routen uit verleden in recital voor feestdagen Buurtzorgpension wordt primeur in Zierikzee II zeeland 125 r 11 Duo brengt passend Hoop gloort voor Scheldekraan dinsdag 27 december 2011 één, twee en drie uur 's nachts be zocht door de geesten uit verle den, heden en toekomst. Zij schet sen hem de mensen van wie hij ooit hield, hoe hij ze is verloren en waar zijn foute beslissingen uitein delijk toe zouden kunnen leiden. Eén van de mooiste scènes waarin de worsteling met gevoelens tot ui ting komt, is het duet van de oude Scrooge en zijn jongere versie (Pie- ter-Jan van den Berg). Veel vrolijkheid manifesteren Mu sicalvrienden in de feesttaferelen bij de familie Fezziwig en bij neef William met het hilarische lied 'De kat van de kok'. Kim Leeuw tekent voor de choreo grafie van zowel de specifieke dan sen als van de mise-en-scène van het ensemble. De voorstelling wordt met veel vaart gespeeld. De changementen verlopen soepel en zouden derhalve best een tikje door Esme Soesman ZIERIKZEE - Op een stuk of vijf plaatsen in Nederland worden voorbereidingen getroffen om een buurtzorgpension te vestigen. De ze nieuwe kleinschalige zorgvoor ziening krijgt in Zierikzee de pri meur. Medio februari wordt het eerste buurtzorgpension geopend, boven de Victoriakliniek in het voormalige Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Het idee is voortgekomen uit eer dere plannen van Zeeland Invest voor een zorghotel. In samenwer king met Buurtzorg Nederland is de gedachte ontstaan een klein schaliger voorziening te ontwikke len. Eventueel in combinatie met een zorginstelling zoals een hospi ce of ziekenhuis. Of, in de wat gro tere steden, los in de wijk. Onder meer in Middelburg, Vlissingen en Bergen op Zoom is Buurtzorgpen sions Nederland zich aan het oriënteren op mogelijke vesti gingslocaties. „Het is een nieuw fenomeen; inno vatief en flexibel", meent directeur Charles Versluijs. Aantal kamers, een eventuele koppeling met ande re organisaties en de verdere invul ling kunnen per buurtzorgpen sion verschillen. in Zierikzee wordt op de bovenste verdieping van het ziekenhuis een een zorgpension met 19 kamers ge realiseerd: 16 eenpersoons, 2 twee persoons en 1 vierpersoons kamer. Met eigen tv, i-Pad en badkamer. De koppeling met de Victoiiakli- niek ligt voor de hand. Mensen kunnen straks in dit zelfstandig be handelcentrum terecht voor onder meer kaak-, neuro- en plastische chirurgie en KNO. Maar ook huis artsen (daar is nog overleg mee gaande) kunnen mensen doorver wijzen naar het buurtzorgpension. „Mensen die te goed zijn voor het ziekenhuis, maar te slecht voor thuis." Het buurtzorgpension kan daar naast de oplossing zijn in geval van een beddentekort in het ver pleeghuis of als mensen tijdelijk hun huis moeten verlaten in ver band met een woningaanpassing (WMO). Daarnaast is het pension in te zet ten bij verkeerde bedproblema- tiek; mensen die geen me- disch-specialistische zorg meer no dig hebben, maar nog wel in het ziekenhuis liggen. door Jeanette Vergouwen Het Duo Q_8t Y (sopraan Daphne Questro en pia niste Anna Yerdiga- ryan) verzorgde een passend recital in de feestdagenpe riode. Het concert droeg de titel 'Kerstnacht en dag- en nachtrit mes'. Alle ingrediënten hiervoor zaten in de liederen: nachtelijke duisternis, maneschijn, mistletoe, kerstboom, herders, koningen en engelen, maar ook kabouters en elfjes. Sfeermuziek die door het pu bliek als prettig, vredig en aange naam werd ervaren. Het programma was een bonte mix van liederen en solopianower- ken. De zangeres stak in haar rode outfit goed af tegen het blauwe de cordoek, waarin vele lichtjes flon kerden. Het programma bevatte werken uit de 19de eeuw en enke le uit de 20ste eeuw. Toegankelijke en aangenaam verteerbare muziek. Voor de pauze klonken de werken aan de vlakke kant en was de mu zikale spanning niet groot. Daphne Questro stelt dat zij een sopraan is, maar zij bezit het tim bre van een mezzosopraan. Zij mengt haar medium sterk met haar borststem en dit was ten na dele van de kopstem en de helder heid. Zij zingt regelmatig opera en dat was te merken aan het ruime vibrato. KLASSIEKE MUZIEK Open Haard Concert Kerstnacht, Dag- en Nachtritmes. Door Duo Q Y. Gehoord maandag 26 december in Porgy en Bess in Terneuzen. De pianowerken werden, ondanks de foutjes, met geestdrift gespeeld. De Mondscheinsonate van Beetho ven klonk vlak, maar de Gnomen- reigen van Liszt was grappig. De trippelende kaboutervoetjes wa ren goed te horen. De tempera mentvolle Villancico's zorgden voor wat Spaanse zon en het Fran se volkslied uit de achtste eeuw dat door Willem Andriessen in een modern jasje werd gestoken was een verrassend element. Na de pauze stond de piano vol open en stond Questro vooraan op het podium. Dit kwam de ba lans ten goede. Het Clair de Lune van Debussy werd genuanceerd vertolkt. De vreemd gekozen vrolij ke Etude van Moszkowski, met ve le twinkelende nootjes werd door het publiek enthousiast ontvan gen. Waardering was er ook voor het Wiegenlied van Brahms en het Elfenlied van Hugo Wolf Dit beel dend en grappig lied werd met pa thos vertolkt. Het duo gaf nog twee toegiften. Scrooge (vertolkt door Reinier Won- dergem) laat de mensen op straat weten dat hij een grote hekel heeft aan kerstfeest. foto Willem Mieras meer licht mogen krijgen, zodat het publiek daar ook iets van ziet. 'Scrooge, de musical' in De Mythe, Goes is vandaag nog twee keer te zien (14.00 en 20.00 uur) en morgen om 20.00 uur. Sopraan Daphne Questro en pianiste Anna Yerdigaryan verzorgden een bij de feestdagen passend recital. foto Peter Nicolai SStMnHHBH ■HBMHHI VLISSINGEN - Als het aan de ge meente Vlissingen ligt, staat de oude Scheldekraan komend voor jaar weer overeind. Gerestaureerd en wel. Dat antwoordt het college op vra gen van de Lokale Partij Vlissin gen. Die wilde weten of de ge meente haar bijdrage aan restaura tie van de kraan nog steeds heeft gereserveerd. De berichten daar over zijn nogal eens anders. Maar de gemeente verzekert de partij dat ze de tonnen nog veilig opzij heeft staan. Als er dekking wordt gevonden voor de restauratiekos ten én de jaarlijkse exploitatiekos ten, is de gemeente Vlissingen voornemens de oude torenkraan voor 30 juni 2012 te restaureren en te herplaatsen aan de noordzijde van het Dok. (SALE MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 4461JX Goes T 0113 21 92 22 Iceberg D&G Bikkembergs Love Moschino Frankie Morello Jacob Cöhen Blauer Aeronautlca Militare EA7 (emporio armani) Armani Jeans Rock Revival 7 For All Mankind Hydrogen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65