Zeeland PZCL De Burght naar Oostburg én Breskens Ik 'rr'-itnjoe* ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 SPREIDING Oostburg krijgt zorgcentrum niet terug Baby Jezus van toen is nu Maria Schapen maken ochtendwandeling ^<>ofdp% Nog 8 dagen! Vrijdag 23 december 2011 Alsof er in voormalige bioscoop Hulst een granaat is ontploft Bram Stoffels krijgt koninklijke onderscheiding Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl F"""''tt ii'HIIMt—ld il■Mill Ili door Martijn de Koning OOSTBURC - Zorgcentrum De Burght komt niet terug in de oude vorm. Het centrum wordt ge splitst: in Oostburg komen zorgap- partementen met thuiszorg, in Breskens verschijnt een nieuw zorgcentrum. Dat zegt Yolanda de Jong, bestuurder van Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen. De vorige De Burght in Oostburg werd bijna vier jaar geleden ge sloopt. Bewoners werden 'tijde lijk' verhuisd naar voormalig zorg centrum Ter Schelde in Breskens. Vorig jaar presenteerde Stichting Woonzorg met wooncorporatie Woongoed een plan voor de bouw van een nieuw zorgcen trum met winkels eronder. Woon zorg presenteerde eerder dit jaar nog een bord waarop de bouw van dat centrum wordt aangekon digd. Dat bord staat er overigens nog steeds. Woonzorg is echter tot een ander inzicht gekomen, vertelt De Jong. „We hebben een toekomstvisie gemaakt, en daaruit blijkt dat de beste optie is om De Burght te scheiden. Er komen 26 appartementen in Oostburg, met extramurale zorg. De mensen die intramurale verzorging nodig heb ben, kunnen in Breskens terecht." Aan de Burgemeester van Zuijen- straat wordt daarvoor een zorgcen trum gebouwd met 31 kamers, en 9 appartementen voor extramura le zorg. Dat gebouw komt op de plaats van dienstencentrum Goe- dertijt, dat gesloopt wordt. Gebrui kers van dat centrum verhuizen grotendeels naar het nieuw te bou wen mfc. „Het verzorgingshuis zo als wij dat kennen, gaat verdwij nen", legt De Jong de keuze voor twee locaties uit. „Dat komt door andere regelgeving door het Rijk. Mensen die nu nog de indicatie voor een zorgcentrum krijgen, moeten straks thuis blijven wo nen. Daar krijgen ze zorg op maat. Als dat niet meer kan, gaan ze naar een verpleeghuis." Daarmee verdwijnt dus het zorgcentrum als 'woonlaag' tussen thuis en ver pleeghuis. Het nieuwe gebouw in Breskens kan op termijn ook gebruikt wor den als verpleeghuis, verklaart De long. „Daarmee kunnen we straks zowel in Oostburg, in De Stelle, als in Breskens verpleegzorg aan bieden. En dat zal nodig zijn." Ze benadrukt dat de maatregel niet uit financiële overwegingen wordt genomen. „Sterker nog: we moeten nu een nieuw plan ma ken. Dat kost ons alleen maar geld." De gebouwen worden neer gezet door corporatie Woongoed. Woonzorg gaat ze huren. De long verwacht dat de gebou wen begin 2014 klaar zijn. HENGSTDIJK - In Hengstdijk groeide Jezus in elf jaar op tot Maria. Nou ja, met een beetje fantasie dan. Lobke Mahu speelde eind 2000, een paar maanden oud, kindje Jezus tijdens een schooluitvoering in de plaatselijke Cathari- nakerk. Gisteravond, elf jaar later, speelde Lobke weer een hoofdrol, maar nu die van Ma ria. De leerlingen van 't Vogelnest geven eens in de drie jaar zo'n kersttoneel- en zangvoor stelling in de Catharinakerk. De andere jaren genieten ze van een kerstdiner, of is er Her- dersfeest in het dorp. foto Mark Neelemans OOSTBURC - De twee schapen die momenteel de kerststal op het Eenhoornplantsoen in Oostburg bewonen, maakten gisterochtend een flinke uitstap. Iemand had het hek van de stal opengemaakt, waarna de beesten naar een gras veld bij het Zwin College liepen. Leerlingen maakten met fietsen een 'hek', waardoor de schapen niet meer weg konden. Leden van Ondernemend Oostburg, de initia tiefnemer van de kerststal, konden de beesten vervolgens weer opha len. Overigens waren de schapen de nacht ervoor ook al losgelaten. Toen is de politie opgeroepen om de beesten terug naar hun slaap- plek te leiden. Secretaris Nico van den Ameele van Ondernemend Oostburg spreekt van 'een flauwigheidje'. „We doen dit al vijftien jaar, en er heeft nog nooit iemand dat hek opengemaakt." De ondernemers hebben nu twee hangsloten met dikke kettingen aan het hek gehan gen. Bezorging op 24 december Morgen bezorgen we bij uw krant het kerstmagazine Geniet. Daarom hebben wij iets meer tijd nodig, u ontvangt uw krant morgen voor 8.00 uur Wij wensen u prettige kerstdagen' Oudejaarstrekking 31 december 30 Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57