Dorpsraden omarmen gretig aanbod 221 zeeland Reddingsplan voor wachtlokaaltje op Veerplein Hoedekenskerke EENZAAMHEIDSBESTRIJDING Mensen van de wereld laten proeven tijdens lokaal project vrijdag 23 december 2011 Het buffet voor de high-tea's biedt zowel hartige als zoete hapjes, die bereid zijn door de Zeeuwse Wereldvrouwen. Het kiezen alleen al levert een geanimeerd onderonsje op. door Aii Pankow Nanu-Nanu, Mikado, Martaba, President, Na poleon zijn klinkende namen voor internatio nale gerechtjes die prijken op de ta fel van de high-tea die dezer we ken op tien verschillende locaties op Schouwen-Duiveland wordt ge houden voor oudere bewoners. „Ik ben heel blij met het enthou siasme waarmee de dorpsraden ge reageerd hebben op het aanbod van het Welzijnshuis. Ik had in het kader van het project 'Thuis in de kern' nog wat geld beschikbaar. Dat kon ik goed gebruiken voor dit aanbod. Het idee komt van Pe tra Slingenberg, voormalig oude renwerkster in deze gemeente. Zij werkt nu in Kapelle en lanceerde daar een high-tea zoals ze die een keer in Vlaanderen had gezien", vertelt Mels Hoogenboom. Hij houdt zich binnen het Welzijns huis specifiek met projecten voor ouderen bezig. Hij maakt overi gens meteen de kanttekening dat eenzaamheid niet uitsluitend aan ouderen hoeft te kleven. „Ook op jongere leeftijd kun je daarmee ge confronteerd worden", zegt Hoo genboom. Hij laat de samenstel ling van de groep deelnemers aan de high-tea dan ook maar liever aan de dorpsraden over. Wat hem betreft hoeft daar dus niet al te streng de meetlat van de leeftijd naast gelegd te worden. Het aanbod is in vrij korte tijd uit gewerkt. Hoogenboom stuurde pas op 20 november brieven naar alle dorpsraden met het verzoek voor december te reageren of zij rond de feestdagen met financiële steun van het Welzijnshuis een high-tea wilden organiseren. Elf van de zeventien aangeschreven groeperingen hapten toe. „Een mooi resultaat", vindt Hoo genboom al keek hij wel even wat schichtig naar zijn nog beschikba re budget. Met zoveel belangstel ling ging dat natuurlijk snel op, maar gelukkig bleken alle bijeen komsten inpasbaar. De eerste high-tea bijeenkomsten werden deze week gehouden: woensdag in het dorpshuis in Serooskerke en gisteren in Kerk- werve en Sirjansland. Volgende week en in de eerste twee weken van januari volgen andere kernen. „Een high-tea is weer eens wat an ders. Een buffet met internationa le, kleinere gerechten, maakt wel licht nieuwsgierig. Ik heb bewust de Zeeuwse Wereldvrouwen bena derd met het verzoek deze hapjes te bereiden. Dit is natuurlijk een heel lokaal uitgevoerd project, maar het biedt de mogelijkheid de mensen van de wereld te laten Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Er wordt een ui terste krachtinspanning onderno men om het wachtlokaaltje op het veerplein in Hoedekenskerke toch te behouden. Waterschap Scheldestromen, ge meente Borsele, de watersportvere niging en de Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB) praten op 6 januari over een ultiem reddingsplan. Dagelijks waterschapsbestuurder Guiljam van der Schelde is een stuk positiever gestemd dan een paar maanden geleden. Toen von den partijen (waterschap en ge meente Borsele) de kosten van res tauratie en verplaatsing (320.000 euro) te gortig. Later bleek overigens dat in dat be drag ook de aanleg van een nieuw plateau op het veerplein is opgeno men. „Dat wisten we in eerste in stantie niet", aldus wethouder Mar- ga Vermue van de gemeente Borse le. „We dachten dat het alleen om de verplaatsing van het gebouwtje zou gaan. Maar later kwam de aap uit de mouw. Ook een duur pla teau. Het is jammer dat we dat niet eerder wisten. Want hierdoor is de grote mist ontstaan. Ik vraag me overigens nog steeds af waar om zo'n plateau nodig is. Dat kan best een stuk kleiner." De SGB kan het wachtlokaaltje voor een ton opknappen. „De SGB is met een plan gekomen dat veel goedkoper is. Voor ons reden toch nog te overleggen over be houd van het wachtlokaaltje", al dus Van der Schelde. Het gebouw tje zou in eerste instantie verhui zen naar het themapark De Buffer over de dijk. Op advies van de ge meente Borsele blijft het wachtlo kaaltje echter op het veerplein, maar wel een stukje verderop op het nieuwe plateau. „Dan heeft de watersportvereniging ook gelijk een gebouwtje voor onder meer de nutsvoorzieningen", zegt Ver mue.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42