Zeeland Reddingsplan voor wachtlokaaltje Nog 8 dagen! BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 22 Ostrea Lyceum neemt met flashmob afscheid van trouwe toneelkracht almanak Versieren fyiljoe* Vrijdag 23 december 2011 De schatkamer van de bieb Heinkenszand gaat open BAS schrijft plan spoorbak Goes nog niet af Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl BEHOUD Partijen zetten toch in op behoud van gebouw op dezelfde plek op veerplein Hoedekenskerke door Frank van Cooten hoedekenskerke - Er wordt een ui terste krachtinspanning onderno men om het wachtlokaaltje op het veerplein in Hoedekenskerke toch te behouden. Waterschap Scheldestromen, ge meente Borsele, de watersportvere niging en de Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB) praten op 6 januari over een ultiem reddingsplan. Dagelijks waterschapsbestuurder Guiljam van der Schelde is een stuk positiever gestemd dan een paar maanden geleden. Toen von den partijen (waterschap en ge meente Borsele) de kosten van res tauratie en verplaatsing (320.000 euro) te gortig. Later bleek overigens dat in dat be drag ook de aanleg van een nieuw plateau op het veerplein is opgeno men. „Dat wisten we in eerste in stantie niet", aldus wethouder Mar- ga Vermue van de gemeente Borse le. „We dachten dat het alleen om de verplaatsing van het gebouwtje zou gaan. Maar later kwam de aap uit de mouw. Ook een duur pla teau. Het is jammer dat we dat niet eerder wisten. Want hierdoor is de grote mist ontstaan. Ik vraag me overigens nog steeds af waar om zo'n plateau nodig is. Dat kan best een stuk kleiner." De SGB kan het wachtlokaaltje voor een ton opknappen. „De SGB is met een plan gekomen dat veel goedkoper is. Voor ons reden toch nog te overleggen over be houd van het wachtlokaaltje", al dus Van der Schelde. „Feit blijft dat restauratie door vrijwilligers van de SGB goedkoper is dan het inhuren van professionals." Het gebouwtje zou in eerste in stantie verhuizen naar het thema park De Buffer over de dijk. Op ad vies van de gemeente Borsele blijft het wachtlokaaltje echter op het veerplein, maar wel een stukje ver derop op het nieuwe plateau. „Dan heeft de watersportvereni ging ook gelijk een gebouwtje voor onder meer de nutsvoorzie ningen", zegt Vermue. „Wij hech ten ook veel waarde aan het be houd van het wachtlokaaltje. Daar om zijn we bereid twintigduizend euro bij te dragen." Het resterende bedrag moet dan komen van waterschap, projectbu reau zeeweringen en provincie. GOES - Leerlingen, oud-leerlingen, docenten en medewerkers van het Ostrea Lyceum ver rasten het winkelend publiek in Goes gister avond met een flashmob. Op een pleintje in de Ganzepoortstraat voerden ze om acht uur onverwacht het themalied uit de jaarlijkse brugklasshow op. De flashmob was bedoeld als ludiek afscheid van oud-leerling Jan Willem Polfliet. Hij was vele jaren betrokken bij de brugklasshow als belangrijke kracht in de toneelploeg. Polfliet trapte de flashmob af door op een kistje de dans te beginnen. Als snel voegden zich leer lingen bij hem en binnen enkele minuten ston den tachtig mensen uit de Ostrea-familie te swingen, gadegeslagen door verbouwereerde passsanten. Het feestje was van korte duur: 4 minuten en 14 seconden, foto Willem Mieras HMaam3aF)wwww?B Bezorging op 24 december Morgen bezorgen we bij uw krant het kerstmagazine Geniet. Daarom hebben wij iets meer tijd nodig, u ontvangt uw krant morgen voor 8.00 uur Wij wensen u prettige kerstdagen! video op www.pzc.nl/bevelanden ■■■■HHRRHnaHHnsaMMBwn Tip? redactie@pzc.nl Elk jaar weer voelt die Zierikzeese het als een uitdaging het huis in kerstsfeer te versieren. Sfeervol zo dat intimi zich er prettig voelen. Dit jaar werkten de omstandigheden niet mee. De boom bleek al danig dor en bij het versieren maakte ze een fout: eerst de piek, daarna de verlichting. Zo stond ze wankelend op de huishoudtrap met om haar nek het lichtjessnoer, dat ze niet over de piek gedrapeerd kreeg. Piek eraf dus en in haar mond gestoken. Krak!!!! Het verpulverde puntje bleef achter tussen haar tanden, de rest viel kletterend op de grond. De splinters spuwde ze vanaf het trapje snel uit. Toen lachte ze hard om zichzelf. Dit had niks met 'vrede op aarde' te maken. Oudejaarstrekking 31 december ■li \k 30 Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49