Zeeland PZC Primeur buurtzorgpension Zierikzee Eén tip over fietser Rib SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 22 ZIEKENHUISCEBOUW Kleinschalig project met luxe kamers Rollend door de duinen Dronkenlap op sokken almanak Inventarisatie van cultuurhistorische elementen 21 Dinsdag 27 december 2011 Inwoonster Zierikzee zet schoonmaakactie voor strandje op poten Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl irmn'Tf m iy m mmiiiniam iiiiwiiwnMwwiMBawinmiiTiTWKiMWMgnmriinnBriiTi door Esme Soesman ZIERIKZEE - Op een stuk of vijf plaatsen in Nederland worden voorbereidingen getroffen om een buurtzorgpension te vestigen. De ze nieuwe kleinschalige zorgvoor ziening krijgt in Zierikzee de pri meur. Medio februari wordt het eerste buurtzorgpension geopend, boven de Victoriakliniek in het voormalige Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Het idee is voortgekomen uit eer dere plannen van Zeeland Invest voor een zorghotel. In samenwer king met Buurtzorg Nederland is de gedachte ontstaan een klein schaliger voorziening te ontwikke len. Eventueel in combinatie met een zorginstelling zoals een hospi ce of ziekenhuis. Of, in de wat gro tere steden, los in de wijk. Onder meer in Middelburg, Vlissingen en Bergen op Zoom is Buurtzorgpen sions Nederland zich aan het oriënteren op mogelijke vesti gingslocaties. „Het is een nieuw fe nomeen; innovatief en flexibel", meent directeur Charles Versluijs. Aantal kamers, een eventuele kop peling met andere organisaties en de verdere invulling kunnen per buurtzorgpension verschillen, in Zierikzee wordt op de bovenste verdieping van het ziekenhuis een een zorgpension met 19 kamers (16 eenpersoons, 2 twee persoons en 1 vierpersoons) gerealiseerd. Met eigen tv, i-Pad en badkamer. De koppeling met de Victoriakli niek ligt voor de hand. Mensen kunnen straks in dit zelfstandig be handelcentrum terecht voor onder meer kaak-, neuro- en plastische chirurgie en KNO. Maar ook huis artsen (daar is nog overleg mee gaande) kunnen mensen doorver wijzen naar het buurtzorgpension. „Mensen die te goed zijn voor het ziekenhuis, maar te slecht voor thuis." Het buurtzorgpension kan daarnaast de oplossing zijn in ge val van een beddentekort in het verpleeghuis of als mensen tijde lijk hun huis moeten verlaten in verband met een woningaanpas sing (WMO). Daarnaast is het pen sion in te zetten bij verkeerde bed- problematiek; mensen die geen medisch-specialistische zorg meer nodig hebben, maar nog wel in het ziekenhuis liggen. Het aantal ziekenhuizen gaat in de toekomst fors omlaag, waardoor de druk op de thuiszorg en ver pleeghuizen toeneemt. Het thuis zorgpension kan het gat dat daar door ontstaat vullen, verwacht Ver sluijs. WESTENSCHOUWEN - Even de kilootjes er af vóór het kerstdiner. Familie De Oude uit Elle- meet trok gistermiddag half lopend, half rol lend door de duinen richting strand, vanaf de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijde- weg in Westenschouwen. Volle bak daar op tweede kerstdag, waar het 's middags een ko men en gaan was van mensen die even lekker wilden uitwaaien tussen copieuze kerstmaaltij den door. Zo ook de Ellemeetse familie (opa, oma, dochter, schoonzoon, twee kinderen en een vriendje). „Even wat ruimte maken." Dochter Marloes en zoon Thomas gaan rol lend voorop. Thomas: „Want ik vind gewoon lopen niet zo heel erg leuk." foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Er is tot nu toe nog maar één bruikbare tip binnengeko men naar aanleiding van de aanrij ding die zaterdagmiddag op de Lan- geweg in Bruinisse plaatsvond. Daar werd rond een uur of zes een 15-jarige fietser aangereden. De poli tie heeft deze tip in onderzoek. De jongen werd van achteren aange reden, waarna hij over de motorkap vloog en in de rechterberm beland de. De tot nu toe onbekende be stuurder remde even af, reed vervol gens door en is de Vrieseweg rich ting Oosterland ingeslagen. Vermoe delijk gaat het om een rode auto. Een automobilist die vanuit tegen gestelde richting aan kwam rijden heeft de aanrijding zien gebeuren en heeft de fietser thuisgebracht. De jongen is er met spierpijn en een beetje uitgescheurd oor vanaf gekomen. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. VLISSINGEN - Een 44-jarige Vlissin- ger is zaterdag zijn rijbewijs kwijtge- raatk. De man kreeg eerst een rijver bod van acht uur, nadat hij zwabbe rend in zijn auto in Middelburg werd aangehouden. In die periode kroop hij toch weer achter het stuur, nog steeds dronken. De agen ten stelden vast dat hij, behalve zijn rijbewijs, ook zijn schoenen kwijt was. Hij reed namelijk op sokken. Tip? redactie@pzc.nl Een Middelburgse jongeman moet tegenwoordig nogal eens aanwezig zijn bij evenementen waarbij is ver eist dat hij er representatief uitziet. Om die reden trok hij met zijn moe der mee stadswaarts, teneinde daar de nodige inkopen te doen. Zo werd een paar deftige schoenen aangeschaft. Daarna volgden een colbert, een bijpassende pantalon en een net overhemd. Daar kwam dan nog een fleurige stropdas bij om het ensemble te completeren. Eindelijk was het tijd om af te reke nen. Juist op dat moment voelde moeder dat een arm zich tegen haar achterlichaam drukte. Ze schrok en dacht meteen aan zakken rollerij. Maar daar klonk de stem van zoonlief: „Dat is een rib uit je lijf mam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41