Zeeland PZC Aantal pechgevallen in tunnel daalt Naar Dirk dus! Rib BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 22 KALE CIJFERS „Mensen hebben het idee dat het erger wordt door betere informatievoorziening." Oosterlicht serveert kerstverhaal als raamvertelling Vluchtmisdrijf na aanrijding fietser bij Bruinisse almanak Amstel bier Blik 50 cl Dinsdag 27 december 2011 Vijftig jaar later is het tijd voor een klassenreünie Verrukkelijk eten in de pastorie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het aantal pechgeval len in de Westerscheldetunnel en op de toeleidende wegen is afgelo pen jaar gedaald. Woordvoerder In- go de Moor kan nog geen volledig beeld geven. Hij heeft de eerste drie kwartalen van 2010 en 2011 met elkaar vergeleken. Op basis daarvan signaleert hij een afname met tien procent. Het beeld dat veel weggebruikers hebben, is anders, weet ook De Moor. Vooral het aantal stremmin gen door stilgevallen vrachtwa gens springt de laatste tijd in het oog. Gistermiddag moest de tunnel richting Terneuzen enige tijd dicht vanwege een vrachtauto met pech. Vrijdagnacht en donderdagavond was dat ook al het geval. En on langs kwam een vrachtwagen met schroot in de tunnel in de proble men. Zijn vrachtwagens door de crisis slechter onderhouden of rijden er meer vrachtauto's uit verre, op het gebied van verkeersveiligheid min der strenge oorden? Het zijn sug gesties die volgens De Moor niet stroken met de werkelijkheid op basis van de kale cijfers. Hij heeft wel een verklaring voor het feit dat mensen de indruk heb ben dat meer auto's met pech stranden. De informatievoorzie ning is door gebruik van nieuwe communicatiemiddelen verbeterd. De tunnel verstuurt al een tijdje sms-berichten met bijzonderhe den naar een paar duizend men sen met een gratis abonnement op die service. Sinds dit jaar zit de tunnel ook op het internetme dium twitter, waarop stremmin gen direct worden gemeld. Het tunnelbedrijf blijft werken aan een betere informatievoorzie ning. Langs de tunnelweg op Zuid-Beveland zijn nieuwe matrix- borden geplaatst. Die zijn binnen kort operationeel. Ook langs de tunnelweg in ZeeuwsVlaanderen komen deze borden, voor het ein de van het eerste kwartaal van 2012. Verderop, zoals langs rijks weg A58, lift de tunnel mee op sys temen van Rijkswaterstaat. GOES - Geen pijlen maar lichtjes gaven op kerstavond de route aan waarlangs een licht- optocht moest trekken. Talloze jampotjes met waxinelichtjes erin loodsten honderden men sen met en zonder lampionnen langs verschil lende personages uit het kerstverhaal. Een soort raamvertelling was het. Op verschillen de plaatsen langs de route in Goes-Oost werd het verhaal vanuit diverse standpunten ver teld: Herodes, die zijn macht wilde consolide ren, de engelen die wel beter wisten, geleer den die uitrekenden dat er iets belangrijks te gebeuren stond en herders die per ongeluk op de eerste rang zaten. Oosterlicht heette het succesvolle initiatief, dat naar verwach ting een vervolg krijgt. foto Willem Mieras Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! BRUINISSE - De politie zoekt getui gen van een aanrijding met vlucht misdrijf, zaterdag op de Langeweg bij Bruinisse. Een vijftienjarige jon gen werd op zijn fiets vanachter ge schept door vermoedelijk een ro de personenauto, die vervolgens in de richting van Oosterland ver dween. Een andere automobilist zag het ongeluk gebeuren en heeft de jongen met flinke spierpijn en een uitgescheurd oor naar huis ge bracht. De politie vraagt de dader zich te melden via telefoonnum mer 0900-8844, maar wil ook de onbekende automobilist spreken, die de jonge Bruinissenaar te hulp is geschoten. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Een Middelburgse jongeman moet tegenwoordig nogal eens aanwezig zijn bij evenementen waarbij is vereist dat hij er representatief uit ziet. Om die reden trok hij met zijn moe der mee stadswaarts, teneinde daar de nodige inkopen te doen. Zo werd een paar deftige schoenen aangeschaft. Daarna volgden een colbert, een bijpassende pantalon en een net overhemd. Daar kwam dan nog een fleurige stropdas bij om het ensemble te completeren. Eindelijk was het tijd om af te reke nen. Juist op dat moment voelde moeder dat een arm zich tegen haar achterlichaam drukte. Ze schrok en dacht meteen aan zak kenrollerij. Maar daar klonk de stem van zoonlief: „Dat is een rib uit je lijf mam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51