Zeeland PZCU Café Larry's blijft dicht tot nieuwjaar 40% korting Kerstmarkt levert ruim 10 mille op yP Oyjijoe* .i Nog 7 dagen! ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 RECHTSZAAK Voorzieningenrechter ziet voldoende verband tussen café en schietincident in Sas van Gent Overval op Spar in Sint Jansteen Vanaf 27 december Intratuin Koudekerk? Donkere wolken boven historische kerkgebouwen Zaterdag 24 december 2011 Zo lang mogelijk zelfstandig thuis wonen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel ge verstoring van de openbare or- in haar voet werd geschoten. Alphen was dan ook niet onder de rv's. Zo had de uitbater deze door Raymond de Frel MIDDELBURG - Café Larry's in Sas van Gent mag niet voor maandag avond 2 januari open. De Middel burgse voorzieningenrechter W. van Alphen oordeelde gistermid dag dat de Temeuzense burge meester Jan Lonink terecht tot slui ting van het café is overgegaan. Het café in de Ooststraat werd vo rige week op last van Lonink geslo ten na een schietpartij op de Sasse Markt op 10 december. De 'ernsti ge verstoring van de openbare or de' hield volgens de burgemeester verband met een voorafgaand inci dent in het café. De uitbater van het Sasse café bestrijdt dat en vroeg daarom een voorlopige voor ziening aan. „Het schietincident vond op 35 meter van het café plaats en was een gevolg van een conflict in de relationele sfeer. Het houdt dan ook helemaal geen ver band met het café", betoogde zijn advocaat Rinus Wouters. Het achttienjarige slachtoffer, dat in haar voet werd geschoten, kwam vaak bij Larry's, de dader nooit, aldus Wouters. „Er is geen gevaar voor herhaling, dit had overal kunnen gebeuren. Er ko men bij Larry's veel jongeren. Als het café tijdens de jaarwisseling dicht is, is de kans op ordeversto ring juist groter." De uitbater stelde dat een sluiting tijdens de feestdagen hem onge veer twintig procent van zijn jaar omzet kost, maar kon dat niet met cijfers onderbouwen. Rechter Van Alphen was dan ook niet onder de indruk van dat argument. Wel stel de hij vragen bij de relatief korte termijn van de opgelegde sluiting. In soortgelijke gevallen wordt im mers meer dan eens een sluiting van enkele maanden opgelegd. Een juridisch medewerker van de gemeente Terneuzen stelde dat burgemeester Lonink hiermee vooral een signaal wilde afgeven, omdat er de laatste tijd vaak inci denten in Sas van Gent zijn die in verband worden gebracht met Lar ry's. Zo had de uitbater deze week een afspraak met de gemeente om te praten over recente vechtpartij en. De uitbater kwam echter niet opdagen. Hij dacht dat het gesprek een dag later was. „Maar de verte genwoordiger van Koninklijke Ho reca Nederland, die er op uw ver zoek bij zou zijn, was er wel", zei de ambtenaar. Van Alphen oordeelde dat er ge noeg verband is tussen het inci dent en Larry's om de deur tot 2 ja nuari dicht te houden. door Eugène Verstraeten HULST - 'Plets'. Onder luid gejoel spat de waterballon voor de neus van 4 vwo-er Jordi uiteen. Daar hebben de meiden wel 50 cent voor over. Met een druipende haar dos komt hij vanachter de 'schand paal'. Even later houden ook zijn klasgenoten Robin, Rens en Job het niet droog. Het waterballon- gooien is één van de vele acties die leerlingen van het Reynaertcollege hebben bedacht om geld op te ha len voor het goede doel. Want daar ging het gisteren allemaal om tijdens de door de school georgani seerde kerstmarkt op de Grote Markt in Hulst. Je kon er bij de 80 kraampjes blikken gooien, kerstbal len vissen, strophangen en spon zen smijten. Of een kerststukje of andere huisvlijt kopen. Ook aan eten en drinken geen gebrek. Zelf gebakken cakejes, hamburgers, to sti's, zelfs een heel speenvarken. „Iedereen was vrij om iets te be denken, als het maar geld ople vert", zegt coördinator Petra de Bruijn. De opbrengst was ruim 10.000 euro. „Ongekend hoog, su per." Het geld gaat naar de Stich ting Edukans (school in Oeganda), Stichting Tragel Zorg (speeltoestel len) en de voedselbank in Hulst. SINT JANSTEEN - Op de Spar-super- markt in Sint Jansteen is vrijdag avond rond kwart voor zeven een gewapende overval gepleegd. Di verse daders waren hierbij betrok ken. Zij zijn na de overval gevlucht in een donkergekleurde auto van het type Seat Leon met Neder lands kenteken, beginnend met 64-XV. Diverse mensen waren in de winkel. De politie heeft hen ge hoord. Niemand raakte gewond. De buit is onbekend. Oudejaarstrekking 31 depernber 30 Staatsloterij op alle kerstaitikelen en diverse „<Km.ecess.nesl Kijk ook op intratuin.nl Galgeweg 5, 0118 55 16 23. Donderdag en vrijfag koopavond. Yves en Indy (rechts) proberen het langst aan de strop te blijven hangen, één van de activiteiten om geld binnen te halen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65