te scoren met het EK zeeland 125 Naomi (10) op de planken met Djumbo Provincie en waterschap oneens over onderhoudsweg op dijk I g 12 QC 2 ÜJ t 4 sgS gtui TOT 'De Piraat' Oudejaarscross Voetbalmuseum c§ ZD o - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Tijdens de Kerstvakantie dagelijks geopend. Kerstdag gesloten). Duinweg Oostkapelle B vrijdag 23 december 2011 nieuwdorp - Sportvereniging Nieuwdorp houdt zaterdag 31 de cember een Oudejaarscross rond de sportvelden. Inschrijven vanaf 13.45 uur voor 3, 6 of 9 km. Naomi (10) stond op de planken met Djumbo. foto Willem Mieras door Rob Paardekam poortvliet - Fan was ze al, maar dat ze ooit zou mogen optreden met Djumbo, durfde Naomi Dul- laart (10) uit Poortvliet niet te dro men. Toch stond ze onlangs op de planken met de populaire meiden groep. Via hyves kwam Naomi erachter dat de Tros op zoek was naar kin deren voor een nieuw televisiepro gramma rondom Djumbo. Naomi klom meteen in de pen. Zij liet we ten dat ze haar tante en twee nicht jes wilde verrassen met een optre den van haar met de meiden groep. Hun man en vader, de oom van Naomi dus, is onlangs overle den. Tot haar grote verrassing werd Naomi uitgenodigd voor een audi tiedag in dierentuin Burgers Zoo in Arnhem. „Daar moest ik mijn verhaal nog eens vertellen", zegt ze. Het maakte indruk, want niet veel later kreeg de jonge inwoon ster van Poortvliet te horen dat ze was gekozen om daadwerkelijk deel te nemen aan het televisiepro gramma met de naam 'Help! Ik moet optreden'. Dat gebeurde op een wel heel speciale manier. De drie zangeressen van Djumbo ston den ineens in haar klas met de vraag 'ga je met ons mee?'. Daarop twijfelde Naomi natuurlijk geen moment. In de show willen de zangeressen van Djumbo - Samantha, Lotte en Lindsy - de droom van veel kinde ren in vervulling laten gaan, name lijk meedoen aan een echt optre den, dus met zang, dans, mooie kleding en make up. Naomi zegt dat ze ervan genoten heeft. „Het was een hele leuke er varing." Of ze ambities heeft om la ter een 'echte' zangeres te worden, weet ze nog niet. „Maar ik zing wel heel graag", zegt ze. „Eigenlijk doe ik dat overal." De uitzending met Naomi wordt uitgezonden op dinsdag 27 decem ber om 11.00 uur op Nederland 3. Te zien is hoe Naomi'en Djumbo zich voorbereiden en uiteindelijk een spetterend optreden verzor gen voor de tante en de twee nichtjes van Naomi. Van Rijswijk nog altijd goed. Daar bij moet je denken aan organisaties als Arduin die de vestigingen van Zeeland Attracties op het Zep-ter- rein afhuren. Naast het voetbalmu seum is dat Mini Mundi. Een expositie als over Faas Wilkes, de voetballegende uit de jaren vijf tig, trekt juist de echte voetballief hebber, de fijn proevers. „Ook ver zamelaars komen dan een kijkje ne men", zegt Paul Martens, curator van het voetbalmuseum in Middel burg. En dan is er de speciale aan dacht voor het Duitse nationale team, die dit jaar zorgde voor extra aanloop van oosterburen. Maar om die 200.000 te ha len is meer nodig dan al leen het lokken van Duit se Mannschaftfans en Hollandse fijnproevers. Zo krijgen alle KN- VB-leden, ruim één miljoen men sen, een gratis kaartje dat ze kun nen benutten als ze een betalende bezoeker meenenen. En dan krijgt het voetbalmuseum ook nog nieuwe buren. Als alles meezit opent dit jaar de Music Hall haar deuren, een grote evenemen tenhal voor beurzen en optredens. Hiervan verwacht Van Rijswijk een positief effect op de bezoekers aantallen van zijn eigen onderne ming: „Toen het Zep werd ge bouwd, werden wij gezien als de kers op de taart. Probleem was dat er geen taart was." De Music Hall vormt in zijn ogen die taart. De Voetbal Experience werd in de cember 2009 officieel geopend door Guus Hiddink op het Zepter- rein in Middelburg. Het heeft een 'kijk'-deel, rrfët reli kwieën, beeld en geluid uit het voetbalverleden en een 'doe'-deel (schieten, slalom, sprinten, etc.). Een jaar later werd de naam uitge breid tot Nationaal Voetbalmu seum Voetbal Experience. Volgens opgave van Zeeland Attrac ties bezochten in 2010 150.000 mensen het voetbalmuseum; dit jaar waren er 140.000 bezoekers. Naast het voetbalmuseum beho ren familie- en miniatuurpark Mini Mundi, de beklimming van de Lan ge Jan, indoorspeeltuin Bambini en het piratenpark en zeeaquarium Ar senaal tot Zeeland Attracties. meer in museale termen. „We heb ben hier echt alles van het EK 1988. Dat gaan we uiüichten. Het is tenslotte de enige keer dat Neder land een prijs won. Verder is er in formatie over de landen die aan het EK 2012 meedoen en over de geschiedenis van het EK sinds het eerste toernooi in i960", somt Mar tens op. Er staan nog wel een paar zaken op Martens' verlanglijstje. Hij heeft goede hoop dat hij de her inneringsmedaille krijgt die bonds coach Rinus Michels in '88 ont ving. Directeur Van Rijswijk rekent erop dat het voetbalmuseum voetbalex- perience in dit EK-jaar de kaap van de 200.000 bezoekers gaat nemen. Dit jaar staat de teller op 140.000, iets minder dan in het eerste jaar. De zakelijke markt gaat volgens foto Ruben Oreel door Rob Paardekam SINT-annaland - Waterschap Scheldestromen wil volgend jaar over een traject van 3,6 kilometer de dijk langs de loanna Mariapol- der en Hollarepolder bij Sint-An- naland versterken. De aanleg van een onderhoudsweg stuit echter op protest van de provincie. Uit een veiligheidstoets is geble ken dat de dijk niet meer voldoet aan de huidige veiligheidsnormen. Die houden in dat een dijk een su- perstorm die eens in de vierdui zend jaar voorkomt, moet kunnen doorstaan. Om de dijk langs de genoemde polder weer aan de norm te laten voldoen, krijgt hij een nieuwe klei laag van 80 centimeter. De huidige laag asfalt onderaan de dijk wordt vervangen door een nieuwe laag open steen-asfalt van 20 centime ter dik. Deze wordt afgedekt met grond en ingezaaid met gras. Het waterschap wil aan de buiten kant van de dijk een nieuwe on derhoudsweg van asfalt aanleggen in plaats van de huidige kleibekle- ding met gras. Op die manier kun nen inspecties en reparaties in de toekomst gemakkelijker worden uitgevoerd. De provincie heeft hier echter be denkingen bij. Die wil dat de on derhoudsweg zodanig wordt afge werkt dat er weer een groene dijk ontstaat. Dat betekent dat het as falt moet worden afgedekt met grond, die wordt ingezaaid met graszaad. Het waterschap ziet dit niet zitten. Een dergelijke onderhoudsstrook zou niet voldoen, omdat de laag grond op het asfalt bij zware regen val verzadigd raakt en dus niet toe gankelijk is voor zwaar materiaal. Ook kan de grasmat op het asfalt zich niet optimaal ontwikkelen. Wat dit meningsverschil betekent voor de natuurvergunning, die de provincie moet verstrekken, is nog niet duidelijk. www.denobelaerdomburg.nl O v——I gd o li i ct m 'MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 30% OP DE MARCCAIN COLLECTIE 50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53