzon Morels Gezicht op de Haven B8.I Uil 1»WW mi door Rens Wisse MIDDELBURG - De parkeergarages aan het Scheldeplein in Vlissingen en die in de Geere en Kousteense- dijk in Middelburg stappen over op het betaalsysteem t-tag. Na de positieve reacties vanuit de Fonteyne in Vlissingen, willen de beide gemeenten de t-tag verder uitbreiden naar deze locaties. Het systeem is niet onbekend in Zeeland. Het is al enige jaren in ge bruik om de tol van de Wester- scheldetunnel te betalen en ook in Terneuzen wordt het systeem toe gepast. Via een klein apparaatje in de auto worden de kosten automatisch af geschreven, zonder dat de gebrui kers daarbij iets hoeven te doen. Reizigers die vaak door de Wester- scheldetunnel komen, maken veel gebruik van de t-tag. Evenals de gemeente Temeuzen is ook Vlissingen tevreden over het functioneren van het t-tag sys teem in de parkeergarage in de Fonteyne. Het aantal gebruikers van de par keerkelder dat betaalt met de t-tag groeide de afgelopen maanden ge staag. In januari zal het systeem dan ook in de parkeergarage bij het Schelde plein ingevoerd worden. In Middelburg krijgen de parkeer garages Kousteensedijk en de Gee re vanaf het voorjaar de mogelijk heid om met de t-tag te betalen. De gemeente Middelburg richt zich daarmee ook op bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Die hebben het apparaat vaak al in hun auto zitten omdat ze veel ge bruik maken van de Westerschel- detunnel. Zij kunnen op deze manier voorde lig hun auto parkeren. „Het is een heel eenvoudig sys teem", zegt Martin Martens van Movenience BV, het bedrijf achter de t-tag. „Je hoeft eigenlijk niets te doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46