zeeland 127 lekker zitten' T-tag nu ook in Middelburg Jan van Beekhuizen Jl m 205,- 'Stormloop' op Oude Stad is gestagneerd Start Engelse Wijk niet erg veelbelovend New Years Party voor jongeren uit Veere Betaalsysteem tunnel in meer parkeergarages .^iir- VEERE woensdag 28 december 2011 „We worden kleiner. Bedrijfseconomisch is dat erg, want met minder woningen en minder huur heb je ook minder inkomsten. Maar een corporatie is gelukkig geen onderneming die winst nastreeft." neergezet, moet je ook maatrege len treffen om vandalisme op het bouwterrein tegen te gaan. Dat kost ook handenvol geld." Bovendien zit ook niet iedere be woner op nieuwbouw te wachten. Van Beekhuizen: „Op 't Eiland bij voorbeeld. Hoe oud de flatjes er ook zijn, de bewoners zijn er zó ge lukkig mee. Dat zien we wel aan de mutatiegraad; de mensen gaan pas weg als het echt moet. Natuur lijk zouden wij wel wat met dat stukje Vlissingen willen. Maar de bewoners niet. Zelfs nieuwe socia le huurwoningen zijn onbespreek baar. Nou ja, dan laten we ze maar lekker zitten." NU NIEUW! Hanglamp Chivallo In rvs met helder en wit glas. 3x20W halogeen. Breedte 100 cm. Ook verkrijgbaar in tafel en wandlamp.J239r- 1 jaar garantie op de lamp (m.u v. lichtbron) lichtadvies aan huis 14 dagen zichtgarantie thuisbezorgen montage service *15% Korting geldig t/m 31 december 2011 De nieuwbouw van de VKs- singse Slijkstraat gaat ko mend voorjaar van start. Een kwartaaltje later dan bedoeld, omdat het verkoopstreven van ze ventig procent niet is gehaald. Van de 21 stadswoningen zijn er name lijk 'nog maar' twaalf verkocht. En dat terwijl er aanvankelijk een stormloop leek te ontstaan, gezien de drukte bij de Oude Stad-stand tijdens de Woonbeurs in de Tim merfabriek. De stagnatie ligt niet aan de prijs, blijkt wel uit de eerste contracten, aangezien die juist zijn getekend in de duurdere klasse, tot drieënhalve ton. l'Escaut, die in dit project partici peert en op de Grote Markt nog 41 appartementen in de sociale huur in petto heeft, denkt de achter stand nog wel te kunnen inhalen. En anders durft projectontwikke laar Marsaki het risico wel aan. Die zoekt daar dekking voor. Op aangeven van de Am sterdamse restauratiear chitect Andre van Stigt is corporatie l'Escaut erin geslaagd de rekening voor restauratie van de Engelse Wijk in Vlissingen da nig terug te brengen. Hoeveel mensen straks voor een kaal casco betalen, wil de directeur niet onthullen. Wel dat het bedrag véél lager dan een ton zal zijn. Maar ja, nu nog kopers zien te vin den. De lijst telt nog steeds maar vijf kandidaten. Terwijl er vijftig panden te verdelen zijn. De overi ge dertig gaat l'Escaut zelf restaure ren en verhuren. Een weinig belovende start dus, maar het in Vlissingen zo vaak ge bruikte s-woord valt in elk geval niet meer. Slopen gebeurt op de kop van de Bonedijke niet. l'Es caut bereidt een campagne voor om kopers over de streep te halen. DOMBURG - Voor de Veerse jeugd vindt op 5 januari een nieuwjaars feest plaats. De New Years Party is een initia tief van de Stichting Welzijn Veere. Die werkt daarbij samen met Indigo, Kunstbende en Kunst educatie Walcheren. De New Years Party vindt plaats in het Schuttershof in Domburg en is be stemd voor kinderen vanaf 12 jaar. Het feest begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Er is een dj-workshop, creaworkshop, apenkooi, urban dance, kickbok sen en cocktail maken. Meer informatie is te vinden op www.veerejeugd.nl door Rens Wisse MIDDELBURG - De parkeergarages aan het Scheldeplein in Vlissingen en die in de Geere en Kousteense- dijk in Middelburg stappen over op het betaalsysteem t-tag. Na de positieve reacties vanuit de Fontey- ne in Vlissingen, willen de beide gemeenten de t-tag verder uitbrei den naar deze locaties. Het systeem is niet onbekend in Zeeland. Het is al enige jaren in ge bruik om de tol van de Wester- scheldetunnel te betalen en ook in Terneuzen wordt het systeem toe gepast. Via een klein apparaatje in de auto worden de kosten automa tisch afgeschreven, zonder dat de gebruikers daarbij iets hoeven te doen. Reizigers die vaak door de Westerscheldetunnel komen, ma ken veel gebruik van de t-tag. Evenals de gemeente Terneuzen is ook Vlissingen tevreden over het functioneren van het systeem in de parkeerkelder in de Fonteyne. Het aantal gebruikers van de par keerkelder dat betaalt met de t-tag groeide de afgelopen maanden ge staag. In januari zal het systeem dan ook in de parkeergarage bij het Schelde plein ingevoerd worden. In Middel burg krijgen de parkeergarages Kousteensedijk en de Geere vanaf het voorjaar de mogelijkheid om met de t-tag te betalen. De gemeente Middelburg richt zich daarmee ook op bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Die hebben het apparaat vaak al in hun auto zitten omdat ze veel gebruik ma ken van de Westerscheldetunnel. Zij kunnen op deze manier voorde lig hun auto parkeren. „Het is een heel eenvoudig sys teem", zegt Martin Martens van Movenience BV, het bedrijf achter de t-tag. „Ie hoeft eigenlijk niets te doen. Ie hebt geen contant geld, creditcard of opgeladen chipknip nodig en hoeft niet meer in de rij te gaan staan voor de betaalauto maat." Toch is het systeem niet geheel on omstreden. Een aantal gebruikers klaagt over de abonnementskos ten om gebruik te kunnen maken van het parkeren met de t-tag. Het is dan ook niet bedoeling van de gemeenten om de t-tag op termijn als enige betaalsysteem te gaan ge bruiken, maar wel om het als op tie aan te bieden voor wie er ge bruik van wil maken. GEMEENTE GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN IVM FEESTDAGEN Op maandag 2 januari is het gemeentehuis vanaf 10.30 uur geopend i.v.m. een nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. MILIEUSTRAAT De milieustraat is op zaterdag 31 december geopend van 09.00 uur tot 13.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.zrd.nl of bel 0900-4433333. AFSLUITEN ONDERGRONDSE AFVALCONTAINERS Om schade, overlast en vernielingen te voorkomen aan ondergrondse containers voor glas en kunststof verpakkingen zijn deze op 31 december vanaf 10.00 uur allemaal afgesloten. Op 1 januari, vanaf 12.00 uur, zijn alle containers weer open. OPRUIMEN VUURWERKAFVAL Vuurwerkresten, soms met gevaarlijk korte lontjes, verpakkingen en lege flessen zijn niet te voorkomen. De gemeente roept iedereen op om het vuurwerkafval in de straat direct na oud en nieuw op te ruimen. Zo kunnen we gevaarlijke situatie voorkomen en ziet het er ook meteen weer netjes uit. NIEUWJAARSRECEPTIE Op maandag 2 januari 2012 is de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Alle inwoners, vertegenwoordigers van instellingen, kerkbesturen, stads- en dorpsraden, bedrijven, organisaties en andere belangstellenden, zijn welkom in het gemeentehuis in Domburg van 19.00 tot 21.00 uur. www.veere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27