zeeland 125 fouten uit verleden in 3,25% w. Passen recital van duo Aantal pechgevallen afgelopen jaar gedaald in Westerscheldetunnel SCHINKEI ADVIESGROEP RegioBank* talamini keukens Oliebollen 1 JAAR RENTEVAST dinsdag 27 december 2011 door jeanette Vergouwen Het Duo Q_& Y (sopraan Daphne Questro en pia niste Anna Yerdiga- ryan) verzorgde een passend recital in de feestdagenpe riode. Het concert droeg de titel 'Kerstnacht en dag- en nachtrit mes'. Het programma was een bonte mix van liederen en solopia- nowerken. De zangeres stak in haar rode outfit goed af tegen het blauwe decordoek, waarin vele lichtjes flonkerden. Het program ma bevatte werken uit de 19de eeuw en enkele uit de 20ste eeuw. Toegankelijke en aangenaam ver teerbare muziek. Voor de pauze klonken de werken aan de vlakke kant en was de mu zikale spanning niet groot. Daphne Questro stelt dat zij een sopraan is, maar zij bezit het tim bre van een mezzosopraan. Zij mengt haar medium sterk met haar borststem en dit was ten na dele van de kopstem en de helder heid. Zij zingt regelmatig opera en dat was te merken aan het ruime vibrato. De pianowerken werden, ondanks de foutjes, met geestdrift gespeeld. De Mondscheinsonate van Beetho- KLASSIEKE MUZIEK Open Haard Concert Kerstnacht, Dag- en Nachtritmes. Door Duo Q Y. Gehoord maandag 26 december in Porgy en Bess in Terneuzen. ven klonk vlak, maar de Gnomen- reigen van Liszt was grappig. De trippelende kaboutervoetjes wa ren goed te horen. De tempera mentvolle Villancico's zorgden voor wat Spaanse zon en het Fran se volkslied uit de achtste eeuw dat door Willem Andriessen in een modern jasje werd gestoken was een verrassend element. Na de pauze stond de piano vol open en stond Questro vooraan op het podium. Dit kwam de ba lans ten goede. Het Clair de Lune van Debussy werd genuanceerd vertolkt. De vreemd gekozen vrolij ke Etude van Moszkowski, met ve le twinkelende nootjes werd door het publiek enthousiast ontvan gen. Waardering was er ook voor het Wiegenlied van Brahms en het Elfenlied van Hugo Wolf. Dit beel dend en grappig lied werd met pa thos vertolkt. één, twee en drie uur 's nachts be zocht door de geesten uit verle den, heden en toekomst. Zij schet sen hem de mensen van wie hij ooit hield, hoe hij ze is verloren en waar zijn foute beslissingen uitein delijk toe zouden kunnen leiden. Eén van de mooiste scènes waarin de worsteling met gevoelens tot ui ting komt, is het duet van de oude Scrooge en zijn jongere versie (Pie- ter-Jan van den Berg). Veel vrolijkheid manifesteren Mu sicalvrienden in de feesttaferelen bij de familie Fezziwig en bij neef William met het hilarische lied 'De kat van de kok'. Kim Leeuw tekent voor de choreo grafie van zowel de specifieke dan sen als van de mise-en-scène van het ensemble. De voorstelling wordt met veel vaart gespeeld. De changementen verlopen soepel en zouden derhalve best een tikje Scrooge (vertolkt door Reinier Won- dergem) laat de mensen op straat weten dat hij een grote hekel heeft aan kerstfeest. foto Willem Mieras meer licht mogen krijgen, zodat het publiek daar ook iets van ziet. 'Scrooge, de musical' in De Mythe, Goes is vandaag nog twee keer te zien (14.00 en 20.00 uur) en morgen om 20.00 uur. tilroeoptiek walstraat viissingen de winkel is gesloten t/m 7 januari mmmothumm KERKWERVE - Vrijwilligers van de Protestantse Gemeente in Kerk- werve bakken 7500 oliebollen en appelbeignets om geld op te halen voor een nieuw interieur in 't Kerkerf Bestellingen doorgeven kan via 0111-720618 of 414140. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het aantal pechgeval len in de Westerscheldetunnel en op de wegen van en naar de tun nel is afgelopen jaar afgenomen. Woordvoerder Ingo de Moor kan nog geen volledig beeld geven. Hij heeft de eerste drie kwartalen van 2010 en 2011 met elkaar vergele ken. Op basis daarvan komt hij tot de conclusie dat zich tien procent minder pechgevallen hebben voor gedaan. Het beeld dat veel weggebruikers hebben, is anders, onderkent ook De Moor. Vooral het aantal strem mingen door stilgevallen vrachtwa gens springt de laatste tijd in het oog. De tunnel richting Terneuzen moest gistermiddag enige tijd dicht voor de berging van een vrachtauto met pech. Ook vrij dagnacht strandde een vrachtwa gen, evenals donderdagavond. En niet zo lang geleden kwam een vrachtauto met schroot in de tun nel in problemen. Worden vrachtwagens door de cri sis slechter onderhouden of rijden er meer vrachtauto's uit verre, op het gebied van verkeersveiligheid minder strenge oorden door de tunnel? Het zijn suggesties die vol gens De Moor niet stroken met de werkelijkheid op basis van de kale cijfers. Hij heeft wel een andere verkla ring voor het feit dat mensen de in druk hebben dat meer auto's met pech in of bij de tunnel stranden. De informatievoorziening is door het gebruik van nieuwe communi catiemiddelen verbeterd. „We brengen het meer onder de aan dacht." De tunnel verstuurt al een tijdje sms-berichten met bijzonderhe den naar mensen die zich op die service hebben geabonneerd. Dat is gratis. Een paar duizend tunnel gebruikers is op de sms-service aangesloten. Sinds dit jaar zit de NV Westerscheldetunnel ook op het internetmedium twitter, waar op direct berichten over stremmin gen worden gezet. Het tunnelbedrijf blijft werken aan een betere informatievoorzie ning. Langs de tunnelweg op Zuid- Beveland zijn nieuwe matrixbor- den geplaatst. Eind dit jaar zijn die volledig operationeel. Ook langs de tunnelweg in Zeeuws-Vlaande- ren komen deze borden, voor het einde van het eerste kwartaal van 2012. Verder in het land, zoals langs rijksweg A58 in Midden-Zeeland, lift de Westerscheldetunnel mee op bestaande systemen van Rijks waterstaat. 1 FINANCIË tel. 0118 46445 LE Dl 5 i infoi® ENSTVERLENERS öschinkeladviescjroep.n! www.schinkeladviesgroep.nl (SALE MODA UOMO Frankie Morello Jacob Cöhen Blauer Aeronautica Militare EA7 (emporio armani) Armani Jeans Ganzepoortsuaat 23 4461JX Goes T 0113 21 92 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25