221 zeeland Geen wijziging serviceloket Kloosterzande v/ Unieke Calvarieberg in 3,2,1... GO! ooao Schoon schip met 'rare' stukjes gemeentegrond Rib OPENINGSTIJDEN Raad wijst beperking af almanak MONUMENT De Calvarieberg op de begraafplaats in Sint Jansteen is uniek in Zeeuws-Vlaanderen. Het monument, waarvan niemand precies weet hoe oud het is, moet dringend opgeknapt worden. Terneuzenaar is rijbewijs kwijt Nieuwe dansgroep Executieverkoop dinsdag 27 december 2011 door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De openingstij den van het gemeentelijk servicelo ket in Kloosterzande blijven ook volgend jaar ongewijzigd. Een meerderheid van de gemeenteraad heeft dat besloten na een verwar rende discussie. Burgemeester en wethouders wil den het loket op maandag- en vrijdagochtend sluiten en de dienstverlening beperken tot de donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De reden is dat er weke lijks maar 6 a 7 bezoekers over de vloer komen. Daar staan bijna 33.000 euro kosten tegenover. Dat geld stopt het college liever in de inrichting van een Klantcontact centrum, zoals dat door het rijk verplicht is opgelegd. Volgend jaar wordt daarmee een begin gemaakt bij wijze van proef Omdat het ge wone werk moet doorgaan zijn de ambtenarenuren uit Kloosterzan de hard nodig. Tijdens de raadsvergadering trok ken de oppositiepartijen van leer door erop te wijzen dat de coalitie partijen in verkiezingstijd riepen dat Kloosterzande een volwaardig gemeenteloket moest behouden. „Kiezersbedrog", concludeerde Ronnie Roctus (Algemeen Belang Groot Hulst), „Voortschrijdend in zicht", reageerde Frank Smits (PvdA). „Wij hadden het ook lie ver anders gezien, maar er blijft tenminste een loket", vond Luc Mangnus (Groot Hontenisse). In Hulst worden voorstellen vaak met één stem verschil aangeno men. Roctus zag al aankomen dat het dit keer niet anders zou zijn. Om toch nog wat binnen te halen kwam hij met het voorstel om het bespaarde geld op het loket dan toch in elk geval te besteden in Kloosterzande. Bijvoorbeeld aan een gemeenschapscentrum. „Dan heb ik een voorstel om alles maar te houden zoals het is", reageerde Jean-Paul Hageman van 'regerings partij' Groot Hontenisse. De oppo sitiepartijen konden eerst hun oren niet geloven, want dat was precies wat ze wilden. MEEST GELEZEN 1. Minder pechgevallen tunnel. 2. Duidelijkheid over stukjes grond. 3. Storing kraker 1 Dow Terneuzen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Tip? redactie@pzc.nl Een Middelburgse jongeman moet te genwoordig nogal eens aanwezig zijn bij evenementen waarbij is ver eist dat hij er representatief uitziet. Om die reden trok hij met zijn moe der mee stadswaarts, teneinde daar de nodige inkopen te doen. Zo werd een paar deftige schoenen aangeschaft. Daarna volgden een col bert, een bijpassende pantalon en een net overhemd. Daar kwam dan nog een fleurige stropdas bij om het ensemble te completeren. Eindelijk was het tijd om af te reke nen. juist op dat moment voelde moe der dat een arm zich tegen haar ach terlichaam drukte. Ze schrok en dacht meteen aan zakkenrollerij. Maar daar klonk de stem van zoon lief: „Dat is een rib uit je lijf mam!" door Eugène Verstraeten Het kerkhof in Sint Jan steen ligt er piekfijn bij. De graven worden net jes onderhouden, de paadjes geharkt. Heel anders is het gesteld met de toestand van de blikvanger van de Steense begraaf plaats, de Calvarieberg. Als je van af de straat de begraafplaats op wandelt zie je hem al liggen. Een flinke heuvel, deels bestraat met klinkers, deels met kinderkopjes. In de berg liggen drie geestelijken begraven die de laatste decennia in Sint Jansteen zijn gestorven. De bedekking van de heuvel is op meerdere plaatsen aan het verzak ken, voegen tussen dekplaten en metselwerk aan de achterkant scheuren. Kortom, er is een flinke opknapbeurt nodig. Maar daar voor heeft het kerkbestuur geen geld. Een jaartje of vijf geleden was er sprake van de vorming van een klusgroep die de klinkerheu vel een flinke opknapbeurt zou ge ven, maar daar is niet veel van te recht gekomen. „Toch moet er iets gebeuren", zegt inwoner Paul Prin ce van Sint lansteen. Hij vindt dat cultureel en historisch erfgoed be houden moet blijven en heeft zich daarom het lot van de Calvariberg aangetrokken. „Zo'n heuvel is een vrij uniek ver schijnsel", weet Prince. „Dit is de enige in Zeeuws-Vlaanderen. Ver der zijn er in België en Nederland nog wel een paar, maar niet veel." Toch is de aanwezigheid van een Calvarieberg op een begraafplaats volgens Prince wel zo logisch. „De Calvarieberg, ook bekend als Gol gotha, was de plaats in Jeruzalem waar Jezus werd gekruisigd. Dus zo'n monument past heel goed op een kerkhof Eigenlijk is het dan ook juist verbazend dat er niet veel meer begraafplaatsen zijn met een Calvarieberg." Bovenop de berg staat een groot ij TERNEUZEN - Op de Hughersiuys is zaterdag rond 2.40 uur een 34-jari- ge automobilist uit Terneuzen be trapt op rijden onder invloed van alcohol. Bij de ademanalyse op het politiebureau blies hij 395 micro gram per liter, terwijl voor hem als beginnend bestuurder slechts 88 ug/1 is toegestaan. Bij waarden hoger dan 350 ug/1 wordt het rijbe wijs ingevorderd, dus ook in dit ge val. De officier van justitie beslist over de teruggave ervan. msemgtsmamvi door Harmen van der Werf terneuzen - Van zevenhonderd ge meentelijke stukjes grond in de ge meente Terneuzen is onduidelijk hoe het gebruik is vastgelegd. De gemeente Terneuzen heeft daar onlangs actie op ondernomen. De bedoeling is het grondgebruik in de loop van volgend jaar goed te regelen. Wat dit voor de huidige gebruikers betekent, zal dan moe ten blijken. Dat er zoveel stukken gemeentelij ke grond al dan niet bewust onei genlijk worden gebruikt, is een er fenis uit het verleden. De drie ge meenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent waaruit de huidige ge meente Terneuzen is ontstaan in 2003, voerden elk een eigen grond beleid. Uit onderzoek is gebleken dat in veel gevallen de grond zon der toestemming wordt gebruikt. Het gaat om heel verschillende per celen, van een kleine strook die bij een tuin is getrokken tot een forse uitbreiding van het bedrijfserf De omvang loopt uiteen van drie tot 840 vierkante meter. Alle gebruikers zijn aangeschreven door de gemeente. Een luchtfoto is bijgevoegd. De kans bestaat dat de gemeente de grond zelf weer in gebruik neemt of te koop aanbiedt aan de gebruikers. zeren kruisbeeld. Dat is in goede staat gebracht en heeft een nieuwe verflaag gekregen. In de heuvel liggen drie geestelij ken begraven: kapelaan J.G.M. van de Riet (1893-1943), J.H.A. Pre- ijers (1885-1970), pastoor in Sint Jansteen van 1925 tot 1966, en G.J.J. Claessens (1924-2004), pastoor in het dorp van 1985 tot 1994. Niemand weet nog precies wan neer de zowat drie meter hoge Cal- 1 varieberg is aangelegd. De verzak kingen van de klinkerbekleding hebben vermoedelijk te maken met het vergaan van de doodskis ten. Van een opknapbeurt door vrijwil ligers is het nooit gekomen, maar Prince twijfelt of dat wel de oplos sing is. „Ik denk dat er een onder steunende constructie in de berg moet komen. Een vakman moet er eens serieus naar kijken, want daar is de berg te zinvol voor. Het is een monument." terneuzen - Welzijn Ouderen Ter neuzen begint volgende maand een dansgroep. Die komt wekelijks op woensdagochtend samen in De Veste aan het Oostelijk Bolwerk. Het gaat om recreatief dansen, met moderne invloeden. Wie zin heeft mee te doenkan bellen met Rens- ke Kroeze via 0115 617774. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Paul Prince wijst op de scheuren in het metselwerk bovenop de Calvarieberg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62