281 zeeland Naturistencamping Qeen botoxbehandeling mag met uitbreiden 0 Veel meldingen over zoenende wielrenner Groen Windmolen mag niet in kom van St.- Maartensdijk woensdag 28 december 2011 SCHILDERij Plamuur in craquelé zorgt voor vertraging en hogere kosten door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Uitbreiding belast natuur en milieu te zwaar is het ar gument van het Veerse college van B en W om het aantal standplaat sen op camping Hermitage in Oostkapelle niet van zestien naar vijfentwintig te laten groeien. De naturistencamping ligt in De Manteling. Het perceel grenst aan Natura 2000 en maakt deel uit van de ecologische hoofdstructuur, zegt het gemeentebestuur. 'Intensi vering van verblijfsrecreatie hierop is niet gewenst, c.q. onlogisch'. Bo vendien meent Veere dat meer standplaatsen ook extra verkeer met zich meebrengt. Dit rijdt over een half verharde weg door de Manteling en dat beschouwt het college eveneens als ongewenst. De eigenaren van de camping aan de Groeneweg wilden toestem i#SS8l ming voor een verbeterplan voor het kampeerterrein. Het plan be trof de hoogstamfruitbomen op het terrein en de landelijke inpas sing. Daaraan koppelden de uitba ters de wens om het aantal stand plaatsen uit te breiden. De gemeente is van mening dat 'vanuit het oogpunt van differen tiatie van het kampeerproduct, uit breiding niet onlogisch zou zijn'. Maar concludeert de gemeente ver volgens 'vanwege de bescherming van natuur en milieubelangen is dat niet voor de hand liggend'. De voormalige gemeente Dom burg maakte de naturistische kam- peervorm op de Hermitage des tijds mogelijk om een agrarisch be drijf met hoogstamboomgaard op twee percelen in stand te kunnen houden. In het huidige bestem mingsplan is toestemming voor zestien kampeerplaatsen. door Lilian Dominicus Plamuur op een schilders doek om craquelé op te vullen. Hoe verzin je het, zou je anno 2011 zeg gen. Maar de belangstel ling voor de cultuurhistorische waarde van Vaarzon Morels Ge zicht op de Haven van Yerseke uit 1913 is niet altijd zo groot geweest als nu. Decennialang fungeerde het vier meter hoge en zes meter brede werk als louter achtergrond decoratie van de politieke discus sies die burgemeesters, wethou ders en raadsleden over het beleid in de toenmalige gemeente Yerse ke voerden. Die moeten er, geheel in de tijdsgeest van toen, vrolijk op los hebben gepaft. De hoofdmoot van het restauratie werk van de afgelopen maanden bestond dan ook voornamelijk uit het verwijderen van lagen vuil, vet en nicotineaanslag. Circa 160 werk uren zitten daar al in en nog is het werk niet gedaan. „We zijn nog wel 30 a 40 uur bezig voordat deze eerste fase af is", schat conservator Eef (Evert) Kloezen in. Het schilderij is indertijd gemaakt voor een tentoonstelling in de Ab- Conservator Eef Kloezen geeft uitleg over het verloop van de restauratie van Vaarzon Morels Gezicht op de Hoven door Frank Balkenende GOES - De zoenende wielrenner, die afgelopen jaar wildvreemde vrouwen op straat kuste, heeft de Delictenmonitor van de gemeente Goes flink in de war geschopt. Dankzij hem is het aantal zedenza ken explosief gestegen. Vorig jaar waren dat er 25, in 2011 staan er 36 zedenzaken geregistreerd. Volgens burgemeester René Verhulst is ze ker de helft daaryan te danken aan de onbekende wielrenner die aller lei vrouwen op straat begon te zoe nen. Veel vrouwen deden daarvan aangifte of melding. Ook het uitgaansgeweld is toegeno men, althans er zijn meer aangif tes gedaan. Vorig jaar werd zeven tien maal aangifte gedaan van ge weldsmisdrijven in het uitgaans centrum, dit jaar gebeurde dat 25 keer. Het bezit van vuurwapens is fors gestegen. Vorig jaar betrof dat bezit van één illegaal vuurwapen, dit jaar zijn er vier in beslag geno men. Het aantal woninginbraken is afge nomen, evenals de winkelcrimina- liteit. Allebei met zo'n tien pro cent. Verder kwam er in 2011 min der (geregistreerd) huiselijk ge weld voor. Ook het aantal meldin gen van overlast door jeugd daal de. SINT-MAARTENSDIJK - Aan de Sport- laan in Sint-Maartensdijk mag geen 29 meter hoge windmolen ko men. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Het verzoek om de turbine te mo gen bouwen, is ingediend door een ter plaatse gevestigd bedrijf De onderneming wil daarmee in een deel van de eigen energiebe hoefte voorzien en zo een steentje bijdragen aan het milieu. Dat het college van B en W van de gemeente Tholen wil geen mede werking verlenen, is niet heel ver rassend. Het gaat immers om een stek in de bebouwde kom, met wo ningen op relatief korte afstand. Areca Palm ChrysalitJocarpus lutescens - Hoogte 90-100 cm. Potmaat21 cm. Ma. t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28