Zeeland PZC L Ondernemer kwartaal in wachtkamer SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 ECONOMIE B en W willen sneller reageren op bouwplannen van bedrijven Victoriakliniek krijgt steeds meer vorm almanak Versieren +o°*dptffe Nog 8 dagen! f] 'biljoen Vrijdag 23 december 2011 Dorpsraden omarmen aanbod high-tea Welzijnshuis gretig Joop Timmerman nam het leven altijd zoals 't kwam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BHBHRni door Ton van den Nouweland zierikzee - Het duurt gemiddeld drie maanden voor een onderne mer te horen krijgt of B en W 'in principe' bereid zijn mee te wer ken aan een bouwplan. Dat ant woorden B en W op vragen van de SGP-fractie. Voordat er gebouwd mag worden, moet een langdurig ambtelijk tra ject worden doorlopen. Van bouw- en milieuvergunning tot wijziging van het bestemmings plan. Daarom wordt vooraf vaak een principeverzoek ingediend. Het gemeentebestuur beoordeelt dan globaal of het plan kans van slagen heeft, zodat de ondernemer alvast aan de slag kan. Het afgelopen jaar zijn vijftig van zulke verzoeken ingediend, ant woorden B en W aan SGP'er Wim Houtekamer. Het raadslid stelde vragen omdat hij van onderne mers had gehoord dat zij lang moe ten wachten op een antwoord op hun principeverzoek. Dat het lang heeft geduurd, geven B en W ook toe. Het antwoord moet natuurlijk toch van de ambtenaren komen en op de afdeling Ruimte en Mi lieu is het druk. Daardoor liepen de wachttijden op tot ongeveer een half jaar. „Dit is niet meer het geval. De gemiddeld behandeltijd bedraagt nu gemiddeld twaalf we ken," schrijven B en W. Houtekamer wil verder weten of het mogelijk is de huidige wacht tijd terug te brengen. Dat blijkt te kunnen: „We zijn druk bezig het proces van principeverzoeken en bestemmingsplanprocedures ver der te optimaliseren. Ons doel is daarbij de doorlooptijd verder te rug te brengen en structureel kos ten te besparen." B en W voegen daaraan toe dat de gemeenteraad binnenkort wordt gevraagd eenma lig een bedrag ter beschikking te stellen om die nieuwe werkwijze in te voeren. Raadslid Houtekamer opperde in zijn vragen ook nog de mogelijk heid een bureau in te huren om de wachttijd te verkorten, maar daar voelen B en W niet voor. Er moet namelijk bezuinigd worden op de kosten van inhuur van werk kracht. Houtekamer vindt het in deze eco nomisch barre tijd van belang on- dernemers snel te helpen met hun bouwplannen. „Ze kunnen juist nu interessante aanbestedingen doen. En voor de aannemers is het ook goed om aan het werk te blij ven." ZIERIKZEE - Nu zijn stof en gereedschap nog overheersend in het voormalige Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Over een paar weken zal dat beeld - als het goed is - heel anders zijn. Er wordt op volle kracht gewerkt aan de totstandkoming van de Victoriakliniek en het bovenliggende zorgpen- sion, op de eerste en tweede verdieping. Dat werk zit 'm niet alleen in de verbouw en reno vatie. Er worden dezer dagen ook nog wat laatste sollicitatiegesprekken gevoerd. Vanaf medio januari gaan medewerkers van beide organisaties aan de slag om de start voor te bereiden. De bedoeling is dat de deu ren ongeveer half februari open gaan. foto Ronald den Dekker Bezorging op 24 december Morgen bezorgen we bij uw krant het kerstmagazine Geniet. Daarom hebben wij iets meer tijd nodig, u ontvangt uw krant morgen voor 8.00 uur Wij wensen u prettige kerstdagen! Tip? redactie@pzc.nl Elk jaar weer voelt die Zierikzeese het als een uitdaging het huis op evenwichtige wijze in kerstsfeer te versieren. Sfeervol zodat intimi zich er prettig voelen. Het ene jaar lukt dat beter dan het andere. Dit jaar werkten de omstandigheden niet mee. De boom, best een dure Nord- mann, bleek al danig dor en verloor al heel wat naalden. Bij het versieren maakte ze een fout: eerst de piek en daarna de verlichting. Daar stond ze wankelend op de huishoudtrap met om haar nek het lichtjessnoer, dat ze maar niet over die piek heen gedra peerd kreeg. Piek eraf dus en in haar mond gestoken. In haar mond! Stom natuurlijk. Krak!!!! Het verpulverde puntje bleef achter tussen haar tan den, de rest viel kletterend op de grond. De splinters spuwde ze vanaf het trapje snel uit. Toen lachte ze hard om zichzelf. Dit had niks met 'vrede op aarde' te maken. Oudejaarstrekking 31 december wÊ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41