zeeland 123 high-tea Welzijnshuis Laatste zending Gemeentebestuur wil voedseibank af van dure bureaus f 3 halen (2 betalen! De gehele - wintercollectie Kerstnachtdienst bij kaarslicht Kerstnachtdienst in Gereformeerde kerk Kerstactie BAS blijft strijden tegen overlast door trillingen goederentreinen Big-S viert kerst en verkoopt oliebollen van J-walk voor SPIJKERHARD DE BESTE! verkopen in het dorp. OUDDORP De doopsgezinde gemeente Oud dorp houdt in de kerstnacht twee diensten bij kaarslicht. De eerste dienst begint om 20.00 uur. Aan de ze dienst werkt het Schevenings vissersvrouwenkoor mee. De twee de dienst begint om 22.00 uur. Dan zal het eigen gospelkoor van de doopsgezinde gemeente zingen. Voorganger is E.M. de Jong. BRUINISSE De Gereformeerde Kerk en de Her vormde gemeente in Bruinisse hou den zaterdag een kerstnachtdienst. Voorganger is Frits Postema. Het koor Message luistert de dienst op. De dienst begint om 22.00 uur. Bij goed weer worden na afloop van de dienst het Stille Nacht en Ere zij God buiten gezongen. GOES - De Zuidschor Watersport in Wolphaartsdijk houdt tweede kerstdag een actie voor het goede doel. De hele opbrengst van kleding- en schoenenverkoop van die dag bij het bedrijf wordt geschonken aan de kinderafdeling van het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). De kinderafdeling wil het geld be steden aan communicatie van op genomen kinderen met hun school en met hun thuis. vrijdag 23 december 2011 foto Dirk-Jan Gjeltema proeven", aldus Hoogenboom. Overigens laat hij dorpsraden die toch liever zelf het buffet samen stellen ook graag die vrijheid. De dorpsraden Serooskerke en El- lemeet die deze week gezamenlijk de eerste bijeenkomst organiseer den, kozen wel voor de internatio nale high-tea. Ruim zestig dorpsbe woners lieten het zich goed sma ken. „Blijf niet de hele middag op dezelfde stoel zitten, leg contacten en maak met verschillende men sen een praatje", luidde het advies van dorpsraadvoorzitter Dick Ver boom. Zijn oproep bleek nauwe lijks nodig, getuige de geanimeer de gesprekjes aan het buffet en de tafeltjes. Hoogenboom erkent dat het wat moeilijk valt uit te leggen dat enerzijds de gemeentelijke sub sidie aan ouderensozen wordt stop gezet en dat anderzijds dit soort ac tiviteiten op touw worden gezet. Zelfheeft hij er bewust voor geko zen de dorpsraden in plaats van de sozen aan te schrijven. „Sozen werken met eigen leden en de high-tea is voor elke oudere op een dorp bedoeld." Zierikzee heeft geen dorps- c.q. stadsraad. De in schrijving voor de high-tea woens dagmiddag 28 december in het Hervormd Kerkcentrum blijft wat achter. Belangstellenden kunnen zich rechtstreeks aanmelden bij het Welzijnshuis, tel. nr.: 0111-453444. De verdere high-tea's worden gehouden op 5 januari in Oosterland, 11 januari in Ouwer- kerk en 13 januari in Burgh-Haam- stede. Later in die maand volgen nog: Nieuwerkerk en Zonnemaire. De dorpsraad Bruinisse geeft de voorkeur aan 'ergens rond' Pasen. door Frank Balkenende GOES - De Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS) wil van het Goese college van burge meesters en wethouders weten of de streep door het plan voor een spoorbak echt definitief is. BAS is buitengewoon teleurgesteld dat de bak, die trillingshinder van goede rentreinen zou moeten verhinde ren, van de baan is. BAS strijdt al jaren tegen geluid en trillingen van goederentreinen. Goes zoekt er al sinds 2004 een op lossing voor. Wethouder Loes Meeuwise (VVD, spoorpro- ject)laat de gemeente weten dat de spoorbak onvoldoende rendeert. Die conclusie is getrokken uit tril- lingsonderzoeken van TNO en het bureau Peutz. Daaruit blijkt dat een bovengrondse betonnen spoor bak de trillingen met 37 procent re duceert. Dat is voor het college te weinig. Uitgangspunt voor de rond de 40 miljoen euro kostende bak is dat de trillingen met mini maal de helft moeten worden ver minderd. BAS-woordvoerder Bob Eeftink, die ook aan het Goese spoor woont, vraagt zich af of de ge meente niet gewoon genoegen moet nemen met 37 procent mind- der trillingen. „Dat is toch al een derde. Leg de spoorbak aan, het geld is er en je vermindert iets van de overlast." BURGH-HAAMSTEDE Tijdens de feestdagen zit jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamstede niet stil. Vanavond is er een Kinderkerstdis- co van 19.00 tot 20.30 uur. Morgen zijn oudere jongeren welkom voor de Christmas Party vanaf 20.30 uur. Op 28 en 29 december bakken vrijwilligers oliebollen die ze tus sen 10.00 en 17.00 uur aan de deur KERKWERVE - De Voedselbank Schouwen-Duiveland heeft giste ren de laatste zending levensmid delen van de jaarlijkse goede-doe- lenwandeling J-walk ontvangen. Het gaat om zeventig kerststollen en drie pallets frisdrank ter waar de van 600 euro. De eerste leve ring niet-bederflijke levensmidde len was in november. De voedselbank was dit jaar een van de goede doelen van de J-walk die in september is gelopen en ruim 13.000 euro opbracht: 8450 euro voor het Koningin Wilhelmi- na Fonds en 5450 euro voor de voedselbank. Aan de J-walk 2011 deden 275 wandelaars mee. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland wil bestemmingsplannen in het vervolg in eigen beheer maken. Daarmee bespaart de gemeente op jaarbasis ongeveer 37.000 euro. Bovendien is deze nieuwe werk wijze ook aangenaam voor de por temonnee van de burger. Zeker als het om kleine initiatiefnemers gaat, zijn de (verplichte) kosten van een stedebouwkundig bureau erg hoog. Het college denkt het zelf tegen een geringer bedrag te kunnen doen. Tot nu toe werd het maken, wijzi gen of actualiseren van bestem mingsplannen altijd uitbesteed aan een extern bureau. In de prak tijk kwam het er op neer dat de ge meente aangaf wat in het plan moest komen en de toelichting grotendeels schreef Het bureau schreef dit over en deed er een kaftje om. Gemiddeld geeft de ge meente 130.000 euro per jaar uit aan dergelijke bureaus. Het college stelt voor extra perso neel in dienst te nemen om dit werk in het vervolg zelf te doen. De voordelen zijn volgens het col lege groot. De plannen zouden be ter zijn, eigen medewerkers zou den het gebied beter kennen en dubbel werk wordt voorkomen. De gemeenteraad moet het plan nog goedkeuren. Deze actie geldt voor alle Jeans-lnn winkels en voor de Shanon winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43