binnenland 15 ook inleveren §jF HET WOR BETER KIEZEN VOOR UW TANDEN Orka Coalitie bezorgd om Morgan Afghaans gezin mag in Nederland blijven Mensen opgelicht bij begrafenissen in Ermelo Overleg natuurplan Lerares bedreigd Ali B: Gouden Loeki Straf voor directeur Meer informatie? Kijk op of vraag het uw tandarts. vrijdag 23 december 2011 met vogels is fors gestegen. De tel ler van het aantal keren dat vliegtui gen botsten met ganzens staat dit jaar op 316 aanvaringen. Een re cord, hield Atsma de Tweede Kamer gisteren voor. Hij kijkt nog wel naar alternatieven voor vergassen. foto Phil Nijhuis/ANP ging, gaan de in hun ogen onte rechte bezuiniging aanvechten bij de rechtbank. Gisteren legden zij al massaal het werk neer geduren de het drie uur durende debat. Vol gens de artsen worden zij gestraft omdat zij precies gedaan hebben wat het vorige kabinet wilde: meer zorg overnemen van duurde re specialisten. Dit onder meer door ketenzorg op te zetten voor chronisch zieken, zoals diabetespa tiënten. Maar volgens PW-kamer- lid Karen Gerbrands is daar geen bewijs voor. „Huisartsen zeggen wel zorg te hebben overgenomen van de spe cialisten, maar niemand kan dit aantonen." Het Kamerlid haalde hard uit naar de protesterende artsen. „Het is on acceptabel dat huisartsen zo actie voeren en dreigen patiënten door te sturen naar ziekenhuizen." Huis artsen zeggen geen andere optie meer te zien. Zolang zij patiënten overnemen van specialisten zon der daarvoor een extra budget te krijgen, zullen ze altijd hun bud get overschrijden. Met als gevolg dat zij ieder jaar opnieuw de tekor ten uit eigen zak te moeten beta len, terwijl ze alleen maar meer pa tiënten zijn gaan helpen. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl DEN BOSCH Nu vier provincies 'nee' hebben ge zegd, is er volgens staatssecretaris Bleker 'nog geen natuurakkoord'. De staatssecretaris gaat in de twee de helft van januari weer in ge sprek, verklaart zijn woordvoerder, met het Interprovinciaal Provin ciaal Overleg. In het eerdere ak koord staan drastische bezuinigin gen op rijksuitgaven op de natuur. EMMEN Een 13-jarige leerling uit Emmen is van school gestuurd omdat ze woensdagochtend een lerares met een mes heeft bedreigd. Het meis je, dat op een school voor zeer moeilijk lerende kinderen zit, werd boos nadat de docente haar streng had toegesproken toen ze ru zie maakte met een medeleerling. AMSTERDAM De tv-reclame Altijd Samen van T-Mobile heeft gisteravond de Gou den Loeki, de publieksprijs voor de beste reclamespot, gewonnen. In de spot verleent rapper Ali B telefo nisch hulp bij het verschonen van een luier. Televisiekijkers konden via sms en telefoon uitmaken wel ke spot de mooiste en meest aan sprekende tv-commercial was. DEN BOSCH De directeur van verslavingskli niek Addictioncare in Veldhoven, moet de gevangenis in omdat hij met zijn auto op een vol terras is in gereden. De rechtbank in Den Bosch heeft de man acht maanden cel, waarvan de helft voorwaarde lijk, opgelegd voor poging tot zwa re mishandeling. Vanaf 1 januari 2012 verandert er het een en ander in de mondzorg. Weet u al wat er verandert in de mondzorg in het nieuwe jaar? Uw tandarts, orthodontist, mondhygiënist of tandprotheticus bepaalt vanaf 2012 zelf zijn of haar tarieven. Tegelijkertijd komt er meer duidelijkheid over behandelingen, kwaliteit en service van de tandheelkundige praktijk. U krijgt een beter inzicht en kunt daardoor beter kiezen voor uw tanden! allesoverhetgebit.nl voor patiënten, von tandartsen door Linda Vermeulen rijswijk - De Orka Coalitie maakt zich zorgen over orka Morgan, die onlangs vanuit Harderwijk naar een zeedierenpark op Tenerife werd overgebracht. Volgens de actiegroep ligt de vrouwtjesorka stil in een hoek van haar bassin en maakt zij veel stress- geluiden. Ook zou het dier ver wondingen hebben opgelopen aan haar rugvin. De actiegroep is altijd fel gekant ge weest tegen de verhuizing van de orka. Morgan werd in 2010 ver zwakt uit de Noordzee gehaald en kwam daarna op sterkte in Dolfi narium Harderwijk. De Orka Coa litie vindt nog steeds dat Morgan terug moet naar zee. Het Dolfinarium heeft sinds de overdracht juist niets dan goede be richten gekregen over Morgan van uit Loro Parque. Het Dolfinarium heeft de verant woordelijkheid over de orka dan wel overgedragen aan het park op Tenerife, maar is nog altijd zeer be gaan met het lot van het dier. „Van de trainers van Morgan horen wij dat het goed gaat met haar", aldus een woordvoerder. Dat blijkt ook uit een nieuwsitem van het NOS loumaal gisteren, waarin een trainer uit Tenerife zei blij te zijn met Morgan. De actiegroep baseert de zorgen op meldingen van bezoekers aan Loro Parque op Tenerife. den haag - De Afghaanse familie Qadiri uit Aalden (gemeente Coe- vorden) mag in Nederland blijven. De ouders en twee kinderen krij gen een verblijfsvergunning om dat ze er niets aan kunnen doen dat ze niet kunnen terugkeren naar het land van herkomst. Dat heeft een woordvoerder van minister Gerd Leers (Asiel) giste ren gezegd. Deze zomer ontstond opschudding rond het asielzoekers gezin toen burgemeester Bert Bouwmeester van Coevorden de politie opdroeg niet mee te wer ken aan hun uitzetting. De familie moest het land uit omdat ze geen verblijfsvergunning kreeg, maar Bouwmeester pikte dat niet omdat de kinderen volledig waren ver westerd. Het gezin woont ai 10 jaar in Nederland. Leers vond een halfjaar geleden dat de Qadiri's nog niet alles had den gedaan om terug te keren. Nu hebben ze dat wel gedaan, dus mo gen ze blijven. Het gezin zei niet te rug te kunnen keren omdat de christelijke moeder uit Tadzji kistan Afghanistan niet in kan en de vader in haar land niet welkom ermelo - Meerdere inwoners van Ermelo zijn slachtoffer geworden van fraude bij de lokale uitvaart vereniging. Er zijn kosten in reke ning gebracht voor werk dat nooit is verricht De beheerder van de begraafplaats - een medewerker van de gemeente - is geschorst. De betrokken uitvaartleider is direct ontslagen. Het Openbaar Ministe rie (OM) onderzoekt of de betrok kenen kunnen worden vervolgd. Een inwoonster van Ermelo meld de zich in september bij de ge meente met het verhaal dat zij was bedrogen door een uitvaartleider van de Coöperatieve Uitvaartvere niging Ermelo. Ze zou een flinke som geld hebben neergelegd voor een kist voor haar ouders, die ver volgens nooit is gebruikt. Het graf van haar ouders is twee jaar gele den herschikt om ruimte te ma ken voor haarzelf en haar echtge noot. Met de uitvaartleider was af gesproken dat de stoffelijke resten van de ouders werden herbegra ven in een eikenhouten grafkist. Nadat in juni haar man was overle den kwam ze er tot haar afgrijzen achter dat de restanten van haar ouders niet in een kist, maar in een plastic zak zijn gestopt. Doordat de gedupeerde aan de bel heeft getrokken, werd ontdekt dat nog vier anderen zijn opgelicht. Wat hen precies is overkomen, houdt de gemeente geheim. Naar eigen zeggen om het onderzoek van het OM niet te frustreren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5