binnenland 17 zondebok weekendcompany° €54- 58% €59,- AZ blij met intrekken rode kaart voor Esteban Weten wat je eet aan de kerstdis €80,- te trappen Rampeninfo landelijk op mobieltje 2 nachten op Landgoed Avegoor 50 www.weekendcompany. JE BESPAART KORTING vrijdag 23 december 2011 hem te belagen. Esteban zou later met rood van het veld worden ge stuurd. Die kaart is gisteren geseponeerd. foto Olaf Kraak/ANP dan pas je de spelregels toe. Hier gelden verzachtende omstandighe den, noem het schrik, noem het emotie, noem het noodweer. Maar je moet je afvragen of je moet doorschoppen. De gewelddadige handeling is door meer dan vijf miljoen Nederlanders vastgesteld." De rode kaart mag formeel correct zijn, werpt hoogleraar Van Lange tegen, maar spelregels zijn onvol doende toegesneden op specifieke gebeurtenissen. „Het gaat hier om een combinatie van zelfverdedi ging en een beetje wraak, die op bizarre wijze is ontlokt door een vent met een slok op. Hier is de rechtvaardigheid in het geding." DEN HAAG - ledereen met een mo bieltje kan daar straks informatie op ontvangen wanneer er een ramp of crisis is. Dat leert een brief van minister Opstelten (Vei ligheid). Het waarschuwings- en alarmeringssysteem NL-Alert is ge test in de veiligheidsregio's Haag VagM&e.a3 decem&er-aon 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Presentje bij aankomst 4-sterren hotel op de Vel uwe Geldig t/m 29 februari 2012 Van €-444t50 Korting 52% pp- 210 beschikbaar! OP=OP 10 20 30 40 50 60 70 6C Reserveren via: 0900 700 7004 0,30 c. 70 eo 9G 100 'Excl. reservenngskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 23 december tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. AMSTERDAM - De veelbesproken ro de kaart die AZ-doelman Esteban woensdag tijdens de bekerwed strijd Ajax-AZ kreeg, is door de aanklager betaald voetbal van de KNVB ingetrokken. AZ liet weten blij te zijn met het seponeren van de rode kaart voor zijn doelman. Die heeft bij de politie aangifte ge daan van poging tot zware mishan deling. De man wordt morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris in de hoofdstad. De belager van Esteban heeft zelf geen aangifte gedaan. Uiterlijk aanstaande woensdag be sluit de KNVB wat er met de afge broken wedstrijd gaat gebeuren. In een verklaring van de KNVB staat een korte toelichting op het besluit van de tuchtrechtelijke aan klager: 'De keeper werd onver wachts aangevallen. Hij zag zijn be lager niet aankomen. De aanklager is van mening dat een dergelijk in gegeven reactie geen tuchtrechtelij ke gevolgen zou moeten hebben.' Of Esteban bij het eventueel uit spelen van de wedstrijd mee mag doen, kon een woordvoerster van de voetbalbond gisteren nog niet zeggen. Technisch directeur Ear nest Stewart toonde zich tevreden met het oordeel van de aanklager: „Dit is gerechtigheid." Het scheelt ook administratieve rompslomp, zei hij. Het incident heeft op nieuw de discussie over de hand having van de Voetbalwet doen op laaien. De wet tegen voetbalvanda lisme en andere ernstige overlast is op 26 januari onderwerp op een bijeenkomst in de T\veede Kamer. Die bijeenkomst is op initiatief van het CDA. Kamerleden gaan praten met de KNVB, het Open baar Ministerie, de politie, advoca ten en supportersverenigingen, om erachter te komen of de moge lijkheden van de Voetbalwet wel voldoende (kunnen) worden be nut. „Er zijn kennelijk belemme ringen in de praktijk", aldus Cos- kun CJörüz van het CDA. Ajax pleit intussen voor een betere meldplicht. WD-Kamerlid Bart de Liefde vindt dat Ajax bij een sta dionverbod dat de club zelf heeft opgelegd, ook zelf zijn best moet doen om dit te handhaven. Belager Esteban had stadionverbod De supporter van Ajax die AZ-doel- man Esteban belaagde, had hele maal niet in het stadion mogen zit ten. De 19-jarige man had al een stadionverbod. De man was aan een kaartje gekomen via een hou der van een clubkaart. De man kon vervolgens het stadion binnenko men dankzij de minder strenge toe gangscontrole aan de noordzijde van de ArenA. Er is discussie over de noodzaak van meldingsplicht. De aanval leidt niet tot strengere huisregels in de ArenA. Financieel directeur Slop vindt niet dat alle fans van de club moeten opdraaien voor het wangedrag van één enke ling. „Ik straf liever de dader." Een anonieme Ajax-fan beweert dat het om een weddenschap van 50 euro ging. De belager zou het er met z'n vrienden over hebben gehad dat hij een wedstrijd wilde verzieken en de krant wilde halen. DEN HAAG - Je zou, zoals de BNN-presentatoren Valerio Zeno en Dennis Storm, voor de verande ring eens eikaars vlees kunnen eten met kerst. Het schijnt lekker te zijn, vooral de muis van je hand en je weet precies waar het van daan komt. Dat kun je lang niet al tijd zeggen van de dieren die tij dens het kerstdiner op tafel staan. „We weten steeds minder wat we eten", zegt Bart van Opzeeland, di recteur van Foodwatch. De stich ting komt, zoals hij het zegt, op voor het recht van de consument op eerlijk, voldoende, gezond en veilig eten. Er is, stelt Van Opzee land, vaak alle reden om te twijfe len of het vlees wel deugt. Het is vaak onduidelijk of het dier dat in de vorm van filet, bout of rollade de kerstdis siert, een beetje leuk le ven heeft gehad. En wat te denken van wild, zeer geliefd voor de kerst? Heeft het kunnen huppen, rennen of vliegen in de natuur? Dat valt tegen, concludeert de nieuwe Voedsel- en Warenautori teit na een test in de supermark ten. Van het wildaanbod zijn al leen fazant, haas, ree, roodpootpa- trijs en wild zwijn daadwerkelijk in vrijheid opgegroeid. Het meeste daarvan komt trou wens niet uit Nederland en in me nige hertenbiefstuk, hazenrug en eendenborst zit vlees van andere diersoorten dan op het etiket staat. Oftewel: het wild is vaak tam. Het kan de consument niet veel sche len, aldus Van Opzeeland. „We ge ven liever geld uit aan vakanties dan aan eerlijk en veilig vlees." srasaBsaaaaaas landen, Twente en Rijnmond. De techniek van NL-Alert werkt goed via telefoons op het iG netwerk (gsm). Die via het 3G netwerk (smartphones) moet wel worden verbeterd. Mensen moeten hun te lefoon via internet instellen op de berichtenservice. SWEETDEAL VAN DE DAG Laat het slechte weer je niet belemmeren: Volg een Anti Slipcursus van 3 uur bij Traffic Control om voortaan goed voorbereid de weg op te gaan! IN PLAATS VAN €139,- GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7