zeeland 123 Camera's Volgend jaar zware granaat is ontploft De gehele wintercollectie f 3 halen I2 betalen Feest HSV Hoek om dreigende sfeer voor te zijn Kerststallenroute Belg die inreed op politieauto, gevangen gezet SPIJKERHARD DE BESTE! Geen boete van 90 euro voor meisje van 14 vrijdag 23 december 2011 Projectontwikkelaar Karei Rietbergen laat in en om het gebouwencomplex bewakingscamera's installeren. Ook is met de politie afgesproken dat er intensiever gesurveilleerd gaat worden. 'Het is nog steeds mijn doelsteling om alles volgend jaar rond deze tijd gereed te hebben. Niet alleen de bioscoopzalen, maar ook alle andere geplande voorzieningen.' projectontwikkelaar Karei Rietbergen door Raymond de Frel hoek - Voetbalvereniging HSV Hoek opent tijdens de jaarwisse ling de kantinedeuren voor inwo ners van het dorp. Burgemeester Jan Lonink juicht het initiatief toe, omdat er vrees is voor ongeregeldheden op en rond het Molenplein. Lonink en wet houder Cees Liefting gingen on langs met de dorpsraad en een aan tal ondernemers in overleg over de aanstaande viering van het nieuwe jaar. De afgelopen jaren ontstond er namelijk steeds een dreigende sfeer. „Dat kwam vooral omdat er eigenlijk helemaal niets te doen was in Hoek. Mensen kwa men bij elkaar op straat en dron ken wat, maar verder was er niets. In die omstandigheden ligt balda digheid op de loer", zegt Lonink. Dat is voor café De Molenhoek nu zelfs reden om de deur tijdens de jaarwisseling gesloten te houden. De plaatselijke voetbalvereniging springt nu bij om mogelijke ellen de voor te zijn. Lonink: „Na twaalf uur gaat de kantine open, zodat iedereen daar nieuwjaarswensen kan overbren gen. Op het terrein kan ook vuur werk worden afgestoken. Er is toe zicht van politie, brandweer en be veiligingsmensen. We weten dat er gedoe komt als er niets wordt georganiseerd, dus is dit een prima idee. Daarom hebben we een ver gunning verleend aan de voetbal vereniging. Ook de politie is en thousiast, omdat ook zij vermoedt dat dit feest de veiligheid ten goe de komt." hulst - De kerststallenroute met opdrachten langs zo'n vijftig etala ges in Hulst kan gelopen worden tot 8 januari en niet tot eind dit jaar, zoals abusievelijk is gemeld. De route en info over de prijsvraag is verkrijgbaar bij de VVV, tele foon 0114-315221. sas van cent - De 42-jarige auto mobilist uit het Belgische Oostak ker die woensdagmiddag laat een politieauto ramde in de Europa laan in Sas van Gent, zit sinds gis teren vast in gevangenis Torentijd in Middelburg. Hij is daarheen ver voerd nadat hij de nacht onder be waking had doorgebracht in het ziekenhuis in Terneuzen. Waarom de man eerst auto's in Axel bescha digde en na een achtervolging een politieauto in Sas van Gent ramde, is nog een raadsel. Hij was gisteren nog slecht aanspreekbaar. Agenten hebben aangifte gedaan tegen de bestuurder. Hem wordt vermoede lijk doodslag ten laste j Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels. door Jan Reijnders den bosch - Een 14-jarig meisje uit Hulst dat een halve zak pop corn op de Zoutestraat in haar woonplaats had leeggegooid wordt alsnog buiten vervolging ge steld. Dat heeft een college van drie rechters van het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep be slist. Eerder kreeg het Zeeuwse meisje van de officier van justitie in Middelburg een schikkingsvoor stel van 90 euro. Toen de vader van het kind de offi cier erop wees dat zij slechts drie euro zakgeld per week krijgt, sleep te de officier haar voor de rechter. De kinderrechter in Middelburg veroordeelde haar ook. De Bos sche rechters zijn het daar hele maal niet mee eens. „Deze wijze van vervolgen is zo onredelijk dat het Openbaar Ministerie het recht op vervolging heeft verspeeld." Karei Rietbergen manoeuvreert door de puinhoop die vandalen bij de entree van de voormalige bioscoop hebben achtergelaten. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59