Vrije dagen inzet ruzies v-v Heesters overleden Effnm Tijdslot drank jeugd is mislukt Wintersporters gered uit brandend hotel in Koudekerke NIEUWE WETGEVING Sociale partners voorzien conflicten over opgebouwde tegoeden Auto's branden MÜNCHEN - De zaterdag overleden artiest Johan Heesters wordt vrij dag in München begraven. Hees ters stierf zaterdag op 108-jarige leeftijd door van een zware beroer te. Hij wordt bijgezet op de be graafplaats Nordfriedhof pagina 9: Talentvol theaterdier in eigen land niet geëerd Vakantiedagen moeten onbeperkt houdbaar blijven reageer op www.pzc.nl reacties: 950 Ik ga met Kerstmis naar de kerk 35% I 65% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530 Vroegboekko rti ng 500- Flitskorting "50;- -> Arke.nl 1140 winkeis 0900 8847 DEN HAAG - Zowel vakbonden als werkgeversorganisaties voorzien ju ridische conflicten tussen bedrijfs leiding en personeel door de nieu we wet vakantiedagen. Volgens de wetgeving, die op ja nuari in werking treedt, vervallen de twintig wettelijke vakantieda gen per jaar al zes maanden na het jaar waarin ze zijn opgebouwd. Tot nu toe mochten die dagen tot vijf jaar worden bewaard. De vakantiedagen vervallen niet als de werknemer kan aantonen dat hij 'redelijkerwijs' niet in staat was om zijn vakantiedagen op te nemen. Als dat wegens ziekte het geval was, bestaat er geen pro bleem. Wél als de dagen niet kon den worden opgenomen, omdat er te veel werk verricht moest wor den. „Dit zal ongetwijfeld tot conflicten leiden", voorziet Marco Veenstra, adviseur juridische zaken van de overkoepelende werkgeversorgani satie AWVN. Vicevoorzitter Maurice Limmen van het CNV: „De gesprekken tus sen werkgevers en werknemers over dit soort zaken zullen voortaan veel scherper worden." De vakbonden proberen bij de cao-onderhandelingen zoveel mo gelijk van de oude vakantiedagen regeling te redden. In de cao's mag van de nieuwe wet worden afgewe ken pagina 4: vrije dagen beperkt houdbaar ken, KOUDEKERKE - Ook al zijn er dit weekend vier auto's in vlammen opgegaan, de brandweer heeft niet het vermoeden dat een pyromaan actief is in Koudekerke. Die denkt eerder aan kwajongens. „Daar zijn de meldingen nog niet frequent genoeg voor", zegt offi cier van dienst Peter de Kraker. „Bij een pyromaan, zoals bijvoor beeld met de coniferenbranden in Middelburg en Vlissingen het ge val was, heb je zeker in het begin veel meer meldingen. Zo alarme rend is het nog niet. Voor ons zijn het incidenten. Maar dat wil niet zeggen dat we niet alert zijn. Daar om zijn we na een aantal meldin gen heel duidelijk aanwezig ge weest. Je merkte dat dat heel wat teweegbracht in het dorp. Ook dat sterkt ons in het vermoeden dat het om een kwajongensstreek gaat, hoe vervelend het ook is." Koudekerke sloeg vrijdagavond vijf keer alarm. Twee meldingen bleken loos, maar in drie gevallen was er wel brand; twee auto's en een schuurtje. De auto's stonden onder een carport, wat extra ge vaar met zich meebracht. Zaterdagmiddag was er weer een autobrand, aan de afgelegen Mei- nersweg. De politie heeft de branden in on derzoek, maar zegt daar nog niet over te kunnen vertellen. Ook niet over eventuele extra surveillances. SAALBACH - Ongeveer 120 toeristen, vooral Ne derlanders en Duitsers, moesten zondagavond laat halsoverkop vluchten uit een brandend hotel in de Oostenrijkse wintersportplaats Saalbach- Hinterglemm. Er zijn geen gewonden gevallen. Hotel Glemmtalerhof is volledig uitgebrand. De brand ontstond op de bovenste verdieping. De meeste gasten zaten toen in de eetzaal. Een va der en zoon konden net op tijd gered worden. Brandweerlieden troffen ze slapend in hun kamer aan. De brandweer was de hele nacht en ochtend bezig met blussen. Om twee uur 's middags was de brand uit. Twee mensen liepen een lichte rook vergiftiging op. Alle toeristen zijn ondergebracht in hotels in de buurt. Volgens de politie willen veel gasten direct naar huis. Onduidelijk is nog of ze reispapieren en bagage uit het hotel kunnen halen. foto EPA UTRECHT - Het verbod op alcoholre clame op radio en televisie tussen 6 uur 's morgens en 9 uur 's avonds (tijdslot) werkt niet bij twaalf- tot zeventienjarigen. Dat komt doordat alcoholproducenten het aantal reclameboodschappen op televisie na negenen hebben verdrievoudigd. Dat blijkt uit de evaluatie van het tijdslot. Volgens het Nederlands Instituut voor Al- coholbeleid (STAP) zijn jongeren tussen twaalf en achttien jaar het gevoeligst voor alcoholreclame. Die leidt op korte en lange termijn door imitatie tot meer drinken. STAP adviseert het ministerie van Volksgezondheid het verbod op al coholreclame uit te breiden tot 0.00 uur. Het tijdslot sinds 2009. DINSDAG 27 december 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 308 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN Bewolkt 8° Beatrix omhelst milieu en armen in kersttoespraak 7 Scrooge ziet fouten uit het verleden eindelijk in 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1