321 sport 'Tsaar Guus' vertrekt Vlissingen doet toch Hoewel het nog aan alle kanten wordt ontkend, begint niCt mee 33n soccer GuusHiddink volgens betrouwbare bronnen aan een nieuw De Regt naar Zelzate Gary Hekman schaatst vergeefs naar zege Alleen een wonder kan het seizoen van Simon Kuipers nog redden avontuur in het Russische voetbal. vrijdag 23 december 2011 VOETBALAVONTUUR IN RUSLAND terneuzen - Ryan de Regt verruilt zondag-derdeklasser RIA W. voor de Oost-Vlaamse eerste-provincia- ler FC Zelzate. De Terneuzense voetballer heeft de club uit West- dorpe verlaten omdat financiële beloften niet werden nagekomen. De selectie van RIA W. dunt van wege de financiële perikelen aar dig uit. Ook Salim Hamidi, Elias Gyselinck, Joel Zimmerman en Ju nior Constancia keerden de vereni ging de rug toe. Verder staat het nagenoeg vast dat Ali Eryürük RIA W. verlaat. Hij zou in beeld zijn bij Eeklo. Kenneth Okorley en Ludovico Cantoro zouden nog twijfelen over een langer verblijf biddinghuizen - Gary Hekman baalde gisteren na afloop van de tweede Super Prestige schaatsmara- thon. Het 23-jarige krachtmens uit Gramsbergen won weliswaar, maar werd gediskwalificeerd. Hij droeg geen enkelbescherming en dat is verplicht. Door Hekmans foutje kreeg Rob Hadders de zege cadeau. De Groninger finishte in de massasprint voor Jochem Uitho ven en Pieter Jan van Eek. Erwin Mesu uit Middelburg reed naar de zevende plaats. Er had meer in ge zeten als hij in de slotfase van de wedstrijd niet ten val was geko men. Commotie alom op de langste kunstijsbaan ter wereld. Een klei ne zeventig kilometer had Hek man zonder de vereiste snijbesten- dige sokken om zijn enkels gere den. „Ik had de enkelbescherming thuis laten liggen", aldus Hekman. „In de beginfase van de race heb ik eigenhandig een beschermde laag van tape om mijn enkels geplakt. Ik dacht dat de wedstrijdjury daar wel akkoord mee zou gaan." Die inschatting bleek verkeerd. Hekman, die herhaaldelijk werd verzocht om af te stappen, reed on verstoorbaar door. Veel ontsnap pingen waren er niet, zodat de massasprint onvermijdelijk was. Hekman toonde zich daarin de rapste. „Ik wist niet wat ik hoorde toen ze me diskwalificeerden. Ik voel me bestolen. Temeer omdat sommige andere rijders hun en kels ook niet hadden bedekt." Klassementsleider Hadders deed goede zaken. Hij won niet alleen de marathon, maar was ook met terneuzen - VC Vlissingen heeft alsnog besloten niet mee te doen aan het zesentwintigste Fast in- doorsoccertoemooi in Terneuzen. De eerste selectie van de zon dag-eersteklasser verblijft op de fi naledag 7 januari) van het zaal voetbaltoernooi in Barcelona. Het gros van de voetballers heeft zich inmiddels aangemeld voor de trip. Volgens Renate Dijkstra, die als coach van de Vlissingse soccer- ploeg zou optreden, werd het daar door moeilijk om van de thuisblij vers nog een representatief team te formeren. „Deze spelers hadden ook geen belangstelling", vertelde hij. Het zou om zes spelers gaan, die niet meegaan naar Barcelona. Trainer Katl Vergouwen, die zich afzijdig houdt, is dan op vakantie. Hij had aangegeven positief tegen over het soccertoernooi te staan. „Het is goed voor de jongens die hier blijven om mee te doen aan het soccer", liet hij in een eerder stadium al weten. Breskens, dat is ingelicht, neemt nu de plaats in van Vlissingen. De zondag-vierdeklasser, die als laat ste club werd geloot, maakte aan vankelijk als zevende ploeg deel uit van poule 3. De 24 overgeble ven teams zijn verdeeld over vier poules van zes. De beste vier van de poules plaatsen zich voor de eindronde. Poule 1: Terneuzen, Vogelwaarde, Corn Boys, Breskens, Hoek 2, Schoondijke. Poule 2: Terneuzense Boys, SDO, Groede, RCS, Terhole, Walcheren. Poule 3: Zaamslag, AZW, IJzendijke, HW'24, Koe wacht, Hontenisse. Poule 4: RIA. W, Biervliet, Philippine, Aarden burg, Graauw, Hoofdplaat. Guus Hiddink vierde reeds triomfen als bondscoach van Rusland. Hij zou nu aan de slag gaan bij het ambitieuze Anzji Machatsjkala. foto Ed Oudenaarden den in november, al tegen. Dat had toen volgens de sprinter te ma ken met de seizoensopbouw, die afweek van de periode daarvoor. Kuipers was naar eigen zeggen al tijd te vroeg in vorm en wilde nu zijn beste prestaties bewaren voor de grote wedstrijden, later in het seizoen. Daarom hechtte hij ook weinig waarde aan de 12e (1000 meter) en 13e (1500 meter) plaats bij de NK. Maar de weken daarna kwam de ommekeer niet. Kuipers bleef kwakkelen en in overleg met de trainersstaf ging de 29-jarige schaatser vorige week niet mee naar Erfurt. Kuipers bleef 10 dagen weg van het ijs en probeert nu langzaam de draad weer op te pak ken. „Ik was heel erg moe. Zowel schaatstechnisch als fysiek zit het niet lekker", aldus Kuipers, die wel een idee heeft over zijn tegenval lende prestaties. „Ik heb als sprin ter heel veel in mijn eentje ge daan, want ik dacht dat ik dat wel zou kunnen. Nu ben ik meer met de allrounders mee gaan trainen en dat is ten koste gegaan van mijn snelheid." TVM zag vorig jaar af van het aan trekken van sprinter Hein Otters peer. Kuipers, die voor zijn over stap naar TVM 7 jaar lang trainde bij de sprintploeg van Jac Orie, zou er graag een 'snelle jongen' bij hebben. „Eén sprinter in de ploeg is te weinig. Maar ik heb niets te ei sen natuurlijk", aldus Kuipers, wiens contract na dit seizoen af loopt. „Op deze manier en op dit moment is schaatsen niet leuk voor me." Trainer Gerard Kemkers wil nog niet te veel op de oorza ken ingaan. „We moeten nu probe ren alles eruit te halen en pas later, als dat nodig is, de waaromvraag te beantwoorden. De trukendoos zal open moeten volgende week." Rob Hadders zijn team SOS Kinderdorpen de snelste in de ploegentijdrit. De for matie van de kopman noteerde na 9 kilometer 12 minuten en 45 se conden. De ploegen van Wadero (12.48) en Van Werven (12.51) fi nishten als tweede en derde. Had ders leidt het klassement met 3.42.20 uur. Zijn ploeggenoot Frank Vreugdenhil is tweede met 27 seconden achterstand. Bij de vrouwen was Mariska Huis man na veertig kilometer de snel ste van een kopgroep van vier. Mi reille Reitsma en Yvonne Spigt werden tweede en derde. Na de ploegentijdrit, die gewonnen werd door MKBasics.nl, gaat Mireille Reitsma met 2.26.29 uur aan de lei ding in het individuele klasse ment oranjewoud - Erg motiverend werkte het niet voor Simon Kui pers, toen hij de voorbije weken meedeed in nietszeggende kwalifi catiewedstrijden als de Utrecht Ci ty Bokaal en de Holland Cup in Assen. De schaatser van TVM is al tijden zijn vorm kwijt en een voor tijdig einde van zijn seizoen dreigt. Alleen een klein wonder bij de Nederlandse kampioenschap pen sprint kan Kuipers volgende week nog redden, maar de gedesil lusioneerde rijder lijkt daar niet echt in te geloven. „Ik heb heel weinig gevoel met het ijs momenteel", zo legde Kuipers gisteren in het Friese plaatsje Oran jewoud uit. „Ik had me wel wat be ter willen voelen nu. Er moet wel iets bijzonders gebeuren wil ik vol gende week goed aan de start ver schijnen." De prestaties van Kui pers vielen direct aan het begin van het seizoen, bij de NK afstan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32