281 sport AZ-doelman Esteban vreest Clippers hebben grote plannen JEUGDIGE ONBEZONNENHEID Geheel onomstreden is AZ-doelman Esteban niet. In zijn vaderland Costa Rica is hij uitgeroepen tot ln de competitie incasseerde meest controversiële sportman van 2011vijftien tegentreffers. Zwemofficial verdacht van kindermisbruik Golfprijzen weer naar Luiten en Boeljon Celstraf voor bokser Floyd Mayweather jr. FA benoemt eerste vrouw in bestuur Atletico ontslaat trainer Manzano vrijdag 23 december 2011 45 Esteban in zeventien wedstrijden LUXEMBURG De Europese zwemfederatie (LEN) en de wereldbond FINA hebben de Zwitserse official Flavio Bomio ge schorst. De voormalig coach van de zeer succesvolle Flavia Rigamonti, is gearresteerd op verdenking van seksueel misbruik van minderjari gen. Hij zou zich hebben vergrepen aan ten minste twintig jongens tus sen de twaalf en zestien jaar oud. Bomio was binnen de Europese bond voorzitter van de technische commissie open water. Bij de FINA was hij in die functie secretaris. NOORDWIJK Joost Luiten en Christel Boeljon zijn opnieuw uitgeroepen tot beste golfers van het jaar. Het duo ont ving van de Nederlandse Golf Fede ratie de Golf Awards. Ze kregen vo rig jaar deze prijzen ook al. Luiten won dit jaar zijn eerste toernooi op de Europese Tour, het Johor Open in Maleisië. De Bleiswijker verdien de bijna één miljoen prijzengeld en klom naar de 64e plaats op de wereldranglijst. Boeljon greep haar eerste zege op de Ladies European Tour in het Turks Open. LAS VEGAS Wereldkampioen boksen Floyd Mayweather jr. moet negentig da gen de gevangenis in. De Ameri kaanse wereldkampioen in het wel- tergewicht is schuldig bevonden aan mishandeling van de moeder van zijn kinderen. Een rechtbank in Las Vegas sprak het vonnis uit. Mayweather heeft schuld bekend. Hij viel zijn ex-vriendin Josie Har- ris in november 2010 aan, trok haar aan de haren en sloeg haar. De aan klacht tegen de bokser omvatte aanvankelijk ook diefstal, maar die verviel. LONDEN Voor het eerst sinds de oprichting in 1863 treedt een vrouw toe tot het bestuur van de Engelse voetbal bond FA. Die primeur is voor Heat her Rabbatts. Ze bekleedde in het verleden al andere functies in de voetballerij. Ze was onder meer als directeur werkzaam bij de club Mil- lwall. „Dit is een belangrijk mo ment voor de FA. Onze structuur zal hierdoor op een belangrijke ma nier veranderen", aldus voorzitter David Bernstein. De FA viert in ok tober 2013 zijn 150-jarige bestaan. MADRID Voetbaltrainer Gregorio Manzano moet op zoek naar een nieuwe baan. Atletico Madrid zette de coach gisteren op straat. Dat was geen verrassing. Manzano lag al ge ruime tijd onder vuur en door de nederlaag in de bekerstrijd tegen het nietige Albacete (1-2 en 0-1) leek zijn ontslag nog slechts een kwestie van tijd. De Argentijn Diego Simeone, voor malig speler van Atletico, staat al in de startblokken. Hij stapte dins dag in eigen land op als oefenmees- ter van Racing Club. door Edward Swier LOS ANCELES - Het gerucht ging al jaren dat de club amper echte fans had. Wie vindt het immers leuk zich zo te laten vernederen? Als het Staples Center zich voor wed strijden van de Clippers redelijk vulde, kwam dat omdat er een aan sprekende tegenstander op bezoek was. Of omdat de kaartjes voor de LA Lakers, de andere bespeler van de immense hal in Downtown Los Angeles, weer eens uitver kocht waren. Wie zou ook fan van de Clippers willen zijn? Het was jarenlang je reinste zelfkastijding. Tuurlijk, je kunt je af willen zetten tegen de glitter en glamour die er rond het sterrengezelschap van de Lakers hangt, maar dan nog is het niet uit vrije wil als je voor de Clippers kiest. In de afgelopen negentien seizoenen werd slechts één keer meer dan de helft van de wedstrij den gewonnen. Dertien van de veertien afgelopen jaren werden de play-offs niet gehaald. Nog nooit stond het team, dat in 1970 opgericht werd (als de Buffalo Bra ves overigens), in de NBA-finale. De vereniging staat de boek als één van de minst succesvolle in de Amerikaanse profsporten honk bal, basketbal, american football en ijshockey samen. Het zijn cijfers om van te gruwen. Zoals het basketbal van de Clip pers vaak ook om van te gruwen was. Met de komst van Blake Grif- fin veranderde dat vorig jaar ech ter drastisch. Een jaar eerder al aan getrokken moest het publiek door een knieblessure van de grote be lofte lang op spektakel wachten. Maar zijn entree mocht er, nu iets meer dan twaalf maanden terug, zijn. Zijn allereerste score was een spetterende dunk en hij lijkt daar mee nooit meer opgehouden. Grif fin werd niet alleen 'rookie of the year', de beste jongere, hij is boven dien een kijkcijferkanon. Een film pje met zijn beste dunks uit no vember 2oro werd bijvoorbeeld op internet al bijna vier miljoen keer bekeken. Met het aantrekken van Chris Paul zal het kijkgenot voor die zo ge tergde Clippers-fan alleen nog maar stijgen. De point guard, zeg maar de spelverdeler, staat al jaren bekend als de beste balopbrenger van de NBA. Bij de New Orleans Hornets zat hij echter op dood spoor. NBA-baas David Stern ruil de hem uiteindelijk voor een vier tal spelers. Aan de westkust gaat Paul een slordige zestien miljoen dollar verdienen. Maar daar heb je dan ook wat voor. Behalve dat Paul zelf altijd een aanzienlijk aandeel in de score heeft, van gemiddeld twintig pun ten, laat hij vooral anderen beter spelen. Jongeling De And re Jordan en veteraan Chauncey Billups zul len van zijn aanwezigheid profite ren. De altijd al vrolijk ogende Griffin vernam het nieuws over Pauls transfer met een grote grijns op zijn gezicht. Griffin verwacht de bal geregeld, hoog in de lucht, op een presenteerblaadje te krij gen, voor een zogeheten alley-oop. „Het wordt hier Lob City", ver wees Griffin naar zijn geliefde boogballetjes. De eerste stappen zijn inmiddels gezet. Afgelopen maandag speel den de Clippers een oefenwed strijd tegen de grote broer. Het was weliswaar een oefenpotje, maar de tH-95-zege van de Clip pers op de Lakers mocht er niette min zijn. Vannacht eindigde een tweede oefenduel tussen de Clip pers en Lakers in ro8-ro3 voor de Clippers. AZ-doelman Esteban wordt door tegengehouden door teamgenoten Nick Viergever (midden) en Simon Poulsen. De keeper werd tijdens de bekerwed strijd tegen Ajax aangevallen door een man die het veld op was gerend. foto Stanley Contha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48