Zeeland PZC Arnemuiden geen risicogebied meer Krakers gesommeerd te vertrekken Bob WALCHEREN 26 en 27 25 30 en 31 OUD EN NIEUW Burgemeester Schouwenaar vindt extra inzet politie en brandweer niet langer nodig Met zijn allen naar de stal almanak Woensdag 28 december 2011 Engelse wijk blijft gevrijwaard van de sloophamer Zeeuwse aanpak krijgt landelijk vervolg Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele arnemuiden - Tijdens de jaarwisse ling wordt in Arnemuiden niet lan ger extra politie en brandweer in gezet. Tien jaar na de ernstige oudjaars- rellen acht burgemeester Koos Schouwenaar het niet langer no dig om met Arnemuiden anders om te gaan dan met andere wijken en kernen van de gemeente Mid delburg. De laatste jaren gaat het steeds be ter in Arnemuiden, zo heeft Schouwenaar met eigen ogen kun nen vaststellen. De gemeente heeft in een brief aan de inwoners van Arnemuiden de nieuwe aan pak uitgelegd. Schouwenaar: „Het is de laatste ja ren met Oud en Nieuw gewoon normaal, gezellig in Arnemuiden. Dan moet je de vraag stellen hoe lang je moet doorgaan met het stu ren van meer politie- en brand weermensen naar die plaats." Daar komt bij dat in bepaalde de len van de stad Middelburg het de afgelopen jaren steeds onrustiger wordt en dat daar eerder extra poli- tie-inzet nodig lijkt te zijn. Schou wenaar wil geen wijken of buur ten bij naam noemen, ook al om dat het niet altijd te voorspellen is of en waar zich problemen zullen voordoen. Voor het op voorhand sturen van tientallen politie- en brandweer mensen naar Arnemuiden is vol gens de burgemeester in elk geval geen reden meer. Bovendien brengt dit ook ten onrechte scha de aan de reputatie van de Arne- muidenaren. Schouwenaar: „Sommige mensen zullen zich afvragen of het wijs is om nu al te zeggen dat we in Arne muiden geen extra politie meer in zetten. Maar ik vind dat je met open vizier mensen tegemoet moet komen. Toen we wel extra politieinzet nodig achtten, zeiden we het ook. Dan moet je dat ook doen als je het niet meer nodig vindt. Het moet geen spelletje wor den", aldus de Middelburgse burge meester. In Arnemuiden zal nu worden ge patrouilleerd zoals in alle andere delen van de gemeente. Het totaal aantal agenten en brandweermen sen dat in de gemeente Middel burg op de been is tijdens oudejaarsavond en nieuwjaars nacht wordt niet minder. Net als elders in Zeeland krijgt de politie in Middelburg ondersteuning van de Koninklijke Marechaussee. MIDDELBURG - Enkele honderden mensen zijn gistermorgen achter de kudde van schaapsher der Jan Kaljouw naar zijn stal aan het Laurens Stommespad in Middelburg gelopen. De 270 schapen liepen vanaf een weiland aan de Prooijenseweg door het noorden van de stad naar de stal. Daarbij moest de kudde ook over de President Rooseveltlaan (foto) en de Laan der Verenigde Naties. De kudde schapen had onderweg veel bekijks. Op het kruispunt met de Sandberglaan stonden mensen met came ra's in de aanslag klaar om de niet alledaagse stoet vast te leggen. Eenmaal in de stal stond voor de wandelaars, althans die op twee be nen, chocomel en erwtensoep klaar. De poli tie begeleidde de tocht. Kaljouw trok enkele maanden geleden ook al veel bekijks toen hij met zijn kudde over de Stationsbrug liep. Van wege de reacties die hij toen kreeg, had Kal jouw van te voren bekend gemaakt wanneer hij zijn schapen naar de stal zou brengen. „Ik had wel wat mensen verwacht, maar dat het er zoveel zouden zijn was voor mij ook een verrassing", aldus Kaljouw. foto Lex de Meester door Theo Ciele MIDDELBURG - De drie krakers die sinds vrijdag in Middelburg een pand op bedrijventerrein Rams- burg bezetten moeten van de ge meente het huis verlaten. Het gaat om een woning op het terrein waar eerst het dierenasiel was gevestigd. De gemeente Middelburg heeft dit pand en andere percelen en pan den in de buurt gekocht om de Oostperkweg te kunnen verleg gen. Het gekraakte pand staat op de nominatie om spoedig gesloopt te worden. Het asiel verhuisde dit voorjaar naar een nieuw onderko men in Vlissingen. De nu gekraak te woning diende tot de sluiting van het asiel in Middelburg als kat tenverblijf De gemeente Middelburg heeft de drie krakers gesommeerd het pand te verlaten. Ook is contact gezocht met het Openbaar Ministerie om Tip? redactie@pzc.nl het drietal op grond van de nieu we anti-kraakwet uit de woning te laten zetten als ze niet vrijwillig vertrekken. Volgens een woord voerder van de gemeente gaat het om drie jongemannen die zeggen te zijn gaan kraken omdat er in Middelburg geen woonruimte voor hen is. Maar volgens de ge meente snijdt dit verhaal geen hout en moeten ze 'ophoepelen'. Die woning moet nu eenmaal wij ken voor de aanleg van de weg. Een echt koffiezetapparaat, het staat alweer enkele jaren op het verlang lijstje van die werknemers op dat Goese kantoor. Bij gebrek aan beter worden uit erfenisjes van oudtantes bijna versleten koffiezetapparaatjes gered om maar koffie te kunnen blij ven drinken. Als het ene apparaat er mee ophoudt, is er altijd een alterna tief. Om beurten halen de collega's pakken koffie. En zo blijft koffie een dankbaar onderwerp van gesprek, waaruit altijd weer geconcludeerd wordt dat het bakje thuis het best smaakt. Zo ook bij die Goese collega, die prat gaat op haar sterke kopjes, gezet in een Italiaanse cafetière. „De oorspronkelijke manier om espresso te maken", legt ze daar steevast bij uit. Totdat ze onlangs door een bouwvakker, bij haar thuis voor een klus, uit de droom werd geholpen. Die weigerde het tweede bakje. Zijn verklaring? „Ik moet nog rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25