Zeeland PZC 2I Rozen, wilgen en hagen weg om besparing Fijne Feestdagen! Nog 8 dagen! WALCHEREN 1 x* V - 22 en 23 24 en 25 Komt een olifant bij de supermarkt MIDDELBURG Plan goedkoper openbaar groen Illegaal vuurwerk 0ofdp^ T tiiljoe* almanak Versieren Met EK moet 2012 top worden voor voetbalmuseum Veere gaat weer toeristische wegwijzers vervangen Vrijdag 23 december 2011 ssssessssssssm ÏÏB&SSiBSSSSBSg&lt HM—WaMHU VLISSINGEN - Het is niet iets alledaags in het Vlissingse straatbeeld. Toch was er donderdagmiddag een heuse olifant in de binnenstad. De olifant is eigendom van het Groot Kerstcircus Zeeland, dat tot nieuwjaarsdag aan de Scheldestraat is neergestreken. Het dier, dat tiental- -sxm Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele len kilo's per dag eet, kreeg een lunch van restjes uit de supermarkt. Zowel jong als oud was nieuwsgierig naar de dikhuid. De drukte leek de olifant zelf maar weinig te doen. Dankbaar nam het dier mandarijnen en groen ten aan van de omstanders. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Door letterlijk min der te snoeien en ander onder houd te plegen denkt het Middel burgse college van B en W te kun nen bezuinigen op openbaar groen. Vooral hagen en bloemperken ver gen veel onderhoud. Het college heeft een lange lijst opgesteld van hagen, heesters, bloembakken en bloemperken die zullen verdwij nen om ruim 80.000 euro te kun nen besparen op het onderhoud. Daarmee is al ruim de helft bin nen van de 157.000 euro die in 2012 aan groenbeheer bezuinigd moet worden van de gemeente raad. Verder wordt nog eens geld bespaard door minder vaak gras te maaien, minder te doen aan on- kruidbestrijding en het onder houd aan bomen minder vaak te laten gebeuren. Bijna tien procent van de hagen en tien procent van de perken (vooral rozenvakken) en bloem bakken moet er aan geloven. Ver der zullen 255 van de 23.800 ge- VLISSINGEN - In een schuur in de Kanariesprenk in Vlissingen is gis teren illegaal vuurwerk aangetrof fen. De politie heeft het in beslag genomen. In een kartonnen doos zaten diverse stukken vuurwerk zoals vlinders, cobra's, lawinepij- pen, mortiershells en mortierpij- pen van verschillende diameters. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur 1^ www.z2.nl Oudejaarstrekking 31 december 30 Staatsloterij Openingstijden tijdens de feestdagen: Zaterdag 24 december Zondag 25 december 08.00 -17.00 uur gesloten Maandag 26 december 11.00 -16.00 uur Hallo J JJj y|_[j (j Oost-Souburg, Oranjeplein 72 meentelijke bomen worden verwij derd. Hierbij gaat het om knotwil gen die relatief veel onderhoud ver gen. De besparing zit hem onder meer in het minder inhuren van perso neel van Leté/Orionis. Dat scheelt 4500 uur in 2012 en 8100 uur in 2013. Volgens het college zal de impact van de maatregelen 'op vele fron ten groot' zijn. Door de bezuini gingsmaatregelen verschraalt het openbaar groen, verdwijnen ver trouwde elementen, neemt het verzorgingsniveau af en zijn er ook nadelen voor de natuur. En Middelburg wordt er niet fraaier op. Het college wil de plannen ko mend voorjaar bespreken met de wijkbeheergroepen in de gemeen te. B en W schatten in dat een groot deel van de maatregelen op begrip kan rekenen bij bewoners. Is dat niet het geval, kunnen bur gers alternatieven aandragen of zelf voor onderhoud gaan zorgen. Voorop staat wel dat het bezuini gingbedrag gehaald moet worden. Bezorging op 24 december Morgen bezorgen we bij uw krant het kerstmagazine Geniet. Daarom hebben wij iets meer tijd nodig, u ontvangt uw krant morgen voor 8.00 uur Wij wensen u prettige kerstdagen! Tip? redactie@pzc.nl Elk jaar weer voelt die Zierikzeese het als een uitdaging het huis in kerstsfeer te versieren. Sfeervol zodat intimi zich er prettig voelen. Dit jaar werkten de omstandigheden niet mee. De boom bleek al danig dor en bij het versieren maakte ze een fout eerst de piek, daarna de verlichting. Zo stond ze wankelend op de huis- houdtrap met om haar nek het licht- jessnoer, dat ze niet over de piek ged rapeerd kreeg. Piek eraf dus en in haar mond gestoken. Krak!!!! Het ver pulverde puntje bleef achter tussen haar tanden, de rest viel kletterend op de grond. De splinters spuwde ze vanaf het trapje snel uit. Toen lachte ze hard om zichzelf. Dit had niks met 'vrede op aarde' te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21