4W°< Studenten ROC klauteren bij de buren Met EK moet 2012 top 22! zeeland Coverband Samenwerking met Klimavontuur Geen boete 90 euro voor meisje van 14 In december 2009 ging in Middelburg de Voetbal Experience open. Dit jaar liep het bezoekersaantal licht terug, maar de verwachtingen voor het EK-jaar 2012 zijn hooggespannen. Activiteiten voor Vlissingse jeugd in kerstvakantie Villa Valentijn Middelburg vrijdag 23 december 2011 Xt>' voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl kouoekerke - Coverband STrange Fascination treedt zaterdagavond om 21.30 op in eetcafe de Oude Smidse in Koudekerke. Strange Fas cination is een vierkoppige band, die ai ruime ervaring hebben in het muziek bedrijven. De toegang is gratis. door Maurits Sep MIDDELBURG - De opleiding uni- formberoepen van ROC Zeeland gaat samenwerken met Klimavon tuur Middelburg. De attractie ligt naast het ROC op ZEP in Middel burg en het is dus voor de leerlin gen erg handig om zo dichtbij te kunnen oefenen. Voor de rest van dit studiejaar zul len studenten van de infante- rie-opleiding drie tot vijf keer 'op hoogte kunnen trainen', zegt sportdocent Michel Buijck. Dat zijn nuttige lessen omdat deze leer lingen bij Defensie verder kunnen als klimtorenassistent. Buijck hoopt dat voor het volgen de studiejaar een verdergaande sa menwerking mogelijk wordt. „In lessen op school leggen wij de ba sis voor bijvoorbeeld gedragsken- merken. Dan kun je denken aan discipline, veiligheid en gehard heid. Wij zoeken daarvoor prik kels buiten school om die kenmer ken te trainen. Bij Klimavontuur hebben ze daarvoor veel meer mo gelijkheden dan wij op school heb ben. Dit misten we nog." Bij Klimavontuur is een parcours uitgezet op hoogte. Dat alleen is volgens Buijck niet voldoende. „Voor een goede samenwerking heb ik meer nodig, want ik kan in mijn eentje niet een groep van twintig leerlingen op hoogte bezig houden." Hij hoopt dat Klimavon tuur ook een hindernisbaan op de grond kan aanleggen, zodat er meer mogelijkheden zijn om vaar digheden te trainen. „Dan kunnen we de samenwerking ook echt op nemen in de lessen", zegt Buijck. Klimavontuur heeft daar wel oren naar, maar de aanleg van zo'n baan kost ook geld, zegt locatiema nager Miriam Berends. „Daar wordt nu naar gekeken." De sportopleiding CIOS van ROC Zeeland werkt ook al samen met Klimavontuur, dat in april is geo pend. In de zomer hebben CIOS- studenten stagegelopen en nu zijn tien van hen op oproepbasis actief als instructeur bij de attractie, ver telt Berends. „Dat zijn voorname lijk de derdejaars studenten. Ook de eerste- en tweedejaars moeten stagelopen, dus die komen er de komende tijd bij." den bosch - Een 14-jarig meisje uit Hulst dat een halve zak pop corn op straat had leeggegooid hoeft toch geen boete te betalen en wordt ook niet meer vervolgd. Dat heeft een college van drie rech ters van het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep beslist. Eerder kreeg het meisje van de offi cier van justitie in Middelburg een boete van 90 euro. Toen haar va- VOETBALMUSEUM door Theo Giele Op de foto terwijl je de EK-beker van 1988 vasthoudt. Wie wil dat niet? Conservator van het Nationaal Voetbalmuseum Paul Martens schrikt zichtbaar als directeur Sven van Rijswijk dit ideetje uit de losse mouw schudt. „Zetten we wel een bewaker naast", stelt Van Rijswijk hem ge rust. Juichende bezoekers met de beker boven het hoofd of niet, 2012 moet hoe dan ook een topjaar worden voor wat tegenwoordig voluit heet: Het Nationaal Voetbalmuseum Voetbal Experience. Rondom het Europees Kampioen schap voetbal in Polen en Oekraï ne bedenken Martens en Van Rijs wijk een heel programma. „Ik wil vooral meer doe-dingen in en om het gebouw", zegt Van Rijs wijk. In de kerstvakantie-is er de competitie Kerstkopballen: wie het vaakst een bal op zijn hoofd kan la ten stuiteren is de winnaar. Een va riant op het balletje hoog houden. De komende zomer moet het gaan gonzen van de activiteiten. Zoals het een conservator betaamt, denkt Martens niet in experience-, maar meer in museale termen. „We hebben hier echt alles van het EK 1988. Dat gaan we extra uitlich ten. Het is tenslotte de enige keer dat Nederland een prijs won. Ver der is er informatie over de landen die aan het EK 2012 meedoen en over de geschiedenis van het EK sinds het eerste toernooi in 1960", somt Martens op. Er staan nog wel een paar zaken op Martens' ver langlijstje. Hij heeft goede hoop dat hij de herinneringsmedaille krijgt die bondscoach Rinus Mi- chels in '88 ontving. Van Rijswijk rekent erop dat het voetbalmuseum/voetbalexperience in dit EK-jaar de kaap van de 200.000 bezoekers gaat nemen. Dit jaar staat de teller op 140.000, iets minder dan in het eerste jaar. De zakelijke markt gaat volgens Van Rijswijk nog altijd goed. Daarbij moet je denken aan organisaties als Arduin die de vestigingen van Zeeland Attracties op het Zep-ter- rein afhuren. Naast het voetbalmu seum is dat Mini Mundi. Een expositie als over Faas Wilkes, der erop wees dat zij slechts drie euro zakgeld per week krijgt, sleep te de officier haar voor de rechter. De kinderrechter in Middelburg veroordeelde haar ook. De Bossche rechters zijn het daar helemaal niet mee eens. „Deze wij ze van vervolgen is zo onredelijk dat het Openbaar Ministerie het recht op vervolging heeft ver speeld." Een van de aanwinsten van dit jaar: Paul Martens krijgt de gouden schoen van Ajax-speler Theo Janssen voor in het museum. de voetballegende uit de jaren vijf tig, trekt juist de echte voetballief hebber, de fijn proevers. „Ook ver zamelaars komen dan een kijkje nemen", zegt Paul Martens, cura tor van het voetbalmuseum in Mid delburg. En dan is er de speciale aandacht voor het Duitse nationa le team, die dit jaar zorgde voor extra aanloop van oosterburen. Maar om die 200.000 te halen is meer nodig dan alleen het lokken Duitse Mannschaftfens en Holland se fijnproevers. Zo krijgen alle KN- VB-leden, ruim één miljoen men sen, een gratis kaartje dat ze kun nen benutten als ze een betalende bezoeker meenenen. En dan krijgt het voetbalmuseum ook nog nieuwe buren. Als alles meezit opent dit jaar de Music Hall haar deuren, een grote evene mentenhal voor beurzen en optre dens. Hiervan verwacht Van Rijs wijk een positief effect op de be zoekers aantallen van zijn eigen on derneming: „Toen het Zep werd ge bouwd, werden wij gezien als de kers op de taart. Probleem was dat er geen taart was." De Music Hall vormt in zijn ogen die taart. Q www.voetbalexperience.nl Voetbalmuseum De Voetbal Experience werd in de cember 2009 officieel geopend door Guus Hiddink op het Zepter- rein in Middelburg. Het heeft een 'kijk'-deel, met reli kwieën, beeld en geluid uit het voetbalverleden en een 'doe'-deel (schieten, slalom, sprinten, etc.). Een jaar later werd de naam uitge breid tot Nationaal Voetbalmu seum Voetbal Experience. Volgens opgave van Zeeland Attrac ties bezochten in 2010 150.000 mensen het voetbalmuseum; dit jaar waren er 140.000 bezoekers. Naast het voetbalmuseum beho ren familie- en miniatuurpark Mini Mundi, de beklimming van de Lan ge Jan, indoorspeeltuin Bambini en het piratenpark en zeeaquarium Ar senaal tot Zeeland Attracties. Markt 51 www.drukkerijmiddelburg.nl VLiSSINGEN - Voor Vlissingse kinde ren is er deze kerstvakantie vanal- les te doen. Stichting Palladium heeft allerlei activiteiten. Er is een kind- en ouder-yoga workshop, er worden twee 'Test je kracht!'-activiteiten gehouden waarbij je je kracht kunt meten met je vrienden/vriendinnen en op speluitleen 't Fort wordt er op de woensdag een filmmiddag ge houden. Er kan een bezoek aan de handboogschietvereniging d'Een- dracht gebracht worden, er is een workshop waarbij je je eigen ket ting of armband kunt ontwerpen. Het volledige programma staat op www.stichtingpalladium.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg naast de Kuijperspoort. Wij zijn een particuliere organisatie. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w.www.villavalentijnmiddelbura.nl en ons e-mailadres: Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er is een heerlijk beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22