Zeeland PZC Prullenbakken weg en gratis parkeren Hoopvolle woorden voor Scheldekraan Rib WALCHEREN 22 en 23 25 VUURWERK Gemeenten nemen maatregelen tegen overlast tijdens jaarwisseling Kerstmannen op de loop almanak Dinsdag 27 december 2011 Regels maken einde aan monotone riedeltjes 21 Aantal pechgevallen Westerscheldetunnel afgelopen jaar gedaald Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep vlissingen - Om schade door vuurwerk te voorkomen, worden rond oudjaar afvalbakken weer weggehaald en containers afgeslo ten. Ook parkeerautomaten gaan op slot, dus parkeren wordt even gratis. Om te beginnen met het leuke nieuws: in Vlissingen hoeft sinds zaterdag al niet meer betaald te worden voor het parkeren. Dat kan daar gratis tot en met 8 janua ri. In de parkeergarages moet wel betaald worden, maar daar wordt het even goedkoper. Per uur kost het daar slechts zestig cent. In Middelburg gaan de parkeer automaten op straat donderdag dicht. Ook in de parkeergarages hoeft dan niet betaald te worden. Op maandag 2 gaat het betaald par keren weer in. In Veere hoeft in de winter al bijna nergens betaald te worden. Dat is alleen het geval in de Ooststraat in Domburg. Daar gaan de kappen er donderdag op en maandag weer af Omdat de Middelburgse toezicht houders het die dagen minder druk hebben met parkeercontro- les, zullen ze meer letten op over last. En niet alleen in het centrum, zegt [os de Guijtenaere van de ge meente, maar ook in de wijken. „Daar zullen ze meer aanwezig zijn. We sturen twee teams van elk twee personen op pad." Vervelender aan de extra maatrege len voor een schadebeperkende jaarwisseling is dat de prullenbak ken op straat en de ondergrondse afvalcontainers dichtgaan of wor den weggehaald. In alledrie de ge meenten gebeurt dat op oudjaars dag (zaterdagmiddag). In Vlissingen gebeurt dat zaterdag vanaf 12.00 uur. Op de gemeentelij ke website staat een overzicht van de afvalzuilen die dichtgaan. Op nieuwjaarsdag worden de zuilen vanaf 10.00 uur weer geopend. Middelburg begint daarmee rond 15.00 uur. De bakken gaan op nieuwjaarsdag vanaf 11.00 uur weer open. „Omdat vuurwerk offi cieel alleen 's avonds en 's nachts afgestoken mag worden en op nieuwjaarsdag overdag niet meer", verklaart De Guijtenaere. In Veere wordt zondag alweer be gonnen met het openmaken van afvalbakken en opruimen van rom mel. Omdat niet alle ambtenaren op zondag willen werken, gebeurt dat alleen op vrijwillige basis, zegt woordvoerster Lieneke van den Heuvel. Omdat op sommige plek ken in de gemeente tijdens de jaar wisseling vreugdevuren worden ontstoken, zorgt de gemeente voor extra zand. Dan is de schade aan de straat minder. vlissingen - Nu steeds meer evenementen plaatsvinden op het Scheldeterrein, hebben de horeca-ondernemers van het Bellamypark zich eens achter de oren gekrabd. Want het moet daar toch zeker niet leeg raken. Frans Meijer van café De Concurrent maakte daar om zaterdag gebruik van het bijna opgeruim de plein en organiseerde er een kerstmannen- loop. Driehonderd kerstmanpakken had hij uit China naar Vlissingen gehaald, met dank aan een vrijwel uitzonderlijke financiële bijdrage van de gemeente, waar uiteindelijk zeventig deelnemers zich in hesen voordat zij zich aan de kilometers waagden. Een gek gezicht was het, al die kerstmannen door de binnenstad van Vlissingen. Ijsfabriek in en uit. Maar een succes was het zeker; alle deelnemers waren tevreden en de cafés zaten de rest van de dag ammmmmamtmrnrnm lekker vol. Vandaar dat Meijer nu al wel durft te beloven dat de kerstmannenloop vervolg krijgt. Ook na de verkoop van een stapeltje kerstmanpakken heeft hij er nog genoeg over voor volgend jaar. Allemaal one size, dat wel. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - Als het aan de ge meente Vlissingen ligt, staat de oude Scheldekraan komend voor jaar weer overeind. Gerestaureerd en wel. Dat antwoordt het college op vra gen van de Lokale Partij Vlissin gen. Die wilde weten of de ge meente haar bijdrage aan restaura tie van de kraan nog steeds heeft gereserveerd. De berichten daar over zijn nogal eens anders. Maar de gemeente verzekert de partij dat ze de tonnen nog veilig opzij heeft staan. En als er dekking wordt gevonden voor de restauratiekosten én de jaarlijkse exploitatiekosten, schrijft de gemeente Vlissingen voorne mens te zijn de oude torenkraan voor 30 juni 2012 te restaureren en te herplaatsen aan de noordzijde van het Dok. Met het spaarpotje voor de kraan, 275.000 euro van de gemeente en hetzelfde bedrag van Europa moe ten de restauratiekosten gedekt kunnen worden. Ook met de ex ploitatiekosten zit het wel snor, re kent de LPV. In Vlissingen is daar al aardig wat voor gespaard. Een Middelburgse jongeman moet te genwoordig nogal eens aanwezig zijn bij evenementen waarbij is ver eist dat hij er representatief uitziet. Om die reden trok hij met zijn moe der mee stadswaarts, teneinde daar de nodige inkopen te doen. Zo werd een paar deftige schoenen aangeschaft. Daarna volgden een col bert, een bijpassende pantalon en een net overhemd. Daar kwam dan nog een fleurige stropdas om het en semble te completeren. Eindelijk was het tijd om af te reke nen. Juist op dat moment voelde moe der dat een arm zich tegen haar ach terlichaam drukte. Ze schrok en dacht meteen aan zakkenrollerij. Maar daar klonk de stem van zoon lief: „Dat is een rib uit je lijf mam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21