naar Machatsjkala JSÉKdStffiBlt sport 133 PZC mm Doe mee! Onrustige regio W/1 Veldtoertocht VV Zaamslag Oliebollentoernooi jonge judoka's Mtb'ers op parkoers Omloop Puzzelrondrit op Walcheren Hardlopen in Dishoek en Breskens vrijdag 23 december 2011 Anzji Machatsjkala staat op de zevende plaats in de Russische voetbalcompetitie. De Russische deelrepubliek Dagestan is een van de gevaarlijkste gebieden in de toch al onrustige Noordelijke Kaukasus. Extremistische moslims vechten er een guerrillaoorlog uit met de corrupte politiediensten. Er gaat geen week voorbij zonder dat er auto's of politieposten worden opgeblazen. Volgens mensenrech tenorganisaties zijn er in 2010 tenminste 3 78 mensen om het leven gebracht. door Olaf Koens MOSKOU - Voor de luchthaven van Machatsjkala staat een gepantser de politiebunker. Wanneer het Anzji-elftal aankomt, mag nie mand het terrein op. Auto's wor den aan een grondige inspectie on derworpen en moeten langs de kant van de weg wachten tot het elftal is vertrokken. „Voetbal is oor log", lacht een van de agenten. Het zou zo maar kunnen dat Guus Hid- dink binnenkort in dit decor rond loopt. De agenten patrouilleren met gela den pistolen. Het straatarme Dage stan is de thuisbasis Anzji Machats jkala, een middelmatige club uit de Russische competitie die begin dit jaar is opgekocht door de Dage- staanse miljardair Soelejman Keri- mov. De club staat op de zevende plaats in de competitie, maar barst van de ambitie. Behalve Mbark Boussoufa en Braziliaanse sterspe ler Roberto Carlos wist de club af gelopen zomer de Kameroener Sa muel Eto'o onder contract te stel len. Met de transfer (voor zo'n 25 miljoen euro) werd Eto'o de best betaalde voetballer ter wereld, hij kreeg een jaarsalaris van ruim twintig miljoen euro. Woordvoerders van Hiddink ont kennen dat er al een besluit over diens toekomst is genomen, maar de doorgaans goedgeïnformeerde website lifenews.ru meldde maan dag dat Hiddink op het punt staat terug te keren naar Rusland. Vol gens de site tekent Hiddink 'op korte termijn' een driejarig con tract met de club. Hij zou jaarlijks acht miljoen euro verdienen en be gin januari de eerste training bij wonen, weet de site zeker. Volgens de Russische pers zou Hid dink een mondelinge overeen komst hebben met Pro Sports Ma nagement, een transferbedrijf in handen van een vertrouweling van Kerimov. Andere bronnen be weren weer dat de vertrouweling uit de gratie is gevallen bij de mil jardair en zeggen met nadruk dat de deal verre van zeker is. Aleksan- der Oedaltsov, de woordvoerder van Anzji, zegt desgevraagd niets over de komst van Hiddink te kun nen zeggen. „Ik zou wel willen, maar ik kan echt niets zeggen." De gezaghebbende krant Sovjetski Sport schrijft op donderdagmor gen dat Hiddink waarschijnlijk een technische functie bij de club krijgt, en verwacht dat wanneer de onderhandelingen vastlopen, Hiddink bij een Nederlands team aan de slag zal gaan. Het gerucht dat Guus Hiddink als trainer bij Anzji aan de slag gaat, hangt al sinds zijn vertrek bij het Turkse na tionale elftal in de lucht. Nadat de Samuel Eto'o ABONNEE VOORDEEL Doet u nog niet mee met de Abonnee Win Weken? Het kan nog steeds! Schrijf u vóór 31 december gratis in en maak kans op vele mooie prijzen tijdens de eindtrekking op 14 januari 2012, met als super- hoofdprijs: een interieurcheque t.w.v. 10.000,-1 Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken 088 -013 99 22 lokiiai toiief. Opeiuntjstiiaen Ürlefoornumn •r. 10.00 tot 17.00-wn.2a. 10.00 tat JZOO Ui Russen onder zijn leiding Neder land versloegen tijdens het EK in 2008 kan Hiddink niet meer stuk bij de doorsnee Rus. In verschillen de Russische steden staan stand beelden van de Nederlander, en de afgelopen jaren zijn er tiental len kinderen naar hem vernoemd. Maar de 65-jarige Nederlander moest na het succes van het EK 2008 vertrekken toen hij zich niet kwalificeerde voor het WK 2010. De Russische deelrepubliek Dage stan, aan de verste buitengrens van Europa langs de Kaspische Zee, is een van de gevaarlijkste ge bieden in de toch al onrustige Noordelijke Kaukasus. Extremis tische moslims vechten er een guerrillaoorlog uit met de corrup te politiediensten. Er gaat geen week voorbij zonder dat er auto's of politieposten worden opgebla zen. Chadzjimoerad Kamalov, de uitge ver van een kritische krant in Machatsjkala, werd afgelopen week op de stoep van zijn kantoor doodgeschoten. Bij een aanslag eer der deze week kwam een generaal van de veiligheidsdienst FSB om het leven. Volgens mensenrechten organisaties zijn er in 2010 tenmin ste 378 mensen om het leven ge bracht. De aanstelling van Hiddink doet denken aan het weinig succesvolle avontuur van Ruud Gullit in het naburige Tsjetsjenië. Toch heeft Anzji volgens experts meer kans van slagen. De club heeft brede steun, meer bewegingsvrijheid en is vele malen professioneler dan Terek Grozny. Over het verblijf in de weerbarstige bergregio hoeft Hiddink zich geen zorgen te ma ken. Anzji is zelden in Dagestan. De club traint op in een sportcom plex even buiten Moskou en vliegt alleen voor thuiswedstrijden naar Machatsjkala. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naaf sport@pzc.nl ZATERDAG 24 DECEMBER Voetbalvereniging Zaamslag houdt morgen een een veldtoertocht. Er zijn omlopen van 25, 43 en 53 kilometer. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur. De gezamenlijke start is om 12.30 uur bij de kantine van de voetbalclub aan de Sportlaan. Bij de in schrijfkosten van drie euro zijn een bevoorra dingsstop onderweg, volledige bewegwijzering, ophaaldienst bij onherstelbare pech, mogelijk heid om fiets af te spuiten alsmede kleed- en douchegelegenheid inbegrepen. Na afloop van de tocht is er soep. Meer info is te vinden op: MTBwZ@gmail.com of http://www.wzaamslag.nl. Judo Goes houdt morgen het elfde Oliebollen- toernooi voor startende judoka's in de leeftijd van vijf tot vijftien jaar. Plaats van handeling is het Edudelta College in Goes. Zo'n 260 judoka's van vijf Zeeuwse en één Brabantse club strijden om de 150 speciale medailles en de jaarlijkse zak met oliebollen. Het Oliebollentoernooi is spe ciaal voor judoka's die beginnen met wedstrij den. In een veilige omgeving doen zij ervaring op met wedstrijdsport. Judoka's met meer ervaring doen in aparte pou les ook mee aan het toernooi. Meer informatie is te vinden op http://www.judogoes.nl/JudoGoes/Oliebollentoernooi.html. Het parkoers van de Omloop van de Braakman vormt morgen het decor voor een mountainbi ke-toertocht die georganiseerd wordt door het wielercomité Philippine. In de route zijn ook de twee kasseistroken van de Timmermansweg en de Bolderweg opgenomen. Er kan gekozen wor den uit de afstanden 25, 35 en 45 kilometer. Voor de jeugd is er een aparte tocht met een afstand van vijftien kilometer. Zij rijden de tocht vanaf 9.30 uur onder leiding van een ervaren voorrijder. Inschrijven is van 8.30 tot 10.30 uur in de kantine van voetbalvereniging Philippine. MAANDAG 26 EN DINSDAG 27 DECEMBER Mac de Zeeuwen heeft op tweede kerstdag een puzzel-gezelligheidsrit uitgezet voor het hele ge zin, waaraan iedereen met de auto kan mee doen. Er wordt gereden op de mooie binnenwe gen van Walcheren. Het gaat om een eenvoudige rit voor de begin nende deelnemers. Inschrijven is van 13.30 tot 14.00 uur mogelijk in Cafe Juliana aan de Dorps straat in Biggekerke (bij de kerk). Iedere deelne mer ontvangt een prijs. Wie wat tegenwicht wil bieden aan de copieuze kerstmaaltijden, kan gaan wandelen en/of hard lopen. Maandag tweede kerstdag houdt atletiek- dub Dynamica bij Dishoek de traditionele Kerst loop. Begin- en eindpunt zijn het Pannenkoeken huisje aan de Kaapduinseweg. De wandelaars starten om 10.30 uur, de hardlopers om 11.00 uur. Afstanden zijn 4 of 8 kilometer. Dinsdag is bij Breskens de Napoleonhoeveloop. Start en finish bij camping Napoleonhoeve. Starttijden: 14.10 uur, jeugd om 13.45 uur. Afstanden: 4,3, 8,6 en 12,9 kilometer. Jeugdafstanden: 750 en 1500 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33