buitenland 19 Files vallen mee tijdens stakingsdag België Syrië bestookt betogers Medvedev belooft grote hervormingen 0909-5010558 Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 3 winnaars: drie overnachtingen (voor 2 personen) in een luxe 2-persoons Bornrif Cottage met whirlpool t.w.v€ 239 - p.p. boomhiemke 3L. vrijdag 23 december 2011 gisteren in de Cypriotische hoofd stad Nicosia tegen het besluit van de rechter om de beschuldigingen van doodslag tegen de (inmiddels opgeheven) luchtvaartmaatschappij af te wijzen. Het ongeluk gebeurde doordat tijdens een vlucht de cabi- nedruk wegviel, nadat een achter deur niet goed gesloten was. De pas sagiers en piloten verloren het be wustzijn, waarop het toestel neer stortte. foto Katia Christodou/EPA Exclusief Wellness Weekend op Ameland In het prachtige Vakantieresort Boomhiemke is onlangs een geheel nieuw Wellnesscentrum gerealiseerd. In een ambiance van strand, zee en duinen vindt u 'spAmeland'. Een bijzondere en unieke ervaring op het mooie Waddeneiland, inclusief een verblijf in een zeer luxe bungalow midden in de duinen. Samen met vriendin of partner doet u op Ameland een flinke dosis energie op en laat u zich heerlijk verwennen met dit exclusieve arrangement: Drie overnachtingen in een luxe 2 persoons Bornrif Cottage met whirpool! Op zaterdag het luxe dag arrangement "Vuurtoren" in spAmeland met: Ontvangst/intake met koffie Uitleg en rondleiding door de gastvrouw Gebruikvan saunafaciliteiten Gebruik douchegel, scrubzout en shampoo Gebruikbadjas en slippers Zonnebank Massage van rug, nek en schouders Lunch Op zaterdag- en zondagmorgen een heerlijk ontbijt in uw bungalow. Op zaterdagavond een heerlijk driegangendiner in het bijzonder sfeervolle Restaurant de Duvelshoek. Dekbedset met opmaakservice. Een heerlijke fles wijn die vooru klaar staat bij aankomst. Eindschoonmaak Geve Marine treatment met een hydra mask (gelaatsbehandeling 75 minuten) VAKANTIEPARK Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 ieo,60pergespreio. U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 1 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. Oe prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) brussel - Een landelijke staking heeft gisteren België ontregeld, maar niet platgelegd. Treinen, me tro's en bussen rijden niet, maar in de ochtend bleek het verwachte fileleed uit. Veel Belgen namen vlak voor kerst of een snipperdag of werkten thuis. Carpoolen bleek ook popu lairder, aldus persbureau Belga. Ambtenaren in België staken uit protest tegen de pensioenplannen van de nieuwe regering. De rege ring wil snijden in de regelingen voor vroegtijdig pensioen. Dat gaat 1,5 miljard euro schelen vol gens minister Vincent Van Quickenborne (Pensioenen). Over leg tussen de minister en de vak bonden, gisteren, liep op niets uit. De vakbonden dreigden na het mislukken van het overleg met nieuwe stakingen. „De regering is vastberaden, maar wij zijn dat ook", aldus een vakbondsleider na afloop van het overleg met de de minister. Hoewel de staking België niet hele maal verlamde, trof de actie wel menigeen. Leraren op gemeentelij ke scholen gaven geen les, postbo des en de huisvuilophaaldiensten liepen hun rondes. Ziekenhuizen en politie draaien zondagsdien sten. Het internationale treinverkeer ligt wel stil, maar de vluchten van af Brussels Airport gaan volgens schema. In de haven van Antwer pen legden loodsen hun werk en kele uren stil. damascus - Kort voor de komst van een eerste groep waarnemers van de Arabische Liga hebben vei ligheidstroepen in Syrië opnieuw keihard opgetreden tegen tegen standers van het regime van presi dent Bashar al-Assad. Actievoer ders zeiden gisteren dat regerings gezinde troepen woensdag in de noordelijke provincie Idlib zeven tig mensen hebben gedood. De lichamen van de slachtoffers zouden in een massagraf zijn ge gooid. Het Syrische staatspersbu- reau Sana meldde gisteren dat in Idlib en in de zuidelijke provincie Deraa tientallen 'terroristen' zijn opgepakt en dat tal van leden van terreurgroepen zijn gedood. Een eerste groep waarnemers van de Arabische Liga is gisteren in Sy rië aangekomen, zo hebben mede werkers van de Arabische organisa tie in het hoofdkwartier in Cairo gezegd. De waarnemers moeten er op gaan toezien dat het regime in Damascus zich inspant om het es calerende geweld te stoppen. De liga heeft er een plan voor op gesteld en wil zien of de regering van president Bashar al-Assad het uitvoert. door onze correspondent Olaf Koens moskou - In zijn jaarlijkse speech heeft de Russische president Dmit ri Medvedev grote hervormingen aangekondigd. In de hoop verdere protesten te kalmeren - die uitbra ken na de parlementsverkiezingen begin december - beloofde hij het kiesstelsel grondig te hervormen. De jaarlijkse presidentiële toe spraak is het platform om verande ringen en koerswijzigingen aan te kondigen, en de 450 nieuwgeko- zen leden van de Russische Doe- ma zaten zichtbaar zenuwachtig op het pluche. Premier Vladimir Poetin betrad de zaal met Pa triarch Kirill. Het eerste half uur stak de president de loftrompet. „Nog nooit was de inflatie in ons land zo laag, we hebben geen valu tacrisis en er zijn maar twee mil joen werklozen in Rusland, een van de beste rapportcijfers ter we reld. We zijn dit jaar lid geworden van de WHO en de corruptie wordt keihard aangepakt." Terwijl een deel van de zaal al zat te knikkebollen, greep Medvedev halverwege het katheder vast. „Ik stel een complexe hervorming van het politiek systeem voor", zei hij. „Ik hoor de mensen die roepen om verandering, ik begrijp hen. We moeten burgers actiever be trekken in de politiek. Op zeer kor te termijn komen er een aantal in grijpende veranderingen." Voor het eerst reageert het Kremlin in houdelijk op de massale protesten van de afgelopen weken. Medve dev wil dat gouverneurs weer wor den verkozen, zal de registratie van politieke partijen gemakkelij ker maken, eist dat verkiezingen eerlijker verlopen en voorspelt dat er binnenkort een nieuw, onafhan kelijk tv-kanaal komt. Of dat allemaal lukt, is nog maar de vraag. Het politieke lot van Medvedev is na de verkiezingen in maart onduidelijk. Poetin keert te rug als president, en Medvedev moet bij de stoelendans premier worden, al is dat laatste niet zeker. Veel analisten voorspellen dat het met de liberale koers van Medve dev na de verkiezingen snel ge daan kan zijn. Slechts weinig mensen geloven de mooie woorden van Medvedev. Op de radiozender Kommersant FM legt corruptiebestrijder Jelena Panfilova uit dat ze al jaren hoort dat de strijd tegen de corruptie nu pas echt begint. „Na vijf jaar wil men nu eindelijk wetgeving intro duceren die de bankrekeningen van ambtenaren controleert. Maar inmiddels hebben alle hoogge plaatste functionarissen buiten landse bankrekeningen." zie onze website:buitenland Zijn de ideeën van Medvedev wel echte hervormingen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9