3 RCS ook in de zaal in de vorm Thamar Zweistra is de Van Poelje knoopt er sterkste in Subli Cup nog een seizoen aan vast 441 sport KERSTZAALVOETBALTOERNOOI Ondanks gelijke spelen tegen Patrijzen en Dauwendaele wint RCS dikverdiend het RCS schreefv00rde derde keerhet kerstzaalvoetbaltoernooi van s-Heer Arendskerke. 's-Heer Arendskerke op zijn naam. Westerweele toont zich beste snelschaker Ferguson wil Ciggs nog jaar behouden José Mourinho wil terug naar Engeland Kousemaker langer bij FC Dordrecht Heijnen blijft 96 Belgen voor kerstzaalvoetbaltoernooi van W dinsdag 27 december 2011 MIDDELBURG Henrik Westerweele van de schaak club Souburg is winnaar geworden van het open Middelburgs snel schaakkampioenschap. Met negen punten uit elf partijen bleef hij Sven Stange en Jeroen Hekhuis een half punt voor. Westerweele zag de concurrenten punten morsen, ter wijl hij zelf de punten wel pakte. Dat ging af en toe met kunst- en vliegwerk. Tegen Johan de Wolf en Sven Stange kwam hij goed weg. De laatste ronde werd er nog verlo ren van Cor Jansen, maar de eindze ge was al binnen. MANCHESTER Manager Alex Ferguson van Man chester United wil Ryan Giggs nog een jaar behouden voor zijn ploeg. De 38-jarige routinier liet vorige week weten dat hij binnenkort met Alex Ferguson om de tafel gaat om over zijn toekomst te praten. „Ik denk dat Ryan nog een seizoen kan spelen", meent Ferguson. „Er is op dit moment geen enkel be wijs dat zijn energie of snelheid minder wordt. Hij voetbalt nog steeds hetzelfde als twee, drie jaar geleden. Het is geweldig", aldus Alex Ferguson. MADRID Coach José Mourinho van Real Ma drid wil in de toekomst weer aan de slag in de Engelse Premier Lea gue. „Ik ben heel blij om nu bij Real Madrid te zijn. Ik had niet de kans willen missen om hier te kun nen werken. Maar mijn passie ligt in Engeland. Als het lukt wil ik daar heel graag terugkeren en dan heel lang blijven", onthulde Mou rinho gisteren voor de BBC radio. Het contract van Mourinho in Spanje loopt nog door tot het sei zoen 2013-2014. DORDRECHT Wilmer Kousemaker heeft zijn doorlopende verbintenis bij FC Dordrecht verlengd. De uit Tholen afkomstige voetballer staat nu tot zomer 2015 onder contract bij de eerste-divisieclub. „In Wilmer Kousemaker zien we de nestor van de huidige selectie, een belangrijke speler en dragende kracht," verkondigde technisch ma nager Marco Boogers. „Wilmer heeft het fantastisch naar zijn zin bij de club." Kousemaker kwam eerder uit voor NAC en Den Bosch. GENT Bij indoorwedstrijden atletiek in Gent won Noah Heijnen de 60 me ter. De atleet van Delta Sport no teerde een tijd van 7.24 seconden. Hiermee bleef hij slechts één hon derdste seconde boven zijn per soonlijk record. In deze reeks bleef Heijnen maar liefst 96 Belgische jaargenoten voor. Heijnen is in voorbereiding op een grote indoorwedstrijd op 7 januari in Apeldoorn waar hij het opneemt tegen de Nederlandse top. door Koen de Vries ERMELO - Dressuuramazone Tha mar Zweistra heeft in Ermelo be slag gelegd op de eindzege in de Subli Cup voor vierjarige paarden. De inwoonster van Schore (29) bleef met de hengst Hexagons. Charon de concurrentie ver voor. De combinatie kreeg een score van 87 procent. Zweistra was zeer te spreken over de prestaties van haar paard. „Charon deed het super. Hij heeft een enorme werklust. Ik denk niet dat ik ooit zo'n goed paard gehad hebr De stap werd gewaardeerd met een tien. De jury vond dat on derdeel volmaakt. Ook de galop en de draf waren heel goed." Zweistra en Charon hadden zich al geplaatst voor de selectiewed strijden voor het WK voor jonge paarden in het Duitse Verden. In Ermelo bevestigden ze dat ze kans rijk zijn voor deelname aan het WK. Er mogen 35 combinaties meedoen aan de selectiewedstrij den, vijf worden afgevaardigd naar Duitsland. Er was meer Zeeuws succes in de ze rubriek. Chantal Nijpjes uit Sint Laurens werd met Chacavara N, net als Charon een Rubiquil-nako- meling, derde. Zweistra's stalgeno- te Dinja van Liere werd vijfde met Duval's Capri Sonne. Ook de num mer twee, Ellen Wynia uit Steen bergen, heeft een Zeeuwse connec tie. Haar paard Chakakahn is in Oostkapelle gefokt. Bij de vijfjarige paarden werd Din ja van Liere vierde. Ze reed op de Louisville-nakomeling Hexagons Bon Ami. Thamar Zweistra werd vijfde met Hexagons Banderas. VLISSINGEN - Jurriaan van Poelje is ook volgend voetbalseizoen trai ner van GPC Vlissingen. De oefen- meester bereikte zaterdag een ak koord over een nieuwe eenjarige verbintenis. Van Poelje is aan zijn tweede seizoen bezig bij de zater dag-eersteklasser. Ko Stoutjesdijk wordt met in gang van volgend voetbalseizoen trainer bij Duiveland. Hij volgt Henk Schouten op die aan zijn vierde jaar bezig is bij de zater dag-tweedeklasser. Stoutjesdijk is nu nog trainer van WHS. Patrick Boute is ook volgend sei zoen trainer van de voetbalvereni ging Biervliet. Boute is momenteel bezig aan zijn derde seizoen en staat met Biervliet op de vierde plaats in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Pearl Doesburg wordt volgend seizoen trainer van Jong Ambon. Hij komt over van voetbalvereni ging Goes waar hij nu voor het tweede jaar de tweede selectie on der zijn hoede heeft. Doesburg was in het verleden trainer bij Hoedekenskerke, Kruiningen en JVOZ. Als voetballer speelde hij bij Goes en Kloetinge. Op dit moment wordt Jong Am- bon getraind door Arie Pentury en Marlon Mual, met Paul Sohilait als assistent. Over hun rol in het nieuwe seizoen zijn nog gesprek ken gaande. Trainer Wim Fenijn en en de voetbalvereniging Philippine heb ben in onderling overleg besloten om na dit seizoen de overeen komst te verbreken. Wim Fenijn heeft dan de selectie van de voet balclub uit het mosseldorp één sei zoen onder zijn hoede gehad. -ai sxï SSV'er Ibi El Uarichi houdt Abdoe Abdenbi van RCS van het lijf in de finale van het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74